další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Lze pěstovat mučenku na zahrdáce?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny Jít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 9. 10. 2007, 11:58    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zkuste ji vysadit na místo v červnu,po zmrzlích.Mohla by se úspěšně aklimatizovat a přizpůsobit.jinak je dobré udělat to jako s růžičkami,po prvních mrazících nakopčit po nástupu jara odkrýt.Jinak vše to co bylo doporučováno výše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 1. 2008, 22:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Letošní zimu dostává moje mučenka pěkně na frak ,už od 16 prosince nepřestalo mrznout. Zatím ještě žije . Když na ní svítí slunce tak se listy pěkně narovnají a když je zmrzlá tak jí listy visí jak handry.Teď se má oteplit tak třeba tu zimu zase přežije.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 17. 1. 2008, 23:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Myslím, že vám mučenka přežije, když byla zvyklá venku i vloni. Mně čeká jarní překvapení s mišpulníkem - už se nevešel nikam dovnitř, tak nezbylo, než ho zapustit s květináčem do země a nechat přírodě na pospas Mr. Green . I když přestalo mrznout, listy jsou pořád zelené a dřevo vypadá živé. Uvidíme, jak se s tím vyrovná (raději mám v zásobě jeden semenáček z loňska).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 18. 1. 2008, 0:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Rostliny si nezvykají během jednoho roku ale po tisíce spíš miliony let vývoje v daných podmínkách. Takový optimista zase nejsem.
Už je dost zvadlá zvláště dál od zdi. Toho jsem využil a sundal jsem ji z jabloně kterou úplně zarostla. No aspoň bude mít jmelí konečně světlo. Mr. Green

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
landart.czech
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 21. 1. 2008, 13:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
S těmi venkovními mučenkami mě dostáváte! A opravdu nebude jedlá?
A co myslíte mišpulníkem? Japonskou mišpuli (Eryobotrya japonica) anebo německou mišpuli (Mespilus germanica) anebo ještě něco jiného? Josef.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 21. 1. 2008, 20:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak se pokusím popsat mišpulník. Že se tak rostlina jmenuje vím od té doby, kdy se na ni dotazoval kdosi v botanické zahradě a tehdejší pan ředitel V.Větvička ji takto označil, takže je to pravda pravdoucí.
Semena mám z dovolené ve Španělsku, roste i v Itálii - je to ovocný strom velký asi jako jabloň, který má velké tmavě zelené listy s výraznou nervaturou a plody jsou zhruba jako kivi velké, ale v oranžové barvě. V plodech jsou 2 - 3 pecky, chutná to dobře, prodávají se jako běžné ovoce. Vyrostl mi stromek (má něco kolem 3,5 metru), který zatím ani po osmi letech nekvetl (pochybuji, že k tomu dojde). Latinský název si nevybavím, ale německá mišpule to není určitě, a japonskou neznám Embarassed. Zatím vypadá dobře a živě, ani listy neopadaly, i když nějaký ten mráz letos byl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 21. 1. 2008, 21:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Příroda má mučenku ráda, je teplo a má být teplo do půlky února. Je teda na tom hůř než loni ale pomalu se sbírá. Doufám že druhá půlka února ji nezruší. Loni (2007) jsme měli také úrodu fíků na zahradě. Přežil sice již několik zim,ale nikdy celé výhony až na ten loňský rok. Pokud zase nenamrznou výhony tak by mohla být slušná úroda.
Ten fík jsem pěstoval léta doma ale protože měl často svilušku tak jsem ho zahodil na zahradu před jižní část domu.Původně jsem ho chtěl vyhodit ,ale pak jsem to zkusil co udělá venku.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 24. 1. 2008, 23:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mišpulník vloni v létě vysetý narostl zatím do této velikosti. Dospělý má listy asi 30 cm velké (některé i větší) a přežívá poprvé zimu venku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vitmac
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 24. 1. 2008, 23:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mam doma tiez mucenku,ale neviem presny nazov.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
landart.czech
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 8:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mišpulník bude ta tzv. "japonská mišpule". Josef.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 8:42    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To je Passiflora coerulea - Mučenka modrá. Přesně tuto mám venku už 2 rok.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
landart.czech
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 13:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
O mišpuli japonské (mišpulníku) více například na http://www.zahrada.cz/forum/listnace/mispu...ska-43813. Josef
(Ale to jsme od mučenek přešli jinam).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 26. 1. 2008, 20:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pro vitmac:
Je to Passiflora caerulea - nejčastěji pěstovaná bytová mučenka u nás, v domovině se pěstuje jako zahradní popínavka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
avoklibokavi
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 7. 3. 2008, 13:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám mučenku asi pět roků zakoupenou v obchodáku. Dělá mi velkou radost. V létě ji mám částečně na sluníčku. Pne se po plastové síti, oka 10 krát 10. Kvete, měla i plody, ale byly měkké, skoro vodnaté. Celou dobu ji mám ve stejné nádobě, jen přihnojuji. Roste jak divá. Na podzim sestřihnu, nechám asi 10cm. Zazimovaná asi v 10°C, téměř suchá zemina. Brzo už ji vyndám do tepla a začnu zalívat, ale rychle roste, tak ji ještě několikrát ostříhám, naž půjde na své letní stanoviště. Iva. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 7. 3. 2008, 22:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jenže mně pořád vrtá hlavou ta mučenka co má bosto2 venku - že mu vydrží a nezhyne přes zimu (a ještě se tak rozroste Shocked). Mám tutéž, pouze jedinou a vůbec si netroufnu ji nechat venku, natož přes první podzimní mrazíky. Chybí mi odvaha Embarassed !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny Jít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group