další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jmelí na jabloních se může hodit.
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jádroviny Jít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 15. 1. 2008, 20:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Všichni tak horujete pro jmelí, a já neznám jiné využití, než vánoční Idea Můžete prozradit, k čemu všemu je použitelné? Možná jako léčivka, ale zas nevím na jaké neduhy a která část rostliny je to pravé ke sbírání Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 15. 1. 2008, 21:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jmelí je prostě jen jako rarita . Já ho mám jako okrasný keř který neroste na zemi ale na stromech. Schválně jsem ho nasel na samý vrchol koruny stromu a zabralo to. Všichni co jdou kolem tak tam zírají. Shocked Kdyby tam byla jen jabloň byť perfektně tvarovaná tak si ji nikdo nevšimne.
Musím podotknout že u nás jmelí vůbec neroste ,tedy ne na listnáčích na kterých je v zimě krásně vidět.
Tam kde je jmelí plno tak tam bych se nechytal (Heřmanův Městec, Olomoucko ,Pohansko atd.)
No co něčím jsem musel lidi upoutat aby se mě dívali do zahrady.
A ještě jsem jim to jmelí prodával před vánoci v zahradnictví.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 15. 1. 2008, 21:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
... pořád lepší než se dívat na bilboard, to je fakt. Je to stylové a lidi přibrzdí v chvatu Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 15. 1. 2008, 21:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
My jsme vesnice tady (naštěstí) bilboardy nejsou.
Jmelí také slouží jako úkryt ptactvu.Navečer občas vidím jak tam zalítne sýkorka. Dokonce si na jedné větší kouli jmelí postavil hnízdo kos.V zimě na plody jmelí může přiletět brkoslav severní (hodtě si to do Google) nebo drozd brávník. Jmelí kvete hodně brzy (loni kvetlo už teď) a tím poskytuje první pastvu včelám (máme pod ním 2 ůly).
Samozřejmě je to také léčivá rostlina. Já jmelí na léčení nepoužívám. Jedna paní si chodila pro plody a dělala z toho mast na omrzliny.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 20:54    Předmět: Jmelí - recepty Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Sama sbírám různé plody, byliny atd. a svého času jsem se zajímala i o jmelí, protože se dalo najít popadané po větším větru v lese. Našla jsem tři staré recepty, člověk by si mohl "naordinovat" sám asi jen jeden - a sice odvar z listů a bobulí v mléce, kterým se potírají bolestivá místa při revmatismu.

Další využívá jen bobule, a to k zevnímu ošetření pleti s akné nebo mastící se, ale to se nedoporučuje, pleť na obličeji je velmi jemná a citlivá, nemuselo by to dopadnout dobře.

Poslední mám zapsaný nálev ze jmelí (listy) - 1/4 litru vařící vody, 2 lžičky bylin - byliny přelít, nechat 15 minut louhovat, scedit a pít 3x denně.
Má snižovat vysoký krevní tlak, mírnit bolesti hlavy jím způsobené a bolestivou menstruaci, dále uklidňovat nervový systém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 22:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nálev ze jmelí by měl být ze studené vody(tzv. macerát). Vařící voda účinné látky silně snižuje.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 26. 1. 2008, 0:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nene, to byl starý recept, ve kterém opravdu byla vařící voda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 5. 2. 2008, 21:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A je to tady jmelí už zase rozkvétá .Tento rok je druhý nejčasnější rozkvět jmelí. Loni už kvetlo 15 ledna. Nikdy předtím nekvetlo dříve než koncem února.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 6. 2. 2008, 1:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pozorujete s časným kvetením jmelí souvislost s počátkem jara? Vloni Vám tedy kvetlo opravdu brzy, a jaro nás přepadlo taky nečekaně brzy - dokonce to meteorologové spočítali, že asi o šest týdnů dřív. Letos by podle Vašeho jmelí vypadal konec zimy taky slibně Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 6. 2. 2008, 8:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No ten konec zimy toho se bojím aby nám to ještě všechno nezmrzlo.Loni to vyšlo tak na půl, sice nemrzlo celou zimu ,ale o úrodu jsem přišel až 2. května
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 24. 2. 2008, 21:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak dneska jabloně uplně bzučely. Na to jmelí se snad slétly všechny včely z celého okolí. Takové množství včel jsem neviděl ani když kvetou jabloně.To byl teda bzukot. Takže jabloně se jmelím zajistí včelám dostatek pylu i v době kdy je ho nedostatek. Vlastně takhle kvetou dvakrát a mají také dvě úrody. Jen doufám že nezamrzne až v březnu.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 24. 2. 2008, 21:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pořád luštím dlouhodobé předpovědi, a vypadá to, že by sice mohly být(a určitě budou) nějaké ranní mrazíky, ale ne moc hluboko pod nulu. Spíš budou ještě mnohem chladnější dny, než byl ten dnešní.
Co taky chtít od února a března, když máme začít zalízat za kamna? Jen se to letos rozjelo moc brzy Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 24. 2. 2008, 22:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No dneska to byla síla .Řezal jsem stromy v tričku a stejně jsem se potil. Kolem bzučely včelky. Naštěstí jsem nedostal žihadlo. Asi věděly že to je moje zásluha že mají potravu.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 18. 3. 2008, 22:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Toto jmelí jsem vysel na objednávku před 10ti lety.Měli o něj veliký zájem a těď ho tam obdivuje celá vesnice.
Jabloň je Smiřické vzácné.



Toto jmelí jsem vysel u mě na zahradě.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 0:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zdálky to vypadá jak hnízda snovačů někde na stromech v savanách... už se nedivím, že lidi zírají. Já taky Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jádroviny Jít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group