další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Kanadská borůvka
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Drobné a ostatní ovoce  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 12:19    Předmět: Kanadská borůvka Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pořídila jsem si kanadskou borůvku (doufám, že nekecali Laughing ) a teď jsem se v jednom pěstebním návodu dočetla, že je sice samosprašná, ale je lepší ji pěstovat ve více sazenicích pro lepší opylení. Nemáte s tím někdo zkušenost ? Díky.... Wink
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 18:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Také mám jednu a plodí.
Obrázek zde:
http://forum.abecedazahrady.cz/viewtopic.p...9vkovn%EDk

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 18:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já se přiznám,že buď je neumím pěstovat nebo mě prostě nejdou,proto budu se vyjadřovat spíš teoreticky.Vždy je lépe když si pěstitel pořídí rostlinky aspoň dvě až tři pokud to jde.Důvodů je hned několik,máte jistotu z dostatečného opylení,nemusíte pátrat zda rostlinka je cizo nebo samosprašná.A velký důvod,při jakékoliv pohromě je naděje,že aspoń jedna vydrží.A myslím,že toto doporučení a rada byla míněna i v návodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 19:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A letos má nástřel na slušnou úrodu i když ji okupuje pes.



tady podrobněji




_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes


Naposledy upravil Červík dne út 10. 4. 2007, 19:57, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 19:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A co se týká mého názoru, jestli jednu, nebo více, já říkám, že jedna stačí. Za prvé to je nevzhlené koště, které zahradě na kráse nepřidá a za druhé, plody získáte jen po pečlivém zabalení borůvky do síťoviny, aby Vám ji ptáci neobrali. Pokud to neuděláte, z keříku nemáte nic, jen to borůvkové koště se zelenými plody, které jakmile se zabarví, tak zmizí, ani nemáte šanci je utrhnout.
Ať se to vezme z které strany chcete, pokud chcete mít plody, budete mít strašáka na zahradě. Neutral

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 20:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já se ale nepřu!! Cool To co máte s borůvkami já mám s Aronií.Také se dohadujeme se zpěváčky kdo má větší nárok,ještě,že jich mám vícero. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 20:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To já se ale vůbec nepřu Very Happy Very Happy Very Happy, jen při představě, že bych ty strašáky měla na zahradě třeba 3 mě jímá hrůza.
PS. Arónii neznám, co takhle hodit téma?

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 20:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nejsem si ale pořád jistá, jestli mluvíme o téže rostlině. jaký je tedy rozdíl mezi kanadskou borůvkou a zimolezem kamčatským? Myslím si, že mám borůvku. Víte její botanický název?
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 20:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kanadská je ta moje. Zimolez má podlouhlé plody.
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 11. 4. 2007, 21:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Podle latinského názvu poznáte, co je co:
Borůvka velkoplodá - Vaccinum corymbrosum (kulaté plody)
Zimolez kamčatský - Lonicera kamtschatika (oválné plody brzy zjara).
Tak jsme je koupili v zahradnictví a opravdu tomu odpovídají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 7:42    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky moc za nápovědy... Very Happy Borůvka mi má ale plodit až za rok, takže do té doby musím počkat Crying or Very sad Nicméně jestli jsem to dobře pochopila, je tu ještě jeden rozdíl : ta kanadská neboli velkoplodá se sází do rašeliny, kdežto kamčatská do normální zeminy, je to tak? Tu moji jsem měla podle rad zasadit do rašeliny...
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 12:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Stando, to jsme na tom podobně!
Mám na zahradě dvě borůvky a dva zimolezy. Borůvky jsem koupila už před několika lety, malé - asi deseticentimetrové proutky. Zimolezy jsem si pořídila později, v květináčku, už větší, rozrostlejší.
Zimolezy zaplodily hned, letos mají taky už plno tvořících se květů, ale borůvky jsou stále malé a nikdy neplodily. Tak nevím, v čem je chyba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 12:20    Předmět: Červíkovi Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Supr hafan, jak to přežívá vaše zahrada? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 17:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Musím říct, že to v mezích docela jde. Nehrabe, akorát občas něco zkropí, ale spíš se specializuje na kola aut a se shora kropí do velkých květináčů. Surprised Rolling Eyes
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 20:42    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kateřina Dvořáková napsal:
Stando, to jsme na tom podobně!
Mám na zahradě dvě borůvky a dva zimolezy. Borůvky jsem koupila už před několika lety, malé - asi deseticentimetrové proutky. Zimolezy jsem si pořídila později, v květináčku, už větší, rozrostlejší.
Zimolezy zaplodily hned, letos mají taky už plno tvořících se květů, ale borůvky jsou stále malé a nikdy neplodily. Tak nevím, v čem je chyba.


