další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Otvory v listech
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr čaněk
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 2. 7. 2007, 15:47    Předmět: Otvory v listech Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na balkoně mám v květináčích břízy a teď se začali v listech objevovat malé otvory (2-3 mm). Nevíte, co to je a co s tím? Včera jsem si všiml, že to samé je i na durmanovi.

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 7. 7. 2007, 21:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
S největší pravděpodobností to bude nějaký škůdce (nosatec?), který způsobuje požerky na listech rostlin. Zkuste některý z postřiků proti žravému hmyzu - třeba SUMITHION super, KARATE ZEON 5 SC, nebo ZOLONE 35 EC. Někdy se postřik musí opakovat, ale určitě se škůdců zbavíte.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 7. 2007, 12:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Škůdce který dělá takovéto díry by jste měl ale objevit pohledem.jinak by se ale také mohlo jednat o prostý déšť,někdy se to stává a zvláště u durmanu s tím mám zkušenost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irena Forejtová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 7. 2007, 17:23    Předmět: Otvory v listech Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Souhlasím s názorem o prudkém dešti, který durmany zpravidla pěkně pošramotí. Na bříze i na durmanech jsou letošními škodiči chrousti, kterých je oproti jiným rokům více než jsme zvyklí. Na listech vyžírají dírky, které se podobají těm od deště. Ochrana je proti nim složitá. V domácích podmínkách je nejúčinnější je ruční sběr, ale pochytat je není jednoduché. létají vpodvečer a to je už špatně vidět. Takže buď budete mít štěstí a "nachytáte" je při činu nebo se smiřte s dírkovanou břízou. Myslím, že ani poprášení nějakým dotykovým jedem by nebylo to pravé. Lepší stromek dírkovaný nežli šedivý. A stejně, déšť by přípravek stejně smyl. Doufejme, že příští rok se chrousti neurodí... Irena Forejtová (AZ)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 10. 7. 2007, 23:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Máte pravdu, letos se chrousti skutečně urodili. Surprised Horší než dospělci jsou ale larvy, které požírají kořeny rostlin - ty pak vadnou a člověk nejdřív ani neví, z jakého důvodu.
Jedna moje známá chrousty k večeru chytá do sítí na motýly a pak je předhazuje coby delikatesu slepicím. Mr. Green No, proti gustu... , ale myslím, že se jich stejně nezbaví Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group