další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
merunka odkvetla,nasadila malé plody a celá chřadne
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Peckoviny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
symptom
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne 14. 5. 2006, 8:13    Předmět: merunka odkvetla,nasadila malé plody a celá chřadne Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Stromek meruňky 3leté přes 2metry krásně vzrostlý začal od jedné vetvičky vadnout a ted je zvadlý celý strom.Ani kůra už není napnutá.Listy přestaly růst a jsou malinké.Stromek odkvetl nasadil malé budoucí plody.Na stromě nejsou žádní škůdci . Byl pravidelně zaléván.
Poradte mám ho přesadit ??
Návrat nahoru
Rolo
Anonymní

PříspěvekZaslal: ne 21. 5. 2006, 15:14    Předmět: meruňka Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Spíše vykopat a nasadit nový. Pravděpodobně byl koškozen v zimě mrazem. Jakýkoliv pokus o záchranu je jen mrhání časem.
Návrat nahoru
Jan 33
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 15. 6. 2006, 23:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
zdravím,také se mi to stalo,ale není to mrazem ale infekcí takzvaná mrtvice peckovin,šíří se hlavně za deštivého počasí a teplotou kolem 12 stupnů,pokud je napadena jen čast,má se to ořezat až do zdravého dřeva,a spálit!ne do kompostu!
mně to merunka udělala po dvou dnech krup! a asi ji už nezachráním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kateřina Tomášová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 1. 3. 2007, 0:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to je nejspíš konec. Měla jsem na zahradě čtyři třicetileté meruňky. Roky vydržely a plodily spoustu ovoce, ale za posledních pár let všechny odešly. Přikláním se k předešlému názoru, že jde o mrtvici. Nevím zda je to tím že se rychle mění počasí, možná že už byly staré. Každopádně budete muset koupit nový strom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 9. 5. 2007, 8:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Také se přikláním k celkové likvidaci stromků.A asi Vás nepotěším,nedoporučoval by jsem hned sázet náhradu jakékoliv peckoviny.Můžou být totiž v půdě být zárodky patogenů mrtvice,případně i šárky.A to by tedy problém nevyřešilo,chce to zkusit po dobu asi dvou až tří let vylepšit půdu a pokusit se zničit možnou příčinu.Napadá mne na vybraný pozemek nejdříve použít na podzim rozhozením dusíkatého vápna základní ochranu,na jaře vysít na husto afrikány,které po odkvetu posekáme a zaryjeme,a opět použijeme dusíkaté vápno.Na následující pěstební sezonu si na jaře pořídíme meruňky nebo broskve a znovu se pokusit o pěstování.Můžeme ale i na dále použít jako podsev afrikány jako prevenci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 27. 6. 2007, 23:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dotaz pro Stanislava: chci se zeptat, zda výsev afrikánů jako prevence proti chorobám před výsadbou meruněk máte nějak odzkoušený, nebo si dávám špatně souvislosti k sobě?
Vím, že afrikány mají mít mít odpuzující účinek na mšice (ale ne vždy a na všechny druhy), ale jiné využití afrikánů neznám - a protože jsme přišli před třemi lety také o mladý strom, chytám se každé rady ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 27. 6. 2007, 23:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
I já jsem letos zasadila meruňku a broskev jako náhradu za mrtvicí zničené exempláře, ale na místě, kam jsem se každý den nedostala, takže usychaly a usychaly.
Obě jsem vykopala, zkrátila kořeny i výhony a znovu po pár dnech v chladu a vodě zasadila.
Potom jsem k nim zapíchla do země kůly, na ně navlékla staré prostěradlo, aby stromky chránilo, a to zalévala (udrželo vlhkost déle než při pouhém zalití). Rostlinky vypadaly na odpis, jednu se mi tak ale nakonec i v těch největších vedrech podařilo zachránit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 1. 7. 2007, 14:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Požívání afrikánů(těch klasických smradlavých) je nejen pro biologickou ochranu před mšicemi.Ale i jako přípravek pro asanaci půdního svršku na zahrádce(dříve se používal třeba Nematin).Názor na jeho používání k těmto účelum se různí,každý máme sé zkušenosti .Mě se osvědčil a používám ho k těmto účelům už léta.Semínka si sklízím sám svoje,když by jsem je měl kupovat tak by mě to asi finančně zrujnovalo Laughing ale v poslední době jsem zjistil,že španělští slimáci si asi k nim vytvořili kladný vztah,a už jim v českých krajích nevadí!! Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 1. 7. 2007, 20:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dík za odpověď, a co se týká slimáků a jejich chuti na všechno, tak nejen jim, ale už i našim zahradním hlemýžďům afrikány docela chutnají - přistihla jsem je přímo při činu Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Peckoviny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group