další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Co to je za druh?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KeyserSoze
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 9. 4. 2007, 18:15    Předmět: Co to je za druh? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, jedná známá dostala jako dárek od příbuzných z cejlonu nějakou krabičku a řekli jí, že to je bylinkovej čaj. Jenže ona se snaží celou dobu zjistit co to je za druh. Na krabičce je obrázek květiny a u něj je napsáno

citace:
Herba Aervae Lanatal


a taky název rusky. Bohužel ani strýček google mi nepomohl. Nemám scanner ani digitální foťák abych mohl pořídit obrázek, jak bylina vypadá. Doufám, že i takto mi pomůžete. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KeyserSoze
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 17:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Se omlouvám má to být

Herba Aervae Lanatae
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 18:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Bylinky to budou určitě. Ten název je latinský, možná bychom zmákli víc tu ruštinu.
Herba je tráva, aer je obloha, ale zda-li onen název je v jiném tvaru Question
Třeba poradí nějaký latiník, ale lanatae může značit něco jako lata...podle mého ten název o ničem nesvědčí, prostě bylinný čaj.
Třeba to složení bude vypsáno někde malými písmeny, tam už by jsme se dopídili víc.

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KeyserSoze
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 14:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vše je tam v ruštině. Ten ruský název je Pol-pala (ale v azbuce)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Já sama
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 16:07    Předmět: Není to ruština Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ona to není ruština, je to ukrajinština. Bohužel nemám ukrajinský slovník, takže neporadím, co to je přesně. V ukrajinštině to zní Эрвы шерстистой трава (пол-пала). Někde na Internetu jsem zahlédla, že je to diuretický čaj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Já sama
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 16:14    Předmět: Co to je za rostlinu... Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tady je celý článek v ruštině o té rostlině:
http://www.spcpa.ru/slr/preview/articles/917.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Já sama
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 16:16    Předmět: Já sama Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A skutečně je to diuretikum - podle toho ruského článku se používá mimo jiné k léčbě močových kamenů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KeyserSoze
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 13. 4. 2007, 11:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji za link za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Zelenina a bylinky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group