další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
neznámá...
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Miroslavsedy
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 19. 12. 2007, 15:36    Předmět: neznámá... Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám doma pokojovou rostlinu, která byla údajně zakoupena pod názvem "řecký eukalypt". Není dřevitá, má kožovité ochlupené listy (trošku podobné meduňce)i rozvětvený stvol a je velmi silně aromatická - opravdu voní jako eukalypt. Nevím, jak přiložit foto....Poradí někdo, jak se rostlina jmenuje? Snadno se množí řízkováním[/img][URL=http://klasika.ukazto.com/?img=1447498,kytka01.jpg][IMG]http://klasika.ukazto.com/img_small/1447498,kytka01.jpg[/IMG][/URL]

Naposledy upravil Miroslavsedy dne pá 21. 12. 2007, 11:36, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Taiko_CZ
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 19. 12. 2007, 23:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Neporadím Vám s tím, co máte za rostlinu, ale pokud mi pošlete fotku na Taiko@email.cz, nahraju tu fotku na internet a nechám ji zobrazit na tomto fóru. Myslím, že se zde dají vkládat pouze obrázky, které jsou umístěny někde na internetu.[/img]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
Mischelinka.OK
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 21. 12. 2007, 9:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jak vložit obrázek do fóra je popsáno v odkazu a je to velmi jednoduché Wink

http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?t=42922

_________________
Naco bych tam couvala, když můžu zajet popředu Smile

Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Taiko_CZ
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 21. 12. 2007, 11:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak pan Miroslav mi přecijen poslal tu rostlinu na email, tak jsem ji umístil na internet. Zde je:



http://www.hrukarboss.wz.cz/images/kytka01.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
Mischelinka.OK
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 21. 12. 2007, 12:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací


Wink Smile

něco mi ta kytička říká ale název opravdu neznám

_________________
Naco bych tam couvala, když můžu zajet popředu Smile

Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 18. 1. 2008, 14:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Myslím, že se jedná o molici, lat. Plectranthus. Právě od své aromatické vůně odpuzující hmyz dostala svůj český název. Je to plazivka, takže jí bude lépe nesvazované, ale nechané volně přepadávat přes květináč. V létě ji můžete použít i jako balkónovku. Má ráda teplo a slunečno, spíš vyšší zálivku, přesazuje se až když je jí květináč malý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 20. 1. 2008, 20:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Přesně tak - je to Plectranthus (česky molice, nebo takový podivný název moud). Trvalé přemokření nemá ráda, i když v teplých letních dnech vypije dost. V zimě spíše udržovat spíše v suchu a při teplotě ne pod 15 stupňů. Dostatek světla, v létě dobře prospívá venku. Množí se vrcholovými řízky, které pěkně a rychle koření i ve vodě. Mladé rostliny je potřeba zaštipovat, aby se pořádně rozvětvily, přihnojovat lze každé dva týdny přes léto, od podzimu do jara ne. Jsou i formy s panašovaným (barevným) listem - žlutozelené nebo bílozelené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mischelinka.OK
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 21. 1. 2008, 20:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahoj, teď zase pro změnu potřebuju poradit já. Maminka má tuto rostlinku ale z ničeho nic začaly opadávat lístky a nevíme, co by potřebovala, když budeme znát název tak už bude snažší najít, co se jí nelíbí.

_________________
Naco bych tam couvala, když můžu zajet popředu Smile

Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 21. 1. 2008, 21:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vypadá to podle listů i dřeva na Ficus benjamina - fíkus "benjamínek". Často se takhle chová v zimě - vadí mu poměrně suchý vzduch ve vytápěné místnosti. Nejlíp by mu bylo v teplotě kolem 18 -20 stupňů (přes zimu) s mírnou zálivkou. Pokud bude celoročně v pokoji, prospěje mu rosení listů převařenou nebo dešťovou vodou. Kořenový bal by neměl nikdy úplně vyschnout, ale nepřelévat a nenechávat v podmisce stát vodu. Někdy shazuje listy po zálivce studenou vodou - ta by měla mít pokojovou teplotu. Ani studený průvan mu nedělá dobře, benjamínek je vlastně citlivý hlavně na chlad.
Na jaře mu zkraťte výhony, určitě obrazí tak, že ani nepoznáte, jestli nějaké listy ztratil. Od jara do podzimu ho můžete každých 14 dnů přihnojovat, pokud budete přesazovat, přidejte do zeminy malý podíl rašeliny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mischelinka.OK
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 22. 