další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jmelí na jabloních se může hodit.
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jádroviny Jít na stránku 1, 2, 3  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 14. 12. 2007, 22:54    Předmět: Jmelí na jabloních se může hodit. Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Letos jsem měl velmi malou úrodu jablek z důvodu pozdních jarních mrazíků v době květu jabloní (konkrétně 2 května -3.5°C ). Naštěstí jmelí narostlo dost (vydělal jsem na něm 1500kč) .Zisk za jmelí vydělal na nákup jablek takže jmelí na jabloních zajistí jablka i v případě neúrody. Idea http://fotoalba.cz/jmelibile
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef Zavřel
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 15. 12. 2007, 10:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den.Jako člověk který miluje ovocný strom nesouhlasím s pěstováním jmelí na jabloni.Je to proti ovocnářské etice.O strom se celoročně staráte aby měl dostatek živin,chráníte ho proti houbovým chorobám a škůdcům,tedy udržujete ho v kondici aby měl dostatek kvalitních plodů.Jmelí je cizopasná rostlina která ubírá stromu živiny.Pochybuji že takový strom může plodit i v případě bezmrazíkového jara kvalitní ovoce.Jistě že je jmelí lukrativní zboží hlavně v tomto předvánočním období.Na ovocném stromě bych ho nepěstoval.Hezký den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 15. 12. 2007, 19:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vaše chyba. Na plody nemá jmelí vyseté na správné místo žádný vliv. Zato ostatní škůdci ano(hlavně mšice a obaleč Confused ).
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef Zavřel
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 15. 12. 2007, 19:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý večer.O tom s Vámi nehodlám diskutovat.Pro vidinu peněz si dělejte co chcete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 15. 12. 2007, 20:12    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Omlouvám se máte pravdu.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 16. 12. 2007, 21:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Také se připojuji k panu Zavřelovi a plně s ním souhlasím.Pěstování jmelí je rozhodně lépe praktikovat na okrasných než ovocných stromech.A ještě taková douška.Předepokládám,že jste jmelí pěstoval na vysokokmenech,a tu sumu co uvádíte by jste i na mošťáku z klasického stromu letos dostal také,výkupní ceny technických jablek letos byly výborné.A rozhodně by to nedalo takovou práci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 16. 12. 2007, 23:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Co je na pěstování jmelí pracného? Ještě upozorňuji že jmelí je poloparazit. Fotosyntézu si jmelí zajišťuje samo. Mám jmelí na jabloni Mio již 16 let. Při výsevu jmelí bylo Miu teprve 5 let. Do teď urodilo metráky jablek . Část stromu jsem musel přeroubovat protože se to nedalo sníst. Teď je na něm také Ječně, Lodi,Smiřické vzácné,Selena,Ananasová reneta,Stark earliest,Charlamovski a Close( vše jsem tam narouboval až po nasetí jmelí). Díky jmelí si také mohu dovolit tvrdší řez a nemusím se bát mnoha vlků po řezu jako na stromu bez jmelí. Ale jmelí se nesmí přehanět 1000 rostlin jmelí jabloň spolehlivě zabije. 50 letá jabloň to zabalila do 7 let Embarassed
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 17. 12. 2007, 19:12    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Bez komentáře - beru to jako využití nepotřebného stromu pro jinou alternativu.Je to škoda stromu,mošták se pouze sbíra tedy opravdu s minimálními nároky na praci.A jmelí je opravdu parazit který je vyživován z hostitelského stromu.Proti gustu žádný dišputát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 17. 12. 2007, 21:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ano to je pravda , než zbytečně kácet stromy (a že se jich fůra kácí každoročně) tak tohle je lepší varianta. Seji jmelí lidem v naší obci a okolí na požádání ,ale narozdíl od řežání a roubování
stromů to dělám zásadně zadarmo.
Ty stromy plodí úplně normálně na úrodu má jmelí pramalý vliv. Stromy normálně řežu ,hnojím a ošetřuju proti chorobám a škůdcům. Jmelí narozdíl od jiných parazitů se dá snadno ze stromu odstranit jelikož se nešíří dřevem stromu ,ale jen semeny (nedá se ani naroubovat). Seju jmelí na okraj koruny na nejslabší vetvičky právě proto aby se dalo snadno ze stromu odstranit bez poškození jabloně.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 18. 12. 2007, 21:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ale ano,máte částečnou pravdu.Ovocné stromy jsou dlouhověké rostliny.A to co u nás bylo před 10-20 lety neplatí dnes.Mnoho zahrádkářů si v rámci samozásobení vlastním ovocem a také podle rad pana Kotyšana z Receptáře pořídilo na zahrádku stěny Receptář a s přibývajícím věkem a stářím zakladatele již na úrodu která se dostavuje zpravidla po pěti letech a kdy potomci raději nakupují v obchodě než by sklízeli co rodiče nasázeli,nestačí.A potom je tady ta Vaše možnost, a není zase tak úplně pravdou,že cikoliv cizorodého na rostlině neškodí,ale nemá cenu se o tom přít každý máme svůj názor a své přesvědčení,kdo si neví rady se stromy na zahradě tak ať si toto i udělá opravdu na tom nic není a zvládne to každý.Jen můžete to zkoušet vysít na jakýkoliv strom ,pokud budou jen trochu vhodné podmínky tak se jmelí uchtí.Ale já si jabloní vážím a cenním,takže zůstanu u klasiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 18. 12. 2007, 22:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ano to máte pravdu ,jmelí samozřejmě škodí,odebírá hostitelskému stromu vodu a v ní rozpuštěné živiny. Naštěstí škodí jen slabě ( teda méně něž 5-10 rostlin na strom). Já toto téma založil kvůli těm vánocům páč jsem do jmelí fanatik a už jsem to nevydržel a musel jsem to vyřvat do světa.
Jestli jsem tím někoho naštval tak se omlouvám.
PS: Jablka využijeme do jednoho , jíme je rádi všichni, máme na zahradě 70 odrůd jablek na 6 stromech.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 12. 2007, 18:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já sedm odrůd na šestistovkách M26,a jmelí je opravdu jen sezonní záležitostí,jinak po něm neštěkne pes.A´t máte jen samé hvězdičky žádný křížek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 12. 2007, 20:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to klobouk dolů to jste velkopěstitel. Teď je mi jasné to moštování ,to mě těch pár kilo padáku nestojí za to.
Na hvězdičky používám Idared ten je spolehlivý.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vyslouzil
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 15. 1. 2008, 13:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Rozumím oběma názorům, pánů Zavřela a Krejcara i pěstitele jmelí. Sám mám své jabloně natolik rád, že bych je nejspíš parazitickou rostlinou neočkoval, ale asi je to spíš předsudek. Soudím, že dobře živený a ošetřovaný strom s jmelím se má lépe než zababčená přehoustlá a zanedbaná jabloň bez parazita. Ruku na srdce, naše zásahy, jako letní a zimní řez, probírka, přeroubování, pěstování na zakrslých podnožích, aj., není pro jabloně nic přirozeného a životnost stromu (na úkor výnosu a kvality plodů) spíš zkracují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 15. 1. 2008, 20:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Asi tak. Já mám radši jmelí. Musím říct že je do těď zájem o výsev jmelí . Dnes jsem dokonce plody jmelí posílal poštou. Mě lidé žádají o postřik broskví , roubování nebo očkování , řez stromů a o výsev jmelí. O víkendu jsem zase mazal jednomu pánovi jmelí na jabloň.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jádroviny Jít na stránku 1, 2, 3  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group