další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Problémy s oleandry
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ejuska
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 21. 3. 2007, 15:47    Předmět: Problémy s oleandry Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Poradí mi niekto čo mám robiť s veľkými oleandrami, ktoré som celé minulé leto ošetrovala proti roztočom a na jeseň som ich zostrihala a aj napriek tomu stále majú šedasté listy (choré). Môžem ich nejak radikálne zrezať alebo mám preventívne ich ošetrovať naďalej? Sú viacročné a je mi ich ľúto zlikvidovať. Alebo snáď tie listy sú iba po tých postrekoch také?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 22. 3. 2007, 0:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ejuško,

jací škůdci napadli vaše oleandry? Jak dlouho jste s nimi bojovala a čím? A jak přesně teď vypadají zmiňované listy? Úplně ideální by bylo, kdybyste poslala detailní fotku listů, abychom to mohli omrknout.

Zdraví KD
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ejuska
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 22. 3. 2007, 17:51    Předmět: problémy s oleandrami Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Práve pred hodinou som to riskla a všetky vetve, ktoré mali nepekné šedasté listy som ostrihala, vyzerajú biedne, ale mám pocit, že to už je aj v zemine, a bojím sa, že sa mi to prenesie na všetko, čo mám na terase. Striekala som to s OMITE prípravkom. Listy možno boli už šedé iba z toho prípravku, ale vyzerali nezdravo, tak som to riskla. Niektoré kohlíky som mala už aj 10 rokov, tak možno nie je ani za čím ľutovať. Chce to založiť si asi nové, zdravé oleandre.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 25. 3. 2007, 23:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ostříhala jste je, tak teď bych je ještě přesadila do výživné, zdravé zeminy a dala bych jim šanci. Třeba se vzpamatují, oleandry jsou dost odolné. Navrhla bych také, abyste je teď častěji rosila, případně je šupněte přímo pod sprchu - kdyby na nich byli nějací škůdci, abyste je zavčas zlikvidovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group