další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jmelí na jabloních se může hodit.
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jádroviny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 14. 12. 2007, 22:54    Předmět: Jmelí na jabloních se může hodit. Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Letos jsem měl velmi malou úrodu jablek z důvodu pozdních jarních mrazíků v době květu jabloní (konkrétně 2 května -3.5°C ). Naštěstí jmelí narostlo dost (vydělal jsem na něm 1500kč) .Zisk za jmelí vydělal na nákup jablek takže jmelí na jabloních zajistí jablka i v případě neúrody. Idea http://fotoalba.cz/jmelibile
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef Zavřel
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 15. 12. 2007, 10:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den.Jako člověk který miluje ovocný strom nesouhlasím s pěstováním jmelí na jabloni.Je to proti ovocnářské etice.O strom se celoročně staráte aby měl dostatek živin,chráníte ho proti houbovým chorobám a škůdcům,tedy udržujete ho v kondici aby měl dostatek kvalitních plodů.Jmelí je cizopasná rostlina která ubírá stromu živiny.Pochybuji že takový strom může plodit i v případě bezmrazíkového jara kvalitní ovoce.Jistě že je jmelí lukrativní zboží hlavně v tomto předvánočním období.Na ovocném stromě bych ho nepěstoval.Hezký den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 15. 12. 2007, 19:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vaše chyba. Na plody nemá jmelí vyseté na správné místo žádný vliv. Zato ostatní škůdci ano(hlavně mšice a obaleč Confused ).
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef Zavřel
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 15. 12. 2007, 19:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý večer.O tom s Vámi nehodlám diskutovat.Pro vidinu peněz si dělejte co chcete.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 15. 12. 2007, 20:12    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Omlouvám se máte pravdu.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 16. 12. 2007, 21:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Také se připojuji k panu Zavřelovi a plně s ním souhlasím.Pěstování jmelí je rozhodně lépe praktikovat na okrasných než ovocných stromech.A ještě taková douška.Předepokládám,že jste jmelí pěstoval na vysokokmenech,a tu sumu co uvádíte by jste i na mošťáku z klasického stromu letos dostal také,výkupní ceny technických jablek letos byly výborné.A rozhodně by to nedalo takovou práci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 16. 12. 2007, 23:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Co je na pěstování jmelí pracného? Ještě upozorňuji že jmelí je poloparazit. Fotosyntézu si jmelí zajišťuje samo. Mám jmelí na jabloni Mio již 16 let. Při výsevu jmelí bylo Miu teprve 5 let. Do teď urodilo metráky jablek . Část stromu jsem musel přeroubovat protože se to nedalo sníst. Teď je na něm také Ječně, Lodi,Smiřické vzácné,Selena,Ananasová reneta,Stark earliest,Charlamovski a Close( vše jsem tam narouboval až po nasetí jmelí). Díky jmelí si také mohu dovolit tvrdší řez a nemusím se bát mnoha vlků po řezu jako na stromu bez jmelí. Ale jmelí se nesmí přehanět 1000 rostlin jmelí jabloň spolehlivě zabije. 50 letá jabloň to zabalila do 7 let Embarassed
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 17. 12. 2007, 19:12    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Bez komentáře - beru to jako využití nepotřebného stromu pro jinou alternativu.Je to škoda stromu,mošták se pouze sbíra tedy opravdu s minimálními nároky na praci.A jmelí je opravdu parazit který je vyživován z hostitelského stromu.Proti gustu žádný dišputát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 17. 12. 2007, 21:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ano to je pravda , než zbytečně kácet stromy (a že se jich fůra kácí každoročně) tak tohle je lepší varianta. Seji jmelí lidem v naší obci a okolí na požádání ,ale narozdíl od řežání a roubování
stromů to dělám zásadně zadarmo.
