další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
muškáty
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ejuska
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 14. 3. 2007, 23:33    Předmět: muškáty Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Chcela by som radu ohľadom muškátov. V obchodoch sú už priesady, či si ich mám zasadiť do hrantíkov a dať trebárs do kotolne, alebo už pri týchto teplotách môžu byť vonku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irena Forejtová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 15. 3. 2007, 13:15    Předmět: Muškáty Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Muškáty jsou sice poměrně odolné, ale ven je ještě v žádném případě nedávejte. Můžete je přesadit do menších květináčů, nechat zakořenit a umístit je (ne do kotelny, kde je tma), ale na světlé místo do nevytápěné místnosti. Nejlepší je třeba chodba nebo veranda. Kdyby byly ve vytápěné místnosti začnou muškáty růst a "vytahovat se" a tím dost slábnou. Pokud máte muškáty již starší, je nejvyšší čas je seříznout, začít zalévat a přihnojovat, aby zesílily. Ven můžete muškáty dát, jako většinu balkónovek, až po půli května, protože počasí je ještě nestálé.
Forejtová (AZ)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 15. 4. 2007, 20:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Letošní jaro je tak o měsíc napřed oproti jiným letům, a proto jsem zkusila vystěhovat balkonovky mnohem dřív - už koncem března.
Zatím se jim daří dobře, přežily i ochlazení, které přišlo asi před deseti (?) dny . Je pravda, že jsem na noc přikryla truhlíky netkanou textilií a závěsné květináče s fuchsiemi jsem taky tak zabalila, ale vše v pohodě. Víc jim vadí vítr, ale s tím nic nenadělám.
Prosím pěstitele balkonovek, aby mě nekamenovali za to, že ubližuji rostlinám - moje muškáty se mají čile k světu a kvetou, fuchsie krásně houstnou a nemají aspoň vytáhlé přírůstky. Držím jim palce, aby počasí vydrželo ( sobě taky, abych nemusela všechno zas stěhovat dovnitř!)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 15. 4. 2007, 22:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Záleží také na tom kde se rozhodnete pelargonie -muškáty nakupovat.Většina běžných zákazníku to řeší při nákupech v super a hyper,ale tam je problém v tom,že jsem už párkrát zjistil,že jde o čerstvé řízkovance ještě se teprve pokoušející o zakořenění.Proto spíš doporučuji i tyto květiny nakupovat v zahradnictví v místě bydliště.Čeští zahradníci jsou profesionálové kteří se snaží prodávat květiny na profesionální úrovni a ne jako nějací hokynáři,kteří jen prodávají a je jim jedno co.Pelargonium zonale(obyčejný muškát)by i vdnešním počasí venku noc přečkal,ale je třeba ho odpoledne pořádně zalít,v době mezi 16-17 hodinou.To už pomalu není takové vedro jako přes poledne,a v případě teplot kolem nuly vodní film na povrchu truhlíku nebo květináče nepustí zimu ke kořenum.Pokud by se čekal mrazík,a nechtělo by se vám květiny z venku uklízet,udělejte si z průhledné netkané tkaniny jednoduchá přehoz přes truhlíky.A to by teploty kolem nuly mělo odradit od poškození.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 16. 4. 2007, 0:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Asi mám muškáty i fuchsie vycepované, nekupuji nic, mám je z "vlastních zdrojů". Takže jsou zvyklé od malička na místní podmínky a leccos vydrží. Netkaná textilie se mi právě při ochlazení osvědčila velice - takže je i nadále v pohotovosti pro případ nouze Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kateřina Tomášová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 16. 4. 2007, 17:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Své hrnkovky jsem již také vystěhovala ven, aby se nadýchaly čerstvého vánku po měsících sklepního vězení. Myslím že jim to prospívá, jsou ve stínu schované před sluníčkem. Jen noční ochlazení zbarvilo některé listy do červena. Snad jim to tolik nevadí. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 19. 4. 2007, 22:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
I já jsem již dala všechny květiny ven Smile O vákendu má být ale až -3, tak dám asi choulostivější druhy zpátky na noc domů.
