další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Netkaná textilie?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Typy zahrad a architektura  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Irena Petris
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 14. 12. 2007, 17:54    Předmět: Netkaná textilie? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Prosím, sdělte mi vaše zkušenosti s netkanou textilií. Těším se, že na jaře trochu pozměním zahrádku, nějaký mulč a kačírek. Moc se mi to líbí, ale někde jsem se dočetla, že netkaná textilie může způsobit plísně. U nás je jílovitá zemina a s plísní na rostlinách jsem už měla problémy. Měla bych tu textilii vespod vynechat, nebo máte dobré zkušenosti?
Předem díky za radu Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 16. 12. 2007, 21:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pokud se jedná opravdu o jílovitou půdu tak by jsem ani netkanou textilii nedoporučoval!Jílovitá půda totož jímá vodu,zadržuje a drží bahýnko.A tomu by netkaná textilie nijak nepomohla,ta sice vodu do půdy a ke kořenům propouští ale zároveň částečně brání výparu,a to je u jílovité půdy třeba.Také by mohla i naopak být jednou z příčin udržení se plísńového stavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 18. 12. 2007, 11:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Netkané textilie jsou vyráběny v různých tloušťkách a hustotách, proto si můžete koupit takovou, která bude "vzdušnější". Že by byla textilie příčinou výskytu plísní na rostlinách mi není známo, a jako prostředek proti plevelům a některým škůdcům se osvědčila Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
landart.czech
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 18. 12. 2007, 13:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Z těch vzdušnějších bych a velmi vhodných pod oblázky (kačírek) bych jmenoval PLANTEX. Je sice dražší, nebývá všude k sehnání ale je dobrá. Kačírek bych bez textilie (anebo fólie) nedával - plocha se často hodně se zapleveluje a špatně se pleje. Josef.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 18. 12. 2007, 20:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
bral jsem to se zřetelem na tu jílovitou půdu.Tam kde je jíl je i trvalejší vlhko a tam kde je vlhko je i plíseň.Pokus se na této půdě nepěstuje to co vlhko vyžaduje.Samozřejmě ten kačírek nebo jakákoli i povrchová drenáž omezuje povrchovou vlhkost a tím i plíseň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Typy zahrad a architektura  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group