další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Sun devil
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
valouchv
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 23. 4. 2007, 14:55    Předmět: Sun devil Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na Flóře jsem si koupila popínavou trvalku Sun devil, ale nezeptala jsem se, jaké podmínky potřebuje pro pěstování, jestli se musí na zimu schovat, jak často zalévat..Poradíte mi?

Tak jsem včera zjistila skutečný název této popínavé rostlinky, je to Mandevila...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Já sama
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 24. 4. 2007, 10:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na Internetu je spousta informací. Třeba tohle:

Mandevila / Mandevilla splendens / je velmi agilní, dravě rostoucí popínavka s atraktivními, až deseticentimetrovými květy s pěti okvětními lístky, rozvíjejícími se z jemně ochlupených poupat, připomínajících tvarem svinutý deštník. Rostlina Vás bude celé léto udivovat krásou svých pastelově růžových nebo bílých květů a pokud jí poskytnete ve velké nádobě dost místa pro její mohutné kořeny, odmění se vzrůstem a krásnými, lesklými, až dvaceticentimetrovými listy.

Stanoviště: polostinné, chráněné před větrem
Pěstování: ideální je nižší teplota, nepřesahující 18 C, v zimě by neměla klesnout pod 7 C. Rostlina miluje rosení na list .Také časté otírání jejích lesklých listů rostlině velmi prospívá. Pro tento účel jsou v prodeji olejové emulse, zvyšující lesk a zdravý vzhled rostliny. Zálivka má být soustavná, rostlina nesmí přeschnout, ale nesmí být ani přemokřena, protože by došlo k uhnívání kořenového systému. Po prokořenění rostliny přesadíme rostlinu do květináče jen o málo většího. Množení provádíme řízkováním polovyzrálých výhonů. Mandevila vyžaduje hnojení, protože velmi bujně roste. Přihnojujeme ji tedy dvakrát do měsíce speciálním tekutým hnojivem na pokojové rostliny s vyšším podílem fosforu. Po odkvětu proveďte radikální řez, kterým si zajistíte zvýšenou násadu poupat na příští rok. Příliš dlouhé výhony během vegetace zaštipujeme. Přímé slunce způsobí deformace listů.
Ochrana před škůdci a chorobami : v příliš suchém prostředí rostlina trpí sesycháním a pokroucením listů. Proto se jí většinou v běžném, suchém bytě příliš nedaří. Ideálním prostředím pro ni je skleník. Ze škůdců je nutno jmenovat molice, červce, svilušku a puklice. Škůdce likvidujeme insekticidem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 29. 4. 2007, 19:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Existuje zhruba sto odrůd mandevily. Jejich barva není jenom růžová a bílá, ale i červená a žlutá, můžete je navíc sehnat v různých odstínech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 29. 4. 2007, 19:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já sama napsal:
Množení provádíme řízkováním polovyzrálých výhonů.


Ještě k množení: vrcholové polovyzrálé řízky je nejlepší napíchat do vlhkého substrátu. Udržujeme teplotu 21 stupňů - mandevila potřebuje teplo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Živé ploty a popínavé rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group