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
avoklibokavi
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 3. 3. 2008, 14:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací


Loni mi mezi převislými muškáty vyrost jeden zonále. Měl obrovské listy. Používám zavlažovací truhlíky. Posílám foto.Iva. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 3. 3. 2008, 20:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Shocked Tak to je síla. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 3. 3. 2008, 20:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To jsou tedy úctyhodně velké listy Exclamation Jestli to není nějaký mimozemský mutant - a co květy? Taky obrovské Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 3. 3. 2008, 20:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
tak to jsem ještě neviděla,byl ten muškát nižšího vzrůstu nebo byl vysoký?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
avoklibokavi
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 16:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ten muškát byl jak zdivočelý, sama jsem se ho lekla, dala jsem ho pryč, chtěla jsem tam mít jen převislé muškáty. Zonále pěstuji jen v nezavlažovacích truhlících. Nevadí jim, když zemina vyschne. Zatím Embarassed Iva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 16:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tož to nevadí ani převislým.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 21:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Opravdu se povedl! Ale není to zase tak neobvyklé,zvláště pokud používáte samozavlažovací truhlíky,včetně přihnojování.Většina listů není stejně veliká nikdy,a záleží na cestičkách výživy a vhodnosti období a potom se s tím setkáváme.Stačilo ho po vyfotografování prostě jen odstřihnout a případně jen tvarovat a on by se jistě srovnal a byl v pořádku,ten muškát.Aby se nezbláznil je vhodné také omezit původce bláznění tedy přihnojování,klidně na měsíc jen zalívat vodou,aby se nastřádané hnojivo stačilo vstřebat a využít tak jak má.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 4. 3. 2008, 21:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ale mně se tak zblázněný muškát líbí, jak je všechno jen v normě a podle předpisů, tak je trošku nuda Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
avoklibokavi
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 5. 3. 2008, 11:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vzpomínka na loňské léto.


Ahoj Iva Wink
Jsou tam obrázky dva. Snad se objeví a uvíte je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 5. 3. 2008, 11:59    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nádhera! Jak to vidím, nemůžu se dočkat tohoto léta!!!
V neděli jsem kontrolovala své balkonovky, zastřihávala, dávala pryč uschlé listy atp.
Představte si, že na chryzantémách byly mšice, potvory jedny, stejně tak i na hortenzii - krásně jí začaly růst lístky, asi pět - a všechny obalené naprosto neuvěřitelným počtem mšic. Confused
Tak jsem je postříkala a rostlinku šupla i s květináčem do igeliťáku, aby měly mršky po srandě. Twisted Evil
Musím je dnes prozkoumat, jak na tom jsou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 5. 3. 2008, 16:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to je pěkný balkon plný kvítků,už se také nemohu dočkat.Pro Kateřinu:chrysantémy mám zamšicované taky,mravenci už jsou venku a tak vynáší mšice aby měly co žrát-verbež.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 5. 3. 2008, 20:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jeden nedočkavec vedle druhého, to je fajn! Laughing
Mravenci jsou letos aktivní snad celou zimu: každý večer, když sedám k počítači, vyběhne odněkud jeden starousedlík a dělá mi společnost. Venku zatím vidět nebyli, teď po ránu přimrzá, studěně fičí, tak budou zalezlí.