My jsme koupily jednu (!) velkoplodou borůvku před pěti lety, dostali jsme k ní návod na pěstování - v podstatě hlavně to, že má ráda rašelinu a nechce být na slunci. Rašelinu jsme jí dopřáli a jinak si moc mazlení neužije - roste v polostínu a přírůstky jsou celkem slušné, vysoká je přes metr ( víc je široká). Pokud je voda, zalíváme a jinak se snaží sama. Kvete a plodí, vloni byla obsypaná plody, tak jsme se natěšili. Pak přišla vedra, sucho, borůvky zaschly ještě nedozrálé Crying or Very sad , nestáli o ně ani kosové, a že mají opravdu zájem. Dřívější úrodu jsme chránili zelenou sítí proti ptákům, není tak nápadná a nemáme na zahradě "strašáky".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 22:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak půjdu asi brzy koupit tu síť na hladovce, kteří se nechtějí dělit Laughing Ba ne, my už jednu používáme na černý jeřáb, ani tam se ptáčkové nechtějí rozdělit Mr. Green
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 13. 4. 2007, 22:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dnes jsem se dočetla o dalším adeptu rodiny "borůvek".
Borůvka Alaska, která má být naprosto mrazuvzdorná, dobře snáší značné sucho, nepotřebuje rašelinu, plodí 2-3x do roka a ještě k tomu chutná líp než borůvka Razz. A taky netrpí žádnými chorobami a škůdci, je samosprašná, z jednoho keře se sklízí 8-12kg plodů po pár letech pěstování (pokud jsou pár dva roky - klobouk dolů). K tomu je ještě léčivá (nemocný žaludek, onkologické onemocnění a zvýšení imunity) a sazenice stojí něco přes stovku.
Jen se divím, že tuhle borůvku nemáme už všichni na zahrádce Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 14. 4. 2007, 20:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Fidych napsal:
Dnes jsem se dočetla o dalším adeptu rodiny "borůvek".
Borůvka Alaska, která má být naprosto mrazuvzdorná, dobře snáší značné sucho, nepotřebuje rašelinu, plodí 2-3x do roka a ještě k tomu chutná líp než borůvka Razz. A taky netrpí žádnými chorobami a škůdci, je samosprašná, z jednoho keře se sklízí 8-12kg plodů po pár letech pěstování (pokud jsou pár dva roky - klobouk dolů). K tomu je ještě léčivá (nemocný žaludek, onkologické onemocnění a zvýšení imunity) a sazenice stojí něco přes stovku.
Jen se divím, že tuhle borůvku nemáme už všichni na zahrádce Rolling Eyes


Tak tohle mi připomnělo, když jsem se nechala zlákat koupí Kanadské borůvky...na obrázku byla malá holčička, za ní obrovská borůvka a poznámka, že z jednoho keře sklidíme až 10kg borůvek...no, než začala plodit, párkrát změnila stanoviště a do 10 kil jsme ještě nedosáhli. Rolling Eyes ....třeba to přijde letos?! Very Happy

