další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Tilandsie
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nieninke
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 23. 11. 2007, 19:28    Předmět: Tilandsie Odpovědět na téma Odpovědět s citací
pěkný den, mohl byste mi někdo poradit jak se správně starat o tilandsie? Koupili jsme si dvě na pouti u stánku, v létě byly pěkné ale ted se mi někak přestávají líbit, nevím zda jim není zima. Rosím jednou týdně. děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irena Forejtová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 24. 11. 2007, 1:45    Předmět: Tilandsie Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nevím jestli není na záchranu pozdě. Rosení jednou týdně určitě nestačí. Jestli tilandsiím hnědnou špičky listů je to známka, že potřebují vyšší vzdušnou vlhkost, kterou kompenzují minimální zálivku. Ve většině případů je není potřeba zalévat vůbec, ale musí se rosit jednou za dva dny a v létě i několikrát denně. Když je budete zalévat shnijí.Také potřebují dostatek světla a jednou za čtrnáct dní do mlžného postřiku přidejte kapalné hnojivo. Poradit mohu jen jediné: tilandsie potřebují v zimě minimálně patnáct stupňů, hodně světla, ale ne přímé slunce, které je spálí. Jestli zasychají můžete se pokusit je namočit celé do vlažné vody, nechat okapat a co nejčastějí rosit. Ještě drobnost: chlorovaná voda není pro tilandsie nejlepší. "Zalepí" jim průduchy na listech. Proto je lepší dešťovka nebo převařená chladná voda. Irena Forejtová (AZ)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jakoubek
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 18. 12. 2007, 22:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
nemyslim si, ze chlorovana voda neco "zalepi" Smile Chlor vseobecne rostliny rady nemaji, ono "zalepeni" zpusobuje tvrda voda, proto je dobra destovka Smile Pokud mate doma akvarko a mate nad hladinou dostatek mista, zaveste je nad hladinu. Opravdu potrebuji dost vlhko, teplo v byte asi problem nebude, pokud nejsou nekde v hale. S prihnojovanim opravdu opatrne, videl jsem jich uz dost spalenejch Sad J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irena Forejtová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 12. 2007, 2:15    Předmět: tilandsie Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ano, máte pravdu, že tilandsiím škodí tvrdá voda, ale nechtěla jsem odpověď příliš komplikovat. Chlorovaná voda je téměř vždy tvrdá, takže v zásadě ji tilandsie snášejí špatně. Ostatně jako většina pokojových květin. S tím zavěšením nad akvárium to není špatný nápad. Smile (AZ)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nieninke
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 22. 12. 2007, 19:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
děkuji za rady, špičky zhnědlé nemají. dala jsem si je do pokoje kde je kolem 20 stupnů, tak snad se jim tu bude líbit. akvárko nemám, ale možná pak na léto jim vyrobím nějaké bydlení nad vodní hladinou:) díky za tipy. Nieninke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group