další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Bonsaj: opadává
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lamborghini
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 25. 5. 2007, 20:14    Předmět: Bonsaj: opadává Odpovědět na téma Odpovědět s citací
dobrý den,

Včera jsem si koupil bonsaj, ale dnes mi začala opadávat Neutral (zhruba 40-50 lístků). Myslíte, že je to jen aklimatizací, nebo něco jiněho?
Nevím jak se jmenuje.

Foto:

Hoďte mi prosím nějáké stránky o mé bonsaji.

díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 25. 5. 2007, 21:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
www.bonsai-centrum.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 25. 5. 2007, 21:59    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pokud mě zrak neklame, máte bonsaj vytvarovanou z rostliny zvané ficus benjamina. Tento druh je velmi citlivý na změny stanoviště a opad listů je pro něj v takovém případě obvyklý. Vyberte mu příhodné místo a dopřejte mu čas k aklimatizaci. Doporučuji častější mlžení.

K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamborghini
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 26. 5. 2007, 8:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
V obchodě nám řekli, že nemusí mít přímé světlo, spíš jen během zimy ho dát na okno, když je sluníčka míň. Nyní jsme ho dali do míst, kde na něj dopadá jen přímé slunce až po 16 hodině. Je to vhodné?
Na mlžení jsme ho odnášeli, abych nebyla "mlžena i skříňka, kde stojí. Vadí mu i takové přenášení?
Mlžil jsem ji každý den, je to tak dobře? a zaléval ob 2 dny. Není přelitá? Dneska mi půda už připadá úplně suchá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 26. 5. 2007, 16:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ano, místo je vhodné. Tomuto druhu vyhovuje polostinné místo, je třeba ho chránit před přímým sluncem. Má zelené listy, panašování nevidím, takže by snesl i stín.
Se zálivkou se neřiďte nějakými pevnými pravidly, vždy zkuste, jaká je zemina. Zálévejte teprve tehdy, až mírně vyschne její povrch.
Mlžení každý den doporučuji, zvlášť v tomto počasí. Nejlépe, pokud tak učiníte ráno.
Co se týče přenášení kvůli mlžení, v tom problém nevidím, pokud jen rychle vezmete květináč, nastříkáte a vrátíte. Jestli ale rostlinu mlžíte třeba ve vaně a potom ji tam necháte hodinu schnout, pak je to pro neaklimatizovaný ficus příliš náročné. V takovém případě bych doporučila změnit zatím způsob, jak zvýšit vlhkost vzduchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamborghini
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 26. 5. 2007, 18:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Super, díky,

ještě za několik dní napíšu jak to s ní vypadá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 27. 5. 2007, 7:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Držím pěsti!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 27. 5. 2007, 22:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hezký večer!
Paní Dvořáková Vám dala kompletní radu, jak pomoci stromečku k aklimatizaci, takže je tu cokoliv dodávat zbytečné. Jen mě ještě napadlo, jestli na vině opadu nemůže být cesta bonsaje z obchodu domů. Pokud jste ho třeba vezl v tomto horku nějakou chvíli v autě, je to pro něj docela šok. Držím palce, ať se dá dohromady. Neztrácejte naději, i kdyby na něm zůstalo jen pár lístečků, časem většinou obrazí, ale žádný rychlík to není, chce to trpělivost Rolling Eyes
Zdravím Z.Ottová (AZ)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamborghini
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 28. 5. 2007, 14:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ne ne, v autě jsem ji nevezl. Nesl jsem ji v igelitovém pytli zhruba 5 min. Lístky stále žloutnou a opadávají Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 28. 5. 2007, 21:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Igelitový pytlík není to pravé ořechové k přenášení rostlin, i když to trvá jen chvilku. Razz
Nepropadejte však beznaději, takové opadávání je pro rostliny v aklimatizaci typické, zvlášť pro fikusy. Dejte mu čas, tento proces se nezastaví ze dne na den. A připravte se na to, že mu mohou opadat téměř všechny listy! Já nedávno byla pár dnů pryč a jeden z benjaminků téměř uschnul - usychající listy jsem nechala spadnout, zbylo jich na rostlině jen pár - a už obrůstá. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 28. 5. 2007, 21:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jo - a k přenášení rostlin doporučuji papír, třeba i noviny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamborghini
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 29. 5. 2007, 17:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Už se začal trochu zotavovat, zbylé lístky ještě doopadávají a těch usychajících si myslím že trošku ubylo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 29. 5. 2007, 18:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No tak to je výborná zpráva!!! Very Happy
Uvidíte, že to zvládne. Jen s ním teď hýbejte co nejmíň, aby byl v klidu. A taky opatrně, ať ho nepřelijete - člověk se často snaží rostlince pomoct, tak zalévá a zalévá... až je toho na ni moc. Než se stromek vzpamatuje, nehnojte ho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 29. 5. 2007, 20:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Myslím si také jako paní Dvořáková,že je to reakcí na změnu prostředí a pěstitelských podmínek.Mě se něco podobného přihodilo s myrtou,před lety,a díky mé liknavosti v likvidaci máme myrtový keřík jedna báseň.Chce to asi nespěchat s reakcí,a dopřát času.Ale pozor,pokud se stane,že stromek skutečně "odejde"může se stát útočištěm škůdců,hub a infekcí napadající floru v okolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lamborghini
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 30. 5. 2007, 13:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
takže pokud odejde vyhodit? Myslel jsem že kdyby odešel mohl bych nechat pahýl na okrasu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group