další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Co je tohle za rostlinu?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trvalky  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Já sama
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 20. 6. 2007, 12:47    Předmět: Co je tohle za rostlinu? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Víte, prosím, někdo, co je tohle za rostlinu? Díky předem.

http://www.assist.cz/_download/cojeto.JPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 20. 6. 2007, 22:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zdravím vás,

podle mě se jedná o rostlinu s názvem vlčí bob mnoholistý (Lupinus polyphyllus).
Je to okrasná trvalka vhodná k řezu. Zahradní hybridy jsou statné a mají velké, výrazné květy nahloučené v dlouhém hroznu. Jejich barva může být bílá, žlutá, růžová, oranžová, cihlově červená, karmínová, modrá až temně fialová. Existují dokonce i dvoubarevné kultivary. Vlčí bob jednak vypadá krásně, jednak obohacuje půdu o dusík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Já sama
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 21. 6. 2007, 11:07    Předmět: Vlčí bob Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji, zřejmě to bude ono. I když jsou ty listy trochu jiné. Mám toho na zahradě hodně, tak jsem zvědavá, v jaké barvě to pokvete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 21. 6. 2007, 12:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To já taky:) Tak potom pošlete fotku, ať můžeme vaše krásky omrknout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 23. 6. 2007, 19:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hezký den,
připojuji se k názoru paní Dvořákové. I když fotka může trochu zkreslovat, listy mi nijak jiné nepřipadají. Jen bych ještě doplnila, pro ty, kteří sem jen mrknou okem, že lidově se rostlině říká také lupina, což je odvozenina z latinského názvu. Tak ať vám roste do krásy. Ottová (AZ)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Já sama
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 25. 6. 2007, 8:41    Předmět: Není to vlčí bob, je to čemeřice Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak jsem včera zjistila, že nejde o vlčí bob. Konečně jsem se dovolala zahradníků, kteří mi to tam nasadili, a dozvěděla jsem se, že jde o typ čemeřice - Helleborus foetidus L. (čemeřice smrdutá). Našla jsem si obrázek na Internetu a skutečně je to ono - http://www.garten.cz/e/cz/386-cemerice-smr...foetidus/.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 27. 6. 2007, 19:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Takže je to vyřešeno. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Trvalky  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group