další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Minirůže v květináči
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 5. 4. 2007, 20:22    Předmět: Minirůže v květináči Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dostala jsem minirůžičku v květináči, mohu ji zasadit do záhonu, přežije zimu, má stejné podmínky na pěstování jako obyčejná růže? Děkuji za informace.
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 7. 4. 2007, 22:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pokud by se jednalo o opravdu klasickou minirůžičku,tak by jí "letnění" venku vadit nemělo,ale s přezimováním by jsem raději neryskoval a uložil ji do bezmrazé místnosti.Ale vzhledem k tomu,že jsem se už etkal i s vydáváním za minirůžičky i růže skalkové,půdopokryvné,tak u těch přezimování nevadí a naši zimu ve většině případů přečkají bez úhony.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ma.krtek
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 8. 4. 2007, 21:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já jsem před lety dostala v květináči údajně minirůžičku. Na přelomu prázdnin jsem ji zasadila do záhonu a každoročně mi kvete, zimuju ji jako ostatní růže. Ale co to je doopravdy, to nevim. Prostě je to drobná kvetoucí růžička.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 8. 4. 2007, 23:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ani na té mé se to poznat nedá. Vyzkoušíme a uvidíme. Wink
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 11. 4. 2007, 21:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Růžičku beze jména jsem dostala asi před sedmi lety. Pro jistotu roste v květináči - od jara do pozdního podzimu zapuštěná v záhonu, na zimu se stěhuje do zimní zahrady a tam nerušeně roste dál. Hodně brzy zjara ji seříznu a vše se opakuje.
Vím že to odporuje tomu, jak se růže pěstují, ale má se k světu a bohatě kvete každý rok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 12:28    Předmět: ad Fidych Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hrnkové růže by se tak skutečně měly pěstovat. Celoroční pobyt doma jim nesvědčí. V létě se jim líbí v záhonu, můžete je ale nechat i na balkóně nebo terase.
No a v zimě je přezimujeme ve světlé, ale chladnější místnosti o teplotě asi pět stupňů Celsia.
Každé dva roky ještě před vyrašením se mají růžičky přesadit (třetina rašelinový substrát, třetina zahradní zemina a třetina písek). No a v době vegetace každý týden hnojíme obyčejným květinovým hnojivem .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 20:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Určitě skončí v záhonu a na zimu dostane "pelíšek" a na jaře uvidíme, proč ji trápit v bytě. Wink
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kateřina Tomášová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 16. 4. 2007, 17:59    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hrnkovou růžičku jsem vysadila do záhonku, na zimu ji připravím stejně jako ostatní růže a v létě zvesela kvete dál. Jen se poněkud vytáhla a už není tak miniaturní, květy jsou stejné. Možná že jsou v zahradnictvích ošetřovány retardanty růstu jako listopadky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 16. 4. 2007, 19:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pokud na zimu růžičku přikryjete bude jí dobře na záhonku, zlobit se nebude ani za umístění v chladném skleníku. Přezimování v chladnější místnosti často končí uschnutím rostlinky nebo napadením škůdci, protože teplota tu většinou kolísá a někdy se nepříznivě zvýší. Přes léto jí dopřejte plné oslunění venku, ač působí křehce, sluníčko jí nevadí, samozřejmě, když bude mít pravidelnou a dostatečnou zálivku. Aby kvetla nezapomínejte odstřihávat-odřezávat zvadlé květy. Řez se provádí těsně nad vyvinutým pětilistým výhonkem.
Ottová (AZ)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 16. 4. 2007, 22:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Paní Ottová už chvilku přemýšlím nad tím, zda-li zahradnictví F, nemá něco spojeného s Vámi, ráda tam chodím. Very Happy
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 17. 4. 2007, 21:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vyšlechtěné bytové růžičky nejsou tak starým druhem,rozhodně by jsem jejich vznik hádal až po Kordesovi,ktežto půdopokryvné a skalkové byly už za jeho ery.Tyto bytové růžičky jsou sice nejchoulostivější ze všech růžiček,ale jako se vším na zahrádce platí,pokud vydrží první rok,tak by neměl nastat ani později žádný problém.A ještě každý druh potřebuje jiné ošetření řezem,u skalkových a půdopokryvných je množení jiné než u velkokvětých,a tedy i řez se u nich omezuje jen na odstraňování suchých a nemocných větviček.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 18. 4. 2007, 0:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Narazila jsem na informaci o minirůžičkách, kde se píše:
Miniaturní růže = Rosa chinensis 'Minima'.
Pěstují se jako pokojové, nebo venkovní keříky velikosti cca 30 cm. Bývají mrazuvzdorné, přesto v nádobách venku je třeba zvýšené opatrnosti. Přezimovat v v místnosti s teplotou +5 až 8 stupňů, ne teplejší. Odkvetlé odstřihnout vždy těsně nad plně vyvinutým (pětilistým) výhonem a to nepatrně šikmo.
Informace jsou rozsáhlejší, ale vše už bylo řečeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 18. 4. 2007, 21:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
K tomu si ještě dovolím poznámčičku,pokud chceme pěstovat minirůžičky v nádobách(ať květináčích,mísách,truhlících)tak raději v těch velkých,s dostatkem zeminy,a je jedno zda jen doma nebo venku,nebo kombinovaně.A u tohoto pěstování se doporučuje po třech až pěti letech výměna půdy v nádobách,za čerstvou nezasolenou.Ale to nakonec platí o všech nádobových květinách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 18. 4. 2007, 22:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
StanislavKrejcar napsal:
K tomu si ještě dovolím poznámčičku,pokud chceme pěstovat minirůžičky v nádobách(ať květináčích,mísách,truhlících)tak raději v těch velkých,s dostatkem zeminy,a je jedno zda jen doma nebo venku,nebo kombinovaně.A u tohoto pěstování se doporučuje po třech až pěti letech výměna půdy v nádobách,za čerstvou nezasolenou.Ale to nakonec platí o všech nádobových květinách.

Dobrý večer!
Dívám se ještě do stručných rad k pěstování minirůží: Píší, že v nádobách pěstované stačí přesazovat po třech letech do normálního substrátu pro květiny. Nádoba by neměla být příliš velká, pak růžičky málo kvetou. Mají se hlavně během vegetace pravidelně přihnojovat jednou týdně tekutým hnojivem a vydatně zalévat.
Mám tu mojí sedmiletou v květináči o průměru 18 cm druhý rok, a kvete pěkně (i když barvu mi tedy nevybrali dárci nic moc) a vypadá spokojeně. Zdravím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 21. 4. 2007, 21:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to jsme na tom s tou barvou stejně, nic výrazného, ale byla to kytička pro radost a jak je na ní vidět, docela se jí u mě daří. Very Happy
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group