další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Kanadská borůvka
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Drobné a ostatní ovoce Jít na stránku 1, 2, 3  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 12:19    Předmět: Kanadská borůvka Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pořídila jsem si kanadskou borůvku (doufám, že nekecali Laughing ) a teď jsem se v jednom pěstebním návodu dočetla, že je sice samosprašná, ale je lepší ji pěstovat ve více sazenicích pro lepší opylení. Nemáte s tím někdo zkušenost ? Díky.... Wink
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 18:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Také mám jednu a plodí.
Obrázek zde:
http://forum.abecedazahrady.cz/viewtopic.p...9vkovn%EDk

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 18:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já se přiznám,že buď je neumím pěstovat nebo mě prostě nejdou,proto budu se vyjadřovat spíš teoreticky.Vždy je lépe když si pěstitel pořídí rostlinky aspoň dvě až tři pokud to jde.Důvodů je hned několik,máte jistotu z dostatečného opylení,nemusíte pátrat zda rostlinka je cizo nebo samosprašná.A velký důvod,při jakékoliv pohromě je naděje,že aspoń jedna vydrží.A myslím,že toto doporučení a rada byla míněna i v návodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 19:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A letos má nástřel na slušnou úrodu i když ji okupuje pes.



tady podrobněji




_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes


Naposledy upravil Červík dne út 10. 4. 2007, 19:57, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 19:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A co se týká mého názoru, jestli jednu, nebo více, já říkám, že jedna stačí. Za prvé to je nevzhlené koště, které zahradě na kráse nepřidá a za druhé, plody získáte jen po pečlivém zabalení borůvky do síťoviny, aby Vám ji ptáci neobrali. Pokud to neuděláte, z keříku nemáte nic, jen to borůvkové koště se zelenými plody, které jakmile se zabarví, tak zmizí, ani nemáte šanci je utrhnout.
Ať se to vezme z které strany chcete, pokud chcete mít plody, budete mít strašáka na zahradě. Neutral

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 20:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já se ale nepřu!! Cool To co máte s borůvkami já mám s Aronií.Také se dohadujeme se zpěváčky kdo má větší nárok,ještě,že jich mám vícero. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 20:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To já se ale vůbec nepřu Very Happy Very Happy Very Happy, jen při představě, že bych ty strašáky měla na zahradě třeba 3 mě jímá hrůza.
PS. Arónii neznám, co takhle hodit téma?

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 20:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nejsem si ale pořád jistá, jestli mluvíme o téže rostlině. jaký je tedy rozdíl mezi kanadskou borůvkou a zimolezem kamčatským? Myslím si, že mám borůvku. Víte její botanický název?
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 20:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kanadská je ta moje. Zimolez má podlouhlé plody.
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 11. 4. 2007, 21:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Podle latinského názvu poznáte, co je co:
Borůvka velkoplodá - Vaccinum corymbrosum (kulaté plody)
Zimolez kamčatský - Lonicera kamtschatika (oválné plody brzy zjara).
Tak jsme je koupili v zahradnictví a opravdu tomu odpovídají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 7:42    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky moc za nápovědy... Very Happy Borůvka mi má ale plodit až za rok, takže do té doby musím počkat Crying or Very sad Nicméně jestli jsem to dobře pochopila, je tu ještě jeden rozdíl : ta kanadská neboli velkoplodá se sází do rašeliny, kdežto kamčatská do normální zeminy, je to tak? Tu moji jsem měla podle rad zasadit do rašeliny...
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 12:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Stando, to jsme na tom podobně!
Mám na zahradě dvě borůvky a dva zimolezy. Borůvky jsem koupila už před několika lety, malé - asi deseticentimetrové proutky. Zimolezy jsem si pořídila později, v květináčku, už větší, rozrostlejší.
Zimolezy zaplodily hned, letos mají taky už plno tvořících se květů, ale borůvky jsou stále malé a nikdy neplodily. Tak nevím, v čem je chyba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 12:20    Předmět: Červíkovi Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Supr hafan, jak to přežívá vaše zahrada? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 17:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Musím říct, že to v mezích docela jde. Nehrabe, akorát občas něco zkropí, ale spíš se specializuje na kola aut a se shora kropí do velkých květináčů. Surprised Rolling Eyes
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 20:42    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kateřina Dvořáková napsal:
Stando, to jsme na tom podobně!
Mám na zahradě dvě borůvky a dva zimolezy. Borůvky jsem koupila už před několika lety, malé - asi deseticentimetrové proutky. Zimolezy jsem si pořídila později, v květináčku, už větší, rozrostlejší.
Zimolezy zaplodily hned, letos mají taky už plno tvořících se květů, ale borůvky jsou stále malé a nikdy neplodily. Tak nevím, v čem je chyba.


My jsme koupily jednu (!) velkoplodou borůvku před pěti lety, dostali jsme k ní návod na pěstování - v podstatě hlavně to, že má ráda rašelinu a nechce být na slunci. Rašelinu jsme jí dopřáli a jinak si moc mazlení neužije - roste v polostínu a přírůstky jsou celkem slušné, vysoká je přes metr ( víc je široká). Pokud je voda, zalíváme a jinak se snaží sama. Kvete a plodí, vloni byla obsypaná plody, tak jsme se natěšili. Pak přišla vedra, sucho, borůvky zaschly ještě nedozrálé Crying or Very sad , nestáli o ně ani kosové, a že mají opravdu zájem. Dřívější úrodu jsme chránili zelenou sítí proti ptákům, není tak nápadná a nemáme na zahradě "strašáky".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Drobné a ostatní ovoce Jít na stránku 1, 2, 3  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group