další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Kdy ostříhat tymián?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 30. 3. 2007, 17:37    Předmět: Kdy ostříhat tymián? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Po zimě je krásně zelený a voňavý. Jen mi vrtá hlavou, kdy ho mám ostříhat a usušit.
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 30. 3. 2007, 23:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Aby měl i v sušeném stavu dostatek silicí a tudíž i žádoucí aroma, sklízí se v době plné vegetace- od května do července. Ostříhané větvičky se suší na stinném a vzdušném místě např. svázané do malých kytiček a zavěšené.

Při kuchyňském nebo léčebném využití pozor na větší množství, může způsobit otravu. Běžně se přidává jedna snítka nebo jedna čajová lžička sušeného tymiánu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 31. 3. 2007, 12:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji za informaci, tak to si musím ještě počkat.
Co se týká jeho použití, mám jeho chuť moc ráda a dávám ho k masům, do omáček a prostě kde se dá, že bych s ním zrovna šetřila, to také ne .... to už by ta moje rodinka musela být ante-fíne! Very Happy Very Happy Tak to asi budu potencionální travička. Razz Wink Very Happy

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 31. 3. 2007, 23:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Každý snese trochu jinak, tak pokud si budete chtít zahrát na "Maryšu", budete asi muset oholit celou rostlinku Twisted Evil

Ne, vážně - většinou se nic nestane, pokud do jídla opravdu nestrčíte celou rostlinu i s květináčem, ale někdo může být citlivější nebo alergičtější a pak by mohl vzniknout problém nebo kdybyste rodinku kr mila tymiánovými hody denně Shocked

Tak ať Vám roste a chutná!
[/url][/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 31. 3. 2007, 23:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jestli máte sušičku na ovoce, dobře se v ní suší bylinky na sítech (ta s hustšími oky bývají součastí kvalitních sušiček) při teplotě do +50 stupňů. Bylinky neztrácejí barvu ani aroma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 30. 4. 2007, 22:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já už léta stříhám tymián, šalvěj i levanduli koncem dubna. Rostlinky do té doby obraší, takže co nastříhám, mohu hned využít. Přes léto pak narostou rostlinky znovu, klidně je zase šmiknu (tentokrát ne tak razantně) a co naroste potom, nechám přes zimu.
Někdo je na zimu naopak stříhá, já to ale rozhodně nedoporučuji, často v tomto případě totiž dojde k jejich zmrznutí - a je po bylince.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martik69
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 13. 5. 2007, 10:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahojky já stříhám před kvetením, což bylo právě včera, už mi začal kvést, jenom ho nesuším, ale mrazím docela se mi to osvědčilo neztrácí chuť vůni ani barvu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group