Ty stromy plodí úplně normálně na úrodu má jmelí pramalý vliv. Stromy normálně řežu ,hnojím a ošetřuju proti chorobám a škůdcům. Jmelí narozdíl od jiných parazitů se dá snadno ze stromu odstranit jelikož se nešíří dřevem stromu ,ale jen semeny (nedá se ani naroubovat). Seju jmelí na okraj koruny na nejslabší vetvičky právě proto aby se dalo snadno ze stromu odstranit bez poškození jabloně.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 18. 12. 2007, 21:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ale ano,máte částečnou pravdu.Ovocné stromy jsou dlouhověké rostliny.A to co u nás bylo před 10-20 lety neplatí dnes.Mnoho zahrádkářů si v rámci samozásobení vlastním ovocem a také podle rad pana Kotyšana z Receptáře pořídilo na zahrádku stěny Receptář a s přibývajícím věkem a stářím zakladatele již na úrodu která se dostavuje zpravidla po pěti letech a kdy potomci raději nakupují v obchodě než by sklízeli co rodiče nasázeli,nestačí.A potom je tady ta Vaše možnost, a není zase tak úplně pravdou,že cikoliv cizorodého na rostlině neškodí,ale nemá cenu se o tom přít každý máme svůj názor a své přesvědčení,kdo si neví rady se stromy na zahradě tak ať si toto i udělá opravdu na tom nic není a zvládne to každý.Jen můžete to zkoušet vysít na jakýkoliv strom ,pokud budou jen trochu vhodné podmínky tak se jmelí uchtí.Ale já si jabloní vážím a cenním,takže zůstanu u klasiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 18. 12. 2007, 22:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ano to máte pravdu ,jmelí samozřejmě škodí,odebírá hostitelskému stromu vodu a v ní rozpuštěné živiny. Naštěstí škodí jen slabě ( teda méně něž 5-10 rostlin na strom). Já toto téma založil kvůli těm vánocům páč jsem do jmelí fanatik a už jsem to nevydržel a musel jsem to vyřvat do světa.
Jestli jsem tím někoho naštval tak se omlouvám.
PS: Jablka využijeme do jednoho , jíme je rádi všichni, máme na zahradě 70 odrůd jablek na 6 stromech.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 12. 2007, 18:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já sedm odrůd na šestistovkách M26,a jmelí je opravdu jen sezonní záležitostí,jinak po něm neštěkne pes.A´t máte jen samé hvězdičky žádný křížek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 12. 2007, 20:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to klobouk dolů to jste velkopěstitel. Teď je mi jasné to moštování ,to mě těch pár kilo padáku nestojí za to.
Na hvězdičky používám Idared ten je spolehlivý.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vyslouzil
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 15. 1. 2008, 13:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Rozumím oběma názorům, pánů Zavřela a Krejcara i pěstitele jmelí. Sám mám své jabloně natolik rád, že bych je nejspíš parazitickou rostlinou neočkoval, ale asi je to spíš předsudek. Soudím, že dobře živený a ošetřovaný strom s jmelím se má lépe než zababčená přehoustlá a zanedbaná jabloň bez parazita. Ruku na srdce, naše zásahy, jako letní a zimní řez, probírka, přeroubování, pěstování na zakrslých podnožích, aj., není pro jabloně nic přirozeného a životnost stromu (na úkor výnosu a kvality plodů) spíš zkracují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 15. 1. 2008, 20:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Asi tak. Já mám radši jmelí. Musím říct že je do těď zájem o výsev jmelí . Dnes jsem dokonce plody jmelí posílal poštou. Mě lidé žádají o postřik broskví , roubování nebo očkování , řez stromů a o výsev jmelí. O víkendu jsem zase mazal jednomu pánovi jmelí na jabloň.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 15. 1. 2008, 20:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Všichni tak horujete pro jmelí, a já neznám jiné využití, než vánoční Idea Můžete prozradit, k čemu všemu je použitelné? Možná jako léčivka, ale zas nevím na jaké neduhy a která část rostliny je to pravé ke sbírání Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 15. 1. 2008, 21:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jmelí je prostě jen jako rarita . Já ho mám jako okrasný keř který neroste na zemi ale na stromech. Schválně jsem ho nasel na samý vrchol koruny stromu a zabralo to. Všichni co jdou kolem tak tam zírají. Shocked Kdyby tam byla jen jabloň byť perfektně tvarovaná tak si ji nikdo nevšimne.
