další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
zoufalé avokádo
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Renataa
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 26. 8. 2007, 14:02    Předmět: zoufalé avokádo Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den,
potřebuji poradit, v lednu jsem zasadila pecku avokáda a zdárně vyrostla. Ovšem první lístky (a všechy ostatní též) vyrůstají tak do max. 5mm velikosti, pak zhnědnou a odpadnou. Avokádo vypadá fakt žalostně, dokonce lístky rostou už i po stranách hlavního výhonu.
Zkoušela jsem snad všechno - mít ho doma, venku, ve stínu, na rozptýleném světle, nyní je v kuchyni, je tam relativně vyšší vlhkost než jinde, nepomáhá to... Zálivku mám střední, tedy když oschne povrch, tak zalévám, hnojím občas jednou za měsíc klasicky hnojivem na pokojové rostlliny.
Všude vidím, jak je jednoduché k pěstování a mě se nedaří....
Nevíte čím to je?
Díky
Renataa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 2. 9. 2007, 22:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Avokado má kořeny velice citlivé na zálivku, pokud má stále dost mokrou půdu, reaguje hnědnutím listů - možná to je příčinou Vašich problémů.
Optimální teploty kolem + 25 stupňů a rosení, jihovýchodní orientace, ne úpal - to mu vyhovuje v létě nejlépe. V zimě +10 - 15 stupňů, omezená zálivka. Nemá rádo přesazovaní, proto raději větší květináč a delší pauzy mezi přesazováním.
Přeji rychlé uzdravení Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group