další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Podocarpus
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jehličnany - konifery  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 5. 5. 2007, 10:20    Předmět: Podocarpus Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Manžel mi přivezl z Nepálu pecku. Po téměř ročním boji se mi podařilo z ní vymámit dva stromečky (měla 2 semena v rozdělených polovinách pecky). Nyní cca po 5 letech z nich mám asi 20 cm vysoké stromečky. Zjistila jsem, že se jedná o Podocarpus. Vzhledem k tomu, že nesnáší mráz, max.chlad kolem nuly, přikláním se k druhu macrophyllus, všechny ostatní jsou snad mrazuvzdorné. Nevím ale, v jakých podmínkách by se měl pěstovat. Mám ho v zahradnickém substrátu, zatím jsem se bála přihnojit a na Z okně. Na zimu ho mám doma, jinak zbytek roku venku na parapetu. Přes zimu a na jaře většinou shodí skoro všechny listy (tedy jehlice, připomínají ale listy vrby), přes léto se zotaví a krásně zazelenají. Každý rok zaschne nějaká větévka a vyraší jinde nová. Myslím, že se ale nemá nejlépe. Nevím dokonce ani, jestli by mu nebylo lépe v rašelině a bojím se experimentovat, když mám jen 2 kousky. Nevíte někdo více? Rolling Eyes
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 6. 5. 2007, 20:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Podocarpus macrophyllus by měl být nejseverněji rostoucí - Japonsko, a tudíž se uvádí, že i mrazuvzdorný. O pěstování a nárocích žádná zmínka, tak asi pěstovat jako některé choulostivější jedličky.
Co zkusit dotaz v botanické zahradě? Moc jsem Vám nepomohla, že? Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 6. 5. 2007, 20:32    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Je možné, že není mrazuvzdorný, protože je zatím malý a v květináči. V encyklopedii jsem se dočetla, že se dorůstají 10 metrů. A jedličky se pěstují v rašelině nebo v normálním substrátu?
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 6. 5. 2007, 21:12    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jehličiny mají rády zahradní substrát s přídavkem rašeliny, můžete přidat i písek (2:1:1), přihnojovat dobrým kompostem nebo tekutým hnojivem na jehličiny (raději bych volila kompost na povrch květináče).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jehličnany - konifery  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group