Musím podotknout že u nás jmelí vůbec neroste ,tedy ne na listnáčích na kterých je v zimě krásně vidět.
Tam kde je jmelí plno tak tam bych se nechytal (Heřmanův Městec, Olomoucko ,Pohansko atd.)
No co něčím jsem musel lidi upoutat aby se mě dívali do zahrady.
A ještě jsem jim to jmelí prodával před vánoci v zahradnictví.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 15. 1. 2008, 21:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
... pořád lepší než se dívat na bilboard, to je fakt. Je to stylové a lidi přibrzdí v chvatu Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 15. 1. 2008, 21:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
My jsme vesnice tady (naštěstí) bilboardy nejsou.
Jmelí také slouží jako úkryt ptactvu.Navečer občas vidím jak tam zalítne sýkorka. Dokonce si na jedné větší kouli jmelí postavil hnízdo kos.V zimě na plody jmelí může přiletět brkoslav severní (hodtě si to do Google) nebo drozd brávník. Jmelí kvete hodně brzy (loni kvetlo už teď) a tím poskytuje první pastvu včelám (máme pod ním 2 ůly).
Samozřejmě je to také léčivá rostlina. Já jmelí na léčení nepoužívám. Jedna paní si chodila pro plody a dělala z toho mast na omrzliny.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 20:54    Předmět: Jmelí - recepty Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Sama sbírám různé plody, byliny atd. a svého času jsem se zajímala i o jmelí, protože se dalo najít popadané po větším větru v lese. Našla jsem tři staré recepty, člověk by si mohl "naordinovat" sám asi jen jeden - a sice odvar z listů a bobulí v mléce, kterým se potírají bolestivá místa při revmatismu.

Další využívá jen bobule, a to k zevnímu ošetření pleti s akné nebo mastící se, ale to se nedoporučuje, pleť na obličeji je velmi jemná a citlivá, nemuselo by to dopadnout dobře.

Poslední mám zapsaný nálev ze jmelí (listy) - 1/4 litru vařící vody, 2 lžičky bylin - byliny přelít, nechat 15 minut louhovat, scedit a pít 3x denně.
Má snižovat vysoký krevní tlak, mírnit bolesti hlavy jím způsobené a bolestivou menstruaci, dále uklidňovat nervový systém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 25. 1. 2008, 22:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nálev ze jmelí by měl být ze studené vody(tzv. macerát). Vařící voda účinné látky silně snižuje.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 26. 1. 2008, 0:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nene, to byl starý recept, ve kterém opravdu byla vařící voda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 5. 2. 2008, 21:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A je to tady jmelí už zase rozkvétá .Tento rok je druhý nejčasnější rozkvět jmelí. Loni už kvetlo 15 ledna. Nikdy předtím nekvetlo dříve než koncem února.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 6. 2. 2008, 1:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pozorujete s časným kvetením jmelí souvislost s počátkem jara? Vloni Vám tedy kvetlo opravdu brzy, a jaro nás přepadlo taky nečekaně brzy - dokonce to meteorologové spočítali, že asi o šest týdnů dřív. Letos by podle Vašeho jmelí vypadal konec zimy taky slibně Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 6. 2. 2008, 8:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No ten konec zimy toho se bojím aby nám to ještě všechno nezmrzlo.Loni to vyšlo tak na půl, sice nemrzlo celou zimu ,ale o úrodu jsem přišel až 2. května
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 24. 2. 2008, 21:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak dneska jabloně uplně bzučely. Na to jmelí se snad slétly všechny včely z celého okolí. Takové množství včel jsem neviděl ani když kvetou jabloně.To byl teda bzukot. Takže jabloně se jmelím zajistí včelám dostatek pylu i v době kdy je ho nedostatek. Vlastně takhle kvetou dvakrát a mají také dvě úrody. Jen doufám že nezamrzne až v březnu.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 24. 2. 2008, 21:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pořád luštím dlouhodobé předpovědi, a vypadá to, že by sice mohly být(a určitě budou) nějaké ranní mrazíky, ale ne moc hluboko pod nulu. Spíš budou ještě mnohem chladnější dny, než byl ten dnešní.
