další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Houba na mulčovací kůře
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Peťula
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 29. 7. 2007, 13:47    Předmět: Houba na mulčovací kůře Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost s houbou, která se mi dělá na mulčovací kůře. Letos na jaře jsem si udělala okrasnou zahradu. Nejdříve mi tam vykonávala potřebu kočka, teď se mi na mulčce udělá taková žlutá pěna (řekla bych, že je to houba), která druhý až třetí den vyschne a je to taková skořápka. Když tu placku rozlomím, je uvnitř šedá jako plíseň a nahoře taková béžová. Nevím co mám dělat. Nechci, aby se něco stalo těm stromečkům. Ještě dodám, že jsem to posypala přípravkem Stop kočka. Děkuji za pomoc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 29. 7. 2007, 21:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nevím zda jste použila vlastní kůru nebo kupovanou?Pokud by to byl vlastní odpad od pořezu větví a dřeva tak by se mohlo jednat o normální dřevní piliny které se díky své lehkosti dostanou na povrch a tam ve větší vrstvě udělají škraloupek.Jinak je ale pravdou,že pouhé použití jakéhokoli mulče nezabrání tvorbě výtrusu hub a plísní za příznivých podmínek,teplo a vlhko,a jejich dalšímu vývoji!Je dobré snažit se aby povrchové vlhko trvalo na takto upravených místech co nejkratší dobu.Mulč má bránit růstu plevelů ale bohužel ne houbám ani škůdcům milujícím vlhké prostředí!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 29. 7. 2007, 21:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na 80% by jsem se přikláněl k tomu,že ta žlutá pěna případně šedá placka je obyčejný dřevní prach vyplavený a "spečený" do placky vodou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
landart.czech
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 30. 7. 2007, 12:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na 100% bych řekl, že to je nějaká houba nebo jiný organismus (hlenka apod. - v nižší botanice se zas až tolik nevyznám). Taky jsem se s ní už setkal jak na mulčovací kůře kupované, tak i ve volné přírodě - v lese. Co s tím? Já jsem to nechal být, po čase se to ztratilo, ale možná by mohlo pomoci prolití daného místa fungicidem - např. Previcurem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group