_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 15. 4. 2007, 21:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Škoda, že někteří prodejci neuvádí latinský název toho, co nabízejí, ubylo by určitě zmatků a dohadů. Všelijaké názvy jsou matoucí - včera jsem uviděla nabídku na Amelanchierovu borůvku, pak z toho vylezla ta "Alaska" a co to opravdu je, se můžeme zas jen dohadovat. Ach jo... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 15. 4. 2007, 22:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak jsem se vrátila z víkendu na chaloupce, kde jse kontrolavala co se dalo. A musím zkonstatovat, že borůvka bude nejspíš opravdu velkoplodá neboli kanadská a má se čile k světu. Tak mám radost, že se vůbec ujala a vyrážím tedy za metou těch 10 kg sklizně... Mr. Green
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 16. 4. 2007, 0:32    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jenom drobná opravička: velkoplodá borůvka = borůvka a kanadská = zimolez kamčatský.
Ale nakonec je to fuk, hlavně že se daří a bude obrovská úroda nejmíň těch deset kilo!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 17. 4. 2007, 21:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tuto informaci jsem u Starkla četl také,pan arch.Čestmír Böhmm v jednom ze svých článků o kanadských borůvkách psal,že záleží na podmínkách a zkušenostech s pěstováním podobného ovoce.Tento článek je psán už per roků zpět.Za tu dobu se samozřejmě podařilo vyšlechtit dost nových kultivarů.Ale stůjme raději na zemi.A až sklidíte první úrodu,zkuste si ji zvážit,a odhadnout jak velkou korunu by jste musela mít na těch deset kilo,ale věřím,že si ji nepěstujete kvůli deseti kilum ale pro chuť a požitek z toho,že se nemusíte za borůvkami vláčet do lesa,ale jen na zahrádku ke koštěti.A les si necháte jen na houby. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 18. 4. 2007, 0:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ono se vůbec musí opatrně s těmi sliby prodejců! Všechno je super, největší a nejlepší, pak pošlou něco, co se tomu vzdáleně (možná) podobá. Jeden čas jsem z toho měla komplexy, že neumím nic vypěstovat, pak se mi rozsvítilo a už jsem v klidu.
Do lesa na houby je co by kamene dohodil, ale teď nevím, jestli se nemám urazit: nazvat moji borůvku koštětem?! Wink
Náhodou - když má listy, tak je móóóóc pohledná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 18. 4. 2007, 21:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já jsem si to označení jen vypůjčil od jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 18. 4. 2007, 22:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To je dobře, já jí to vyřídím!
Dnes jsem se nad ní tetelila, jak pěkně raší lístky, jsem zvědavá, jak letos pokvete. Pokud ale bude zas sucho jako vloni Crying or Very sad ... Už teď nám tři týdny ani nesprchlo, jsme pod kopci v dešťovém stínu a poslední roky je to nějak špatné. Všude lijáky a potopy a my tu koukáme na seschlé trávníky a borůvky. Bez vody se prostě nedá Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 19. 4. 2007, 22:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Taky to kontroluju, a hlavně zalévám a zalévám. Bohužel pitnou vodou, nemáme jiný přísun a ono stále neprší...Ale má se také k světu.
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 19. 4. 2007, 22:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak borůvka už je zelená, jen déšť nikde, naposledy pršelo skoro před měsícem. Snad to přežije ve zdraví Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 21. 4. 2007, 21:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
U nás je také strašné sucho, kropíme o sto-šest a vyhlídky na děšť asi nebudou. Teď jsem na zahradě osazovala okrasný kout s konifery a ještě jinými dřevinami a u těch co byly finančně náročnější jsem vkládala silné "husí krky" pro snadnější závlahu.
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 21. 4. 2007, 23:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Prý bylo ještě delší sucho v roce 2003, kdy nepršelo třicet šest dnů (paměť nepamatuje) - tak už do toho moc nechybí. Někde snad byly vydatné deště, ale kde? Suché jaro není nic dobrého Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 22. 4. 2007, 18:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak-tak. Ale borůvka se má k světu, i když na ní praží celý den slunce (tak trochu proti doporučení), až pořádně vykvete, přihodím foto.
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martik69
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 13. 5. 2007, 9:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahojky mám "borůvku" muchovník alasku a potřebuji ji přesadit do nádoby, můžete mi poradit jak ji mám zateplit a jakou mám použít zeminu? díky moc všem za odpověď

Naposledy upravil Martik69 dne po 14. 5. 2007, 6:58, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 13. 5. 2007, 22:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nic nezkazíte zahradním substrátem s přídavkem rašeliny, zateplení myslíte na zimu? Jestli nemáte možnost zarýt nádobu s rostlinou do země a zakrýt chvojím, a zimujete na balkoně, zateplete nádobu polystyrenem alespoň 5 cm silným, nebo obalte několika vrstvami bublinkové folie. Povrch nádoby zakryjte chvojím, ale nezapomeňte v bezmrazých dnech rostlinu zalít! V nádobě ji nehrozí ani tak mráz, jako sucho.
Přes léto by měla být nádoba přistíněná, aby kořeny nevysychaly a zem se moc nepřehřívala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
leopold
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 13. 1. 2008, 9:24    Předmět: Pěstovat kanadské borůvky, nic lehčího : Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vše spočívá ve faktu, že tyto rostliny nesnášejí prvek vápník (Ca).
Tam, kde půda vápník neobsahuje (tamější voda je měkká až superměkká, to jest bez vápníku), se daří jak borůvkám tak i například chovu rybiček Neonek, nebo pěstování azalek a rododendronů. Já žiji na Valašsku, voda je zde velmi chutná, protože obsahuje dostatek vápníku aj. - tvrdost vody je 9,6 stupně N. Spolehlivě to kanadské borůvky během pár let zabije !!! A ani rododendronům či azalkám se nedaří. Přesto máme na zahradě asi 15 keřů těchto borůvek, z nichž ty 4 nejstarší mají některé pruty vysoké až dvaačtvrt metru a ani po mnoha letech se zatím nechystají růst omezovat. (letorosty jsou až jeden a půl metru) Jak je to možné ?

