další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Rakytník
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 13:25    Předmět: Rakytník Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Koupila jsem si 2 sazenice (samčí a samičí) cca 25 cm vysoké rakytníku řešetlákového. Zajímalo by mne, jak rychle porostou a kdy se asi dočkám prvních plodů ? Díky za radu !
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 19:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Rakytník řešetlákovitý roste rychle,a je nenáročný na půdní podmínky.První úroda by se mohla v příznivém klimatu objevit už ve druhém až třetím roce.Ale jedno upozornění si neodpustím.Je to keř který jsem měl jako živý plot,tuto funkci plnil na 111%,ale má tendenci se roz lízat i tam kde ho člověk nechce,a to dost urputně.Tím ho ale nechci nijak hanět,jen upozorńuji na tuto rošťačinku z jeho strany.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 19:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky Stando za vyčerpávající odpověď ! Pokud leze tam kam nemá, dá se zastříhávat, abych ho udržela v rozumných mezích? Díky... Shocked
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 20:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dřív než jsme osázeli živý plot brabanty, přemýšlela jsem také o rakytníku, který mají nedalecí spoluobčané jako zhruba 1,5 metrový živý plot, ale je pravda, co říká Stanislav, z toho důvodu jsme od toho ustoupili i když oranžové plody jsou zajímavé.
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 20:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A dá se zastříhávat?
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 20:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dá. Jenže každým řezem se zase zvýší růst. Ten živý plot o kterém jsem psala je dost hustý a během léta dost přečuhuje. Ale pokud necháte rostlinky někde v zahradě, aby si rostly, stejně tak, jak rostou v okrasných parcích, určitě Vám přinesou radost a tuším, že i z plodů se nechá nějaká ta dobrota připravit.
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MarkFX
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 20:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
nevím jak vypadá ten rakytník, ale naše dědina Rokytnice je už hoodně dlouho pojmenována podle Rokytí, co rostlo v okolí, v bažinách atd... Laughing

Rokytnice > rokytí > rokytník > Rakytník Mr. Green

_________________
nic


Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 20:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pro Marka: Však já taky pocházím z nedaleké oblasti Rokytnicka Mr. Green
Pro Červíka: Na tu marmeládu a sirup se já právě těším Wink

_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 10. 4. 2007, 20:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak šup sem s receptíkem. Very Happy
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 11. 4. 2007, 20:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Sirup z rakytníku:
1 kg vylisované šťávy z bobulí
1,5 kg cukru a 1 lžička kyseliny citronové - vše svařit, uzavřít do lahví za tepla.
Marmeláda se dělá stejným způsobem jako z jiného drobného ovoce, jen počítejte s tím, že má zvláštní chuť a vůni (jinak lze dělat i rakytníkový med atp.) Poslední článek o rakytníku vyšel i s recepty letos 8.března.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 11. 4. 2007, 21:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A jak Vám chutná? Má to svoji specifickou chuť? Něco mezi brusinkami a rybízem? A když už jsem tu vypálila tolik otázek, tak ještě jednu, používá se jako běžná marmeláda, nebo pro to máte jiné užití?
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 11. 4. 2007, 21:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky za receptíky, chytla jsem se i já... Smile
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 11. 4. 2007, 22:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Rakytník chutná úplně jinak, než všechno ostatní - vůbec nemá vůni a chuť jako cokoliv jiného, přirovnala bych ho k černému rybízu - ale to je taky špatně! Chci tím říct, že každému černý rybíz nechutná a nevoní, a s rakytníkem je to zrovna tak.
Marmeládu dělám každoročně, protože muž se rád zdravě stravuje, a mně to chvíli trvalo, než jsem si na zvláštní vůni a chuť zvykla a je to fajn Smile Většinou si namažeme na chleba, nebo vdolky a sirup se užívá po troškách (ten s cukrem by měl být spíš pro děti). Dospělí si mohou udělat s alkoholem, asi jim bude chutnat víc... V žádném případě to není něco nedobrého, jen jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 6:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak s tím nemám problém. Asi zřejmě půjdu někam během sezóny sehnat pár bobulí na testovací vzorek. Pokud má podtón trpkosti, bude u nás vítán. Very Happy Wink
_________________
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 7:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak tohle přesvědčilo i mě... Very Happy I u nás jsme ujetí na cokoliv jiného a pořád zkoušíme a zkoušíme Mr. Green Zatím jsme celí Cool Ještě že už ho mám v zemi, těším se na první bobule...Jinak pro Červíka - lovu zdar a žádný zmar Laughing
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Listnáče Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group