další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Co je to za rostlinu?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Taiko_CZ
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 30. 11. 2007, 12:51    Předmět: Co je to za rostlinu? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den,

mamka mi dala nějakou rostlinu, že prý je to lijána, že se o ni mám starat Laughing Jenže sama neví, co to je zač. Dostala to od známé a ta to taky neví Laughing

Jsem nadšený začínající pěstitel všeho, co mi přijde pod ruku Laughing a tak se snažím zjistit, jak se ta rostlina jmenuje, abych si o ní našel co nejvíc informací a věděl přesně, co potřebuje a jak se o ni mám starat.

Fotky jsou na těchto odkazech: http://www.hrukarboss.wz.cz/IMG_0460.JPG
http://www.hrukarboss.wz.cz/IMG_0461.JPG

Předem děkuji za všechny rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
landart.czech
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 30. 11. 2007, 18:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Můj tip: blahokeř - Clerodendron (Clerodendrum). Ale jist si nejsem. Josef.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taiko_CZ
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 30. 11. 2007, 22:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji, podívám se na fotky na internetu a ukážu je mamce. Ta aspoň ví, jak to má kvést. Uvidím, jestli mi to vyvrátí nebo potvrdí ...



EDIT: Tak už jsem to s mamkou zkonzultoval. Podle obrázků květů jsme dospěli k názoru, že jde o Clerodendrum Thomsoniae nebo Clerodendrum Fragans.

Tak si o těch rostlinách zjistím, co se dá. Pokud s nimi máte zkušenosti, klidně pište své rady a postřehy.

Děkuji.


Naposledy upravil Taiko_CZ dne po 3. 12. 2007, 17:40, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 1. 12. 2007, 11:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mrkněte na článek http://www.abecedazahrady.cz/default.aspx?...rticle=689 Very Happy, najdete v něm základní informace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
avoklibokavi
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 5. 3. 2008, 13:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací

Nevíte co je to za rostlinku? Ty veliký listy? Vyfotila jsem si ji na dovolené v Bulharsku. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
landart.czech
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 6. 3. 2008, 9:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Alocasia neco Colocasia nebo něco z jejich příbuzenstva. Josef.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzaw
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 17:49    Předmět: a co je tohle? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahoj,
muze mi prosim nekdo napsat co je tohle za kytku?
Jedine co vim:
ani v jedne z mych (asi ne moc) chytrych knizek neni Sad
druha vec - vyskyt v pardubicich Smile - samozrejme, je to pokojovka...
omlouvam se za kvalitu fotek

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honzaw
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 29. 3. 2008, 18:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
odpovím si sám na :
http://forum.abecedazahrady.cz/viewtopic.p...mp;start=0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 30. 3. 2008, 23:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Až pryšec nasadíte do květináče, můžete ho přes úspěšně letnit venku. Na přímém úpalu se mu moc nedaří a shazuje listy, spíš polostín - střídavý stín. Mám jeden letitý exemplář, od května do konce září je venku, na zimu ho nechávám shodit listy (po hodně omezené zálivce) a sestřihnu tak na třetinu. Je krásně košatý (přes léto) a v zimě pak nezabírá místo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
avoklibokavi
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 1. 4. 2008, 10:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací

Když mi tutu rostlinku dala kamarádka, tak řekla, že je to Gumovník.Měla asi deset centimetrů. Roste jako z vody, v létě je v polostínu na zahrádce. Ještě jsem ji nestříhala, ale asi na podzim to udělám.Bude se s ní lépe manipulovat. Teče z ní jedovaté mléko.Zatím Iva. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 1. 4. 2008, 19:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Je to ono - říká se jí gumovník a přesně jak říkáte, roste jako z vody, taky ji dost vypije. A taky se dobře množí řízkováním Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group