Zde je postup :

1. vykopat jámu 60 x 60 cm, na dno dát křížem přeložené dva silonové pytle (není to absolutně nutné, ale je to lepší - má to omezit přísun tvrdé vápnité spodní vody ke kořenům)
2. jámu vyplnit směsí rašeliny (musí to být rašelina bez přídavku vápna), kompostu, či tlející dřevní hmoty (vše bez vápna) a písku (čistý písek určený k výrobě betonu, např. "potěrák", bez jílových částeček) přibližně v poměru : 2 díly rašeliny + 1 díl kompostu(nebo hnoje) a asi půl dílu písku. S pískem to nepřehánět....V žádném případě nepřidávat vykopanou zeminu, která obsahuje vápník. To lze jen tam, kde vápník neobsahuje - myslím že to platí pro pískové oblasti severových. čech., ale možná i jinde. Tam jim asi borůvky rostou samy....

To vše ale ještě nestačí. Kan. borůvka BEZPODMÍNEČNĚ vyžaduje kyselou půdní reakci a to hodně kyselou. Optimální hodnoty se pohybují od 3,8 do 4,5 pH. Jinak chřadne a hyne !!!

Tuto nutnou podmínku zajístíme takto :

1. Zalévat můžeme JEN a JEN dešťovou vodou (neplatí pro oblasti, kde není vápník v půdě a tudíž ani v místní vodě)
2. I tuto dešťovou vodu budeme (hlavně zpočátku) okyselovat na hodnotu asi 3-4 pH, což provedeme dávkováním 10 ml (např.jedna odměrka pro hnojivo Kristalon) níže uvedeného roztoku kyselin do jedné konve (10-12 litrů)
3. Současně můžeme do konve přidat i hnojivo (vše bez vápníku), např. 1 odměrku Kristalonu pro rododendrony a borůvky, nebo síran amonný, síran draselný a pod.

Roztok kyselin si připravíme takto :

500 ml dešťové vody
200 ml kyseliny fosforečné
200 ml kyseliny dusičné
100 ml kyseliny sírové (pro akumulátory)

Poměr kyselin není kritický, dusičná je jako hnojivo, když nebude, nevadí, budete víc hnojit síranem amonným.
Důležitá ale je ta KYSELINA FOSFOREČNÁ ! Jedině ona totiž způsobí, že převede zbytkové sloučeniny vápníku na fosforečnan vápenatý, který je ve vodě nerozpustný a pro borůvky tak vlastně "neexistující, či neviditelný" (dobře zamaskovaný). A musíme tuto kyselinu dodávat stále, neboť z okolní zeminy se ke kořenům vždy snaží nějaká ta voda s vápníkem prosáknout, atd...Protože tomu lze stěží zabránit, musíme borůvky zalévat tou okyselenou vodou s kys. fosforečnou, abychom ten vápník z prosakující vody zlikvidovali a eliminovali tak jeho neblahé účinky.
V praxi by stačila jen tato kyselina fosforečná, ale protože je dost drahá, tak k ní přidávám ty další, ale není to nutné.
Kyselinu fosforečnou kupuji v lékárně (u nás na vesnici v horách). Měla by být tedy k mání všude....

Co dodat ? Ještě snad to, že pod borůvky dávám různé zbytky dřeva, drcené větve a jinou org. hmotu a na to i posečenou trávu.
A vše "zalévám kyselinou". Obzvláště je to nutné a důležité první roky..., ale používám to stále asi 20 let.
A přece ještě něco - to pro ty co bydlí tam, kde bývá v zimě sníh. Doporučuji na zimu svázat keříky silonovým provázkem, neboť sníh je ohne k zemi a poničí je. (i poláme) Letos jsme sklidili asi dva nebo tři kýble (po deseti litrech) Mám na to i sítě proti ptákům. Ale spíš než proti ptákům, chrání sítě borůvky před námi, lidmi....
Přeji i vám podobný úspěch a velké plody (sazenice s kulatými listy), ahoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaromir.malich
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 13. 1. 2008, 16:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kanadské borůvky nejsou náročné na pěstování. Najraději mají lesní hrabanku a častou vydatnou zálivku, jedině tak Vám vyrostou kvalitní a chutné plody.V době tvorby plodů je přihnojíme hnojivem rozpuštěným do vody a plodí jako o závod každý rok.Opravdu je lepší pěstovat několik rostlin najednou, aspoň nemusíte do lesa a borůvky vám rostou rovnou na zahradě. Sice nebarví, ale chuť mají podobnou.
_________________
Spolupracovník www.abecedazahrady.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Medicka.ol
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 12. 3. 2008, 15:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Martik69 napsal:
Ahojky mám "borůvku" muchovník alasku a potřebuji ji přesadit do nádoby, můžete mi poradit jak ji mám zateplit a jakou mám použít zeminu? díky moc všem za odpověď


Mám obdobný dotaz.Chci pěstovat borůvku v nádobě na terase.Jak velká by měla být nádoba, ab se keříku dařilo?

Děkuji za odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Drobné a ostatní ovoce  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group