další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Merunka na Jizni Morave mi uschla,lepe, primo v Brne.
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Peckoviny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zahulovac
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 9. 8. 2007, 21:29    Předmět: Merunka na Jizni Morave mi uschla,lepe, primo v Brne. Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Take jablunka a schne i hruska,i jasmin temer.
Drive jsem zaleval rozprasovaci,primo na zahradkovem potrubi.Tenkrat jsem vazil,zda nepouzit kapkoveho SYSTEMU ,marne.
Casu jem vyuzil jinym zpusobem.
Ted,si rikam,PODNIKNU KROKY.Predehrivat vodu SLUNCEM ,pouzit jeste mekci,nebo alespon tu a tam chlejstnout.

Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 10. 8. 2007, 16:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nepíšete o jak starou výsadbu se jedná,pokud je to loňská výsadba tak by to mohlo být v 25% opravdu nedostatkem vláhy,ale pokud je to už výsadba starší tak je problém jinde!!!To už se předpokládá,že jsou rostliny dostatečně zakořeněné a stromy i keře se dokáží celkem úspěšně vyrovnat s nedostatkem vláhy.Ale spíš by jsem toto pipoval na poškození stromků něčím jiným,myši,krtci,hryzci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 10. 8. 2007, 22:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dlouhodobá sucha a k tomu vysoké teploty (jako v posledních letech) dokáží poškodit i starší stromy, zvlášť pokud se nedostává vláhy ani v jarním období (jako bylo letos).
Možná že se závlaha z rozprašovačů stačí odpařit a nevsákne se do potřebné hloubky - bylo by lepší stromy zalévat jednorázově větším množstvím vody (jak říkáte "chlejstnout"), máte-li tu možnost.
Kouknout se po hryzci Sad ale není nikdy na škodu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Peckoviny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group