další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
dracaena massangeana
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martty
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 17. 9. 2007, 10:15    Předmět: dracaena massangeana Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, potřeboval bych poradit s pěstovaním rostliny: dracaena massangeana. Dostal jsem ji jako darek a nevím jak se o ni starat, jak zalévat, hnojit atd... Na internetu jsem nenašel žádou radu o pěstovaní této rosliny. Tak jsem se obratil na Vás. Byl bych Vám moc vděčný za radu nebo za nějaký odkaz (cz), kde se o ni píše víc... Nebo mi tahle "palmička" uhyne a to bych nerad. mart.kunc@seznam.cz

Děkuji předem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaromir.malich
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 17. 9. 2007, 14:19    Předmět: pěstování palmy dracaena Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den.
Tato palmička není vůbec náročná rostlina. Daří se jí na světlých místech, já ji jednou za měsíc přihnojím hnojivem na pokojové rostliny a daří se jí opravdu dobře.
Stačí jednou za deset dní zalévat.

_________________
Spolupracovník www.abecedazahrady.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 17. 9. 2007, 22:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vaše dracéna je patrně druh Dracaena fragrans 'Massangeana' s podélnými žlutozelenými pásky uprostřed listu?
Ta vyžaduje více světla než zelenolisté odrůdy, tedy po celý rok stanoviště hodně světlé, ale ne přímý úpal. Bez problémů by měla růst v obytné místnosti - snáší dobře suchý vzduch a nemá ráda chladno. Klesá-li teplota pod +12 stupňů, listy se svěšují a tvoří se na nich hnědé skvrny.
Celoročně ji můžete mírně zalévat, aby zem byla stejnoměrně vlhká (nepřelévat, spíš snese krátkodobě sušší půdu).
Přihnojovat můžete od jara (březen) do konce srpna každých 14 dnů, podle potřeby přesaďte do běžného zahradního substrátu. Občas dracénu osprchujte, abyste z listů odstranil prach, a hlavně: nepoužívejte žádný prostředek k zvýšení lesku listů!
Z chorob se u dracén objevuje jen poškození listů z nesprávné zálivky a chladu, ze škůdců ji mohou napadat červci, nebo svilušky - pomůže některý z postřiků proti savým škůdcům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martty
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 18. 9. 2007, 9:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
TY jooo tak to jsem nečekal že se mi nekdo ozve a napíše mi toho tolik...tak dekuji mockrat o rady. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martty
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 22. 9. 2007, 8:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
NO a když mi žloutnou špičky listu,tak to je chladem a nebo tim že tam má málo vody,nebo hodne?!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 22. 9. 2007, 19:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak tohle už Vám na dálku těžko zodpovím. Podumejte, jak jste dracénu dosud ošetřoval, kde by mohla být chyba. Pokud byste v budoucnu chtěl zahnědlé špičky zastřihnout, nestříhejte úplně až do zdravé části listu. Pokud bude mít rostlina odpovídající podmínky, určitě se vzpamatuje Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 23. 9. 2007, 17:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mrkněte na vaši rostlinku pořádně, myslím si, že tím žloutnutím máte na mysli usychání špiček listů. To způsobuje až příliš suchý vzduch, se zálivkou to tedy nesouvisí - pokud je dracéna jinak v pořádku, zálivka bude ok.
Vy máte pestrolistou formu dračince, ta potřebuje častější rosení. Postavte rostlinku do misky s vlhkými oblázky a často ji mlžte. Suché konečky (barva přechází od žluté po hnědou, když na ně sáhnete, ověříte si, že jsou skutečně suché) odstraňte tak, jak vám radí Fidych. Pak by dračinec měl už jen krásně růst. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group