Mšice se ve skleníku snažily o existenci, ale už nejsou. Stejně se ještě do jara něco objeví Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 5. 3. 2008, 21:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
avoklibokavi: paráda Shocked solanum jasminoides + modré surfinie-dobrý nápad Idea a ty muškáty Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 5. 3. 2008, 22:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Když už jsme skočili do léta - taky se těším na svoje úplně obyčejně osázené truhlíky Smile Ale nadělají parády až do října, někdy i déle, pokud nemrzne. Fajn jsou bílé zvonky, přežívají v zimě venku a zjara jen rozdělím staré trsy na menší, něco rozdám a zas kvetou od června do zimy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 5. 3. 2008, 23:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Takže když léto tak přispěju taky trochou do soudku.ty zvonky jsou moc pěkné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 5. 3. 2008, 23:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Krása!!! Exclamation Exclamation Exclamation Vypadá to u vás jak v Itálii Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
avoklibokavi
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 6. 3. 2008, 9:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pane "Fidych" ty bílý zvonky, můžete upřesnit, jak se přeně jmenují? Moc se mi líbí. Tu Bouloň tu mám. Určitě to máte na stinném stanovišti. Je to moc pěkně vysázené i p. "HanaT", pastva pro oči. Very Happy Iva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 7. 3. 2008, 22:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Upřesnit by bylo dobré - ale zatím tápu i já. Mám zvonky vydyndané před lety od jedné paní ze sousední vesnice, vždycky měla záplavu bílých květů po balkoně a v kombinaci s muškáty nebo čímkoliv, to byla fakt paráda. Zvonky mi zůstaly, paní už není, a moje známá tvrdí, že jsou to zvonky "ženich a nevěsta", čili že mám nevěstu. Ale moc se mi to nezdá, znám je jako pokojovky, a i když jsou opravdu moc podobné, mate mně, že moje vydrží bez úhony venku celé roky Razz .
Jestli někdo znáte přesný název, napište nám to. Zkusím vynajít fotku, kde by bylo líp vidět jednotlivé květy a listy.
P.S. Fotka je připravena, ale nefunguje Ukažto.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 7. 3. 2008, 22:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
je to rostlina CAMPANULA ženich a nevěsta v bílé a modré
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 7. 3. 2008, 23:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Snad je líp vidět na kvítka?

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 7. 3. 2008, 23:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To je dnes večer plný překvapení: ale proč by nemohly ženich s nevěstou přečkat zimu venku, když přečkají mučenky.
Takže mi opravdu chybí k nevěstě ženich Exclamation Musím jí ho letos sehnat, mohlo by to vypadat pěkně (ale ženicha paní nikdy venku neměla...) Díky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 8. 3. 2008, 16:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Neměla ho asi proto, že chlapy nevydrží to co ženský.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 8. 3. 2008, 20:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mr. Green Confused Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 8. 3. 2008, 21:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jo,jo, něco na tom bude Exclamation Wink Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 8. 3. 2008, 22:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
toho ženicha jsem objevila v Lukon glads nabídce ,ale myslím ,že ho seženete i jinde.Vám kvete i teď v zimně nebo ta druhá fotka je taky z léta?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 8. 3. 2008, 23:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nechávám je přes zimu venku v truhlíku, jen je zastřihnu tak na tři centimetry a nechám být. Do truhlíků napíchám chvoj, tak jsou trochu chráněné (ale stejně truhlíl promrzá), pak zjara je rozdělím a nasázím do nové země. Pokud vezmu něco domů, kvetou do konce listopadu i do prosince. Potom mají klid, ostříhám, míň zalívám - stačí tak tři týdny klidu a zase rostou jako z vody. Vloni kvetly i venku do prosince (fotka je myslím ze srpna nebo září).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 9. 3. 2008, 10:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
tak to je perfektní rostlina,asi si ji pořídím.Bílá s modrou to bude pěkná kombinace,už to vidím jak na terase budou dělat parádu.
Díky za inspiraci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 9. 3. 2008, 23:32    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tyhle zvonky mi vyhovují, protože kvetou jako blázni i v polostínu. Když není nic jiného, šupni k nim pidi-afrikány a taky to nevypadá špatně. Verbeny mi tu nejdou, pnoucí karafiáty taky ne, je to jak řídké nítě Crying or Very sad , a za ty roky člověk pozná, že se nic nemá lámat přes koleno. Co se nedaří, vynechat a udělat si radost tím, co se mu vede Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 10. 3. 2008, 11:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jo přesně tímhle heslem se řídím. Nic nelámat přes koleno. Jak u balkónovek tak i u pokojovek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group