další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jed na trávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci Jít na stránku 1, 2, 3, 4  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 15. 3. 2007, 11:24    Předmět: Jed na trávu Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jaký jed doporučíte na trávu a různý plevel, který roste v mezerách dlaždicového chodníku?
_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Irena Forejtová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 15. 3. 2007, 13:07    Předmět: Jed na trávu Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Omezit růst trávy mezi dlaždicemi můžete různými přípravky, které účinkují na širokolisté plevele, třeba Lontrel 300 a Starane EC, (které jsou na trhu v malospotřebitelském balení pod označením Agrofit kombi či Bofix). Trávu jako takovou zničíte jen totálními herbicidy, ale pak musíte dát pozor, aby se přípravek nedostal i na záhony nebo k rostlinám okolo cesty. (Počítejte, že se přípravek dostane pod zem a steče i mimo cestu pod kořeny jiných rostlin, které rovněž zničí). Mezi totální herbicidy patří Roundup Biaktiv 100% koncentrát.
Forejtová (AZ)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 16. 3. 2007, 13:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Irena Forejtová napsal:
Mezi totální herbicidy patří Roundup Biaktiv 100% koncentrát.
Forejtová (AZ)


Koupil jsem tedy ten Roundup Biaktiv. Mám ho na odstranění vegetace z chodníku použít opravdu v tom 100% koncentrátu, nebo ho mám naředit na těch 30 - 60 ml/1l vody, jak je psáno v návodu?

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Irena Forejtová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 16. 3. 2007, 16:58    Předmět: Jed na trávu Odpovědět na téma Odpovědět s citací
osobne_ja napsal:
Irena Forejtová napsal:
Mezi totální herbicidy patří Roundup Biaktiv 100% koncentrát.
Forejtová (AZ)


Koupil jsem tedy ten Roundup Biaktiv. Mám ho na odstranění vegetace z chodníku použít opravdu v tom 100% koncentrátu, nebo ho mám naředit na těch 30 - 60 ml/1l vody, jak je psáno v návodu?

V každém případě se řiďte návodem! (A doporučuji použít gumové rukavice). Forejtová (AZ)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 16. 3. 2007, 17:01    Předmět: Re: Jed na trávu Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Irena Forejtová napsal:
(A doporučuji použít gumové rukavice). Forejtová (AZ)


Na co rukavice? Vždyť v návodu píšou, že to je normálně biologicky odbouratelné.

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Irena Forejtová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 16. 3. 2007, 17:06    Předmět: Jed na trávu Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já nevím jak vy, ale já bych si zdraví chránila. Máte jen jedno, a i když je "něco" odbouratelného, je každý postřik přece jen chemikálie. Opatrností není nikdy nazbyt, ale konejte podle svého uvážení. Byla to jen přátelská rada. Forejtová (AZ)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 16. 3. 2007, 19:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Coca-Cola je také chemikálie a nikdo ji nepije v rukavicích. Když je něco biologicky odbouratelné, tak to přeci znamená, že je to životu a zdraví bezpečné.
_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 17. 3. 2007, 19:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jistěže můžete,ale lepší a účinější je ho rozředit trochou vody,pokud máte aversi vůči rukavicím je to věc každého z nás,ale potom si raději pořádně opláchněte a umyjte ruce mýdlem a ošetřete vhodným krémem,zvláště při velké koncentraci!!!Ale malé připodotknutí aby jste nebyl překvapen!Roundup vám s trávou a plevelem samozřejmě pomůže,ale z estetického hlediska ho musíte ze spár vytrhat,a pokud se stačil ve spárách vysemenit tak tento proces v průběhu roku opakovat!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 17. 3. 2007, 21:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jsem přesvědčen, že kdyby bylo nutné při použití Roundupu navlékat si rukavice, tak by na to byl uživatel upozorněn v návodu. Žádné takové upozornění jsem tam nezahlédl.
Exclamation Exclamation Exclamation

_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ma.krtek
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 18. 3. 2007, 22:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Obecně platí, že při aplikaci chemických přípravků na zahradě se mají používat ochranné pracovní prostředky a nemá se jíst, pít a kouřit. Kromně Roundapu je teď na trhu další totální herbicid KAPUT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
osobne
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 19. 3. 2007, 17:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Už těm "totálním herbicidům" pomalu přestávám věřit. V pátek jsem ten Roundup aplikoval přesně podle návodu a po třech dnech je tráva v mezerách dlaždicového chodníku ještě zelenější a ještě vyšší. Asi to bude spíše kvalitní hnojivo.
_________________
"osobne" je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jeffe
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 19. 3. 2007, 19:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
osobne: možno ti tá trava teraz rastie tak dobre preto, lebo si ju pri tej aplikácii nedopatrením požehnal. Wink
_________________
Dulezite upozorneni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 20. 3. 2007, 17:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pokud jsi ztratil důvěru v chémii,tak existuje ještě jedno řešení,a tímje plynový hořák,nabízí a "doporučuje ho v některých nabídkáchBakker.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jeffe
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 20. 3. 2007, 18:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A znici ten plamenomet aj korienky?
_________________
Dulezite upozorneni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ma.krtek
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 20. 3. 2007, 21:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Když nevěříš totálním herbicidům, navlíkni si rukavice a vytrhej ten plevel ručně. Nebo si objednej mix betonu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci Jít na stránku 1, 2, 3, 4  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group