Co taky chtít od února a března, když máme začít zalízat za kamna? Jen se to letos rozjelo moc brzy Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 24. 2. 2008, 22:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No dneska to byla síla .Řezal jsem stromy v tričku a stejně jsem se potil. Kolem bzučely včelky. Naštěstí jsem nedostal žihadlo. Asi věděly že to je moje zásluha že mají potravu.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 18. 3. 2008, 22:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Toto jmelí jsem vysel na objednávku před 10ti lety.Měli o něj veliký zájem a těď ho tam obdivuje celá vesnice.
Jabloň je Smiřické vzácné.



Toto jmelí jsem vysel u mě na zahradě.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 0:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zdálky to vypadá jak hnízda snovačů někde na stromech v savanách... už se nedivím, že lidi zírají. Já taky Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mama1
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 9:48    Předmět: setí jmelí Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já už se příležitostně snažím set jmelí několik let a bez úspěchu. Zajímal by mně přesný návod, tj: kdy set, na jaké druhy stromů (já jsem zkoušel jabloň, hrušeň a dub), jestli je potřeba semena nějak před setím upravovat, jak semena na strom zaset a kam atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 3. 2008, 11:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Více o jmelí na http://fotoalba.cz/jmelibile je tam fotoukázka jak se seje jmelí. Semena se nemusí vlastně ani nesmí nijak upravovat . Jmelí na jabloň musí pocházet z listnatého stromu. Nesmí být z jehličnanu. Semínko se jen vymáčkne z bobulky a nalepí na na mladou větev. Na hrušni a na dubu jmelí neroste. Z ovocných stromů roste jmelí jen na jabloni , broskvi, nektarince, na aronii a na lísce. Na dubu roste ochmet evropský(ten také pěstuju)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mama1
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 15:45    Předmět: setí jmelí Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já jsem sel jmelí z borovice na jabloň a nevymáčkl jsem ho, teď už chápu neúspěch. Jaké období je pro setí jmelí nejlepší, nebo je to jedno hlavně když jsou bobule? Jak čerstvé bobule musí být (např. když koupím jmelí na trhu, může být už nějaký týden utrhlé - nemám totiž vlastní zdroj jmelí z listnáče).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 16:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nejvhodnější doba je právě teď. Jmelí muže být utržené třeba od vánoc ale nesmí projít pokojovou teplotou což je většinou hlavní chyba. Bobule musí být skladovány venku. Kdysi jsem sel jmelí hned po vánocích které bylo jako vánoční ozdoba v bytě a nic nevyklíčilo narozdíl od semen které jsem utrhl venku. Zkoušel jsem jmelí ze hřbitova které někdo vyhodil do kontejneru a klíčilo bezvadně. Já tak trochu poznám jestli je z listnáče. Takže na hřbitově byste mohl najít jmelí které je schopné vyklíčit. Jmelí listnáčové má semínko vymáčklé z bobule ploché a srdcovitého tvaru a jde z dužiny kolem něj vytáhnout jakýsi provázek což ostatní druhy nemají. Ty mají semínko oválné.

Naposledy upravil Daniel Bozner dne út 25. 3. 2008, 22:06, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 16:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jmelí listnáčové má také většinou 2 klíčky na jednom semínku. Právě teď už začíná jmelí klíčit. A klíčí i v nevymáčklém plodu takže je už nejvyšší čas ho naset.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 22:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jsem si trochu se jmelím vyhrál. Je to naše jmelná brána do dvora.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 22:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
na čem to je? na vrbě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 25. 3. 2008, 22:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na běžné smuteční vrbě Salix alba tuším odrůda Tristis která je na přirozeně přirostlá na na normální vrbě Salix alba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Eichhoernchen
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 26. 3. 2008, 12:00    Předmět: jmeli na hrusni Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Neni pravda, ze by jmeli nerostlo "na hrušni a na dubu". Je to sice jen vyjimecne, ale presto. Dokonce pry roste i na modrinu, tam bylo ovsem umele vysazeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 26. 3. 2008, 12:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jestli jste to někde viděl tak prosím o foto. Tam kde jsem ho zkoumal já tak tam na těchto stromech nebylo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jádroviny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group