další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Schnutí borovice
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 10. 8. 2007, 12:55    Předmět: Schnutí borovice Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, mám u domu malou,i když poměrně starou borovici a postupně jí schnou větve. Moje milá tvrdí, že je to sypavka či co a potřebuje to postřik (jeden jsem zkusili a výsledek nic moc), nicméně já jsem prostudoval nějakou literaturu a připomíná mě to spíš schnutí, co způsobují mšice, když vyssávají mladé jehlice. Mšice tam sice není ani jedna, ale zato je tam od jara do podzimu "dálnice" plná mravenců a strom taky včetně toho, že okusují jehlice v místě, kde raší z větve. Je možný, že by ti mravenci dokázali ten strom takhle ničit ?

Dík za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 10. 8. 2007, 16:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
pokud jsou tam mravenci tak tam mohou být i mšice,tato simbioza mezi nimi je známá.Nejlépe by bylo ustřihnout větvičku a odnést ji na posouzení na polesí(případně si zjistit kdy se tam lesních mužů sejde nejvíce)Případně pokud by to neutrpělo moc estetice hábitusu stromu tak napadené větve ořezat a SPÁLIT.Možná by i toto bylo řešením.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 10. 8. 2007, 22:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kde jsou mšice, jsou i houbové choroby - postřiky fungicidy (Dithan, nebo Novozir) by se měly provádět 3x v intervalu 10 dnů, pak je teprve vidět výsledek.
Pokud by chorobou byla karanténní sypavka, doporučené opatření je, jak píše Stanislav, odstranit napadené větve a spálit je. Od totální likvidace stromů se upouští.
Choroba se šíří hlavně v hustých porostech a korunách borovic, pokud je borovice nízká a zavětvená od země, doporučuje se dvě spodní patra odřezat, odstranit případný plevel, aby se podpořilo proudění vzduchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 11. 8. 2007, 11:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dík za odpovědi, suchý větve stříhám a pálím, jelikož je strom nízkej, tak jsem ho prohlídl a mšice opravdu žádná, pouze spousta mravenců (tudíž nevím, jestli zkusit tu chemii na houby). Větve jsou řídký.

Co se týká mravenců,zkusím tam dát lepovej pás, zatím jsou tam dvě mucholapky,mezi mravenci nastalo zděšení,co se to děje s jejich rozhlednou. Určitě to tomu stromu neublíží. Každopádně, když široko daleko není voda, někde ji ty potvory brát musí. Zvlášť, když mají přes půl centimetru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group