další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Zakouřená kancelář
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
srsan
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 20. 9. 2007, 6:44    Předmět: Zakouřená kancelář Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Potřeboval bych poradit. Dostal jsem v zaměstnání novou kancelář. Je perfektní, výhodně umístěná a hodně mi vyhovuje. Ale je tu jeden problém. Předtím měl tu kancelář kolega, který hodně kouří cigarety. Ta kancelář teď po tom kolegovi zapáchá jako hospoda 4 cenové kategorie. Všichni tu kancelář proto přezdíváme "kutloch". Potřeboval bych se toho zápachu zbavit. Už jsem zkoušel několik dní a nocí nepřetržitě větrat a nepomáhá to. Zkoušel jsem i různé voňavky a parfémy a s těmi je tam ještě horší zápach. Vedoucí mi říká, že nepomůže ani nové vymalování, protože je ten zápach z cigaret zažrán v jádru. Možná by pomohlo to zbourat a postavit z nových cihel, ale to je utopie.

Ale tak mě napadlo, jestli neexistuje nějaká pokojová rostlina, kterou bych tam mohl v květináči umístit a která by nějak nepřetržitě filtrovala ten vzduch v kanceláři, protože v zimě se mi pak určitě nebude chtít moc větrat. Nejlépe taková rostlina o kterou bych se nemusel moc starat a která by mě postupně zbavila toho cigaretového zápachu.

Beru i každé další jiné nápady, jak zbavit mou kancelář zápachu od kouře z cigaret. Já sám jsem nekuřák, takže kouřit už se v ní dál nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 20. 9. 2007, 16:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No, tak takovou kancelář vám vážně nezávidím! Jenže to vám nepomůže Smile , takže zkusme vymyslet něco jiného.
Mám tři tipy, být vámi, zkusila bych všechno dohromady.

1. Rostliny: existují druhy, které fungují jako čističe vzduchu, psala jsem o nich v tomto článku http://www.abecedazahrady.cz/default.aspx?...ticle=1242
Píšete, že kancelář je na pěkném místě, rostlinám by se v ní mělo dařit. Ale bez práce to nepůjde! Chcete-li od nich pomoc, musíte se o ně co nejlépe postarat. Pořiďte si druhy jako Hedera helix, Ficus elastica, Phoenix roebelenii či Nephrolepsis exaltata.
Dobré jsou i druhy, které zvyšují vlhkost vzduchu - vyzkoušejte i je stejně jako

2. Zvlhčovač vzduchu: v květinářstvích se dají sehnat i malinké fontánky, v nichž neustále cirkuluje voda, takže vzduch je neustále vlhký - pomůže to nejen vám, ale i rostlinám, které si pořídíte. Very Happy

3. Píšete, že jste zkoušel parfémy a voňavky. Jaké? Jen ty, jimiž stříknete do vzduchu, nebo i elektrické odpařovače do zásuvky? Existují i speciální - přímo pro místnosti, kde jsou kuřáci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 21. 9. 2007, 10:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Samozřejmě s paní Dvořákovou souhlasím,ale zapoměla na jednu podstatnou věc.A tou je pohlcování pachů prostředím.Tedy rada vyměnit všechno textilní vybavení kanceláře,všechny ženy vědí,jak jsou na toto ideální záclony,závěsy.Z rostlin které by vám mohly osvěžit vůní prostředí by jsem doporučil blahovičník,případně pnoucí jahody nebo levandule ta je snad nejideálnější i do tohoto prostředí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 21. 9. 2007, 10:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jasně, to je dobrá připomínka, ale abych pravdu řekla - tohle mě ani nenapadlo, předpokládala jsem, že žádné textilie pán v kanceláři nemá. Ale Stanislave, máte pravdu, proč by nemohl, že? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
srsan
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 21. 9. 2007, 19:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Textilie tam jsou, mám tam např. textilní pohovku, ale té se nechci zbavovat, dobře se v ní odpočívá.
Jinak ten zvlhčovač vzduchu by také mohl pomoct? Mám totiž doma nějaký ultrazvukový zvlhčovač, spotřebuje to asi 2 l destilované vody denně. Pomůže to proti zápachu? Že bych to s ním vyzkoušel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 23. 9. 2007, 17:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pokud vím, tak (jednoduše řečeno) ultrazvukový zvlhčovač rozkládá vodu na malinké kapénky a vzniká mlha. Takový máte?
Mlha na sebe váže prachové částice a pyly z ovzduší, takže myslím, že
by toto zařízení samo o sobě určitě neuškodilo a časem pomohlo. Ale dá se vylepšit (a proti zápachu z cigaret by to mělo zabrat velmi rychle) - do vody v míse přidejte vonné rostlinné esence, v tom stavu, v jakém kancelář je, doporučuji silnou, třeba eukalyptovou. Dávkujte velmi opatrně, stačí je pár kapek.

Jinak se prodávají čističky vzduchu s mnohonásobnou filtrací vzduchu, které dokážou odstranit plísně, zápach, bakterie - a hlavně i cigaretový kouř. Používají je i astmatici a alergici. Jejich cena závisí na tom, jaký prostor mají vyčistit (na 20 metrů čtverečních stačí čistička za nějaké plus minus tři tisíce).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 23. 9. 2007, 21:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
bohužel nejsem úklidový odborník,omlouvám se.Ale pochybuji,že by zvlhčovače odstranili zápach už zažraný ve vybavení.Ale pokud ho nebudete muset kupovat stačí to prostě vyzkoušet.A potom případně navštívit odborníky v některé profi úklidové firmě a požádat o radu je a která chémia a zřízení by bylo nejlépe použít.Vzhledem k tomu,že při odpočinku na pohovce se s kouřovým pachem můžete setkat v různé vzdálenosti od potahu.Ale jak říkám nejsem odborník.A ženy mají obzvláště vyvinutý čich na různé puchy ,kouření,hospoda,sokyně.A tomu žádné přetloukání nepomůže. Mr. Green Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kulda.m
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 9. 10. 2007, 10:09    Předmět: zakořená místnost Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, z praxe mám vyzkoušený ocet, nalijte jej do kompotové misky, asi 2 dcl a odložte třeba na skříň kde není vidět. Je možno zvolit i více míst. Do týdne jsem měl místnost bez pachu. taky se používá v případě, že je "obyvatel" místnosti kuřák, ale kouř mu posléze smrdí. Mám to skutečně ověřené, není to drahé ale působivé. Naučila mě to babička a ta ví své.
Hezký den, Kulda.M Idea Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
donaona
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 30. 10. 2007, 20:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den.Mám podobný problém akorát,že jsem kuřák a místnost jsem si zakouřila sama.Vadí mi to a chtěla jsem se toho zbavit.Pomáhá elektrický osvěžovač vzduchu anti-tabac od Brise,ale jak jsem pátrala pořád dál i v radách našich babiček všude je jako ideální pohlcovač pachu konkrétně pachu z cigaret právě ocet.Funguje to.A nyní když si chci zapálit doma tak nejdříve zapálím tři svíčky v různých místech pokoje a na stole mám mističku s citronovou šťávou a vodou a na noc jí dám na topení.Ocet je v tomto případě hodně aromatický aby ho člověk dával na topení ten je opravdu tak dát do mističky a někam dát na nenápadné místo.Opravdu to pomůže.Dalším trikem je nakapat pár kapek oleje ze smrkového jehličí na bavlněný hadřík a rozvěsit na několik nenápadných míst po pokoji ve vašem případě po kanceláři.A konečně poslední rada.Dejte na topení pokud máte tu možnost slupky z pomeranče nebo citronu vydáva to krásnou aromatickou vůni, přebíjí a neutralizuje to zápach z cigaret.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 31. 10. 2007, 15:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ta rada s pomerančovými a citronovými slupkami se mi líbí, to se bude hodit i mně jako nekuřačce - to je přece vůně Vánoc, ne? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taiko_CZ
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 2. 12. 2007, 15:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hmm, zajímavá diskuse. Něco také vyzkouším, jelikož rodiče jsou opravdu hodně silní kuřáci a kouří dohromady cca 5 balíčků cigaret denně.

Ale nejdřív to zkusím bez té chemie. Chemikálií už čichám a dýchám všude dost – jsou prakticky všude. Takže proč bych si je ještě nosil domů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
Petra Nachtmanová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 9. 12. 2007, 22:02    Předmět: cigaretové aroma :) Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zkuste si sehnat lístky rozmarýnu, rozdělit je na malé kousíčky a těmi posypat dna popelníků nebo nějakých nádobek. Rozmarýn pomůže dát sbohem nepříjemné vůni, ale také provoní vzduch venkovem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra Nachtmanová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 9. 12. 2007, 22:05    Předmět: ještě:) Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zlepšit vzdoušek si můžete pomocí pomerančů i takto:
Připravte si pomerančovou kůru ze dvou až tří kusů ovoce a skořici. Vložte všechno do jednoho litru vody a aspoň dvacet minutek společně povařte. Horkou směs rozlijte do několika skleněných nádobek. Ty pak jednoduše rozmístěte po kanceláři nebo domě a nechte vychladnout. Výsledek vás jistě mile překvapí. Smile Hezký den!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dadasfx
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 9. 12. 2007, 23:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
no tomu rikam rady. jsem byvalej kurak tak s tim mam zkusenost. Nasadte si galose pracovni hadry a rukavice Smile Prvne je potreba vyprat vsechnu sundavatelnou textilii (zaclony. ubrus atd.) Dejte si do kyble teplou vodu s octem cca 3-4 deci na kybl a umyjte stim naprosto vsechno od stropu k podlaze. okna, zaluzie, lustr (i zevnitr), stolni stropni vetrak, stul zvrchu zespodu; nohy, supliky zvenku zevnitr, policky, dvere, kliku vypinace, zasuvky proste vsechno. Ten smrad je totiz nalepeny na hladkych plochach. Pokud tam je koberec doporucuju pozvat profi firmu na cisteni kobercu. Ty firmy dokazou doslova zazraky (videl sem tak cisteni koberce v kine,zazrak zazrak) a dejte tem chlapum stovku na pivo a at tou hadici pretahnou i tu pohovku. Ja kdyz sem potreboval i v aute umyt okna zevnitr zaprasene a nepruhledne od nikotinu tak se mi osvetcil jedine ocet a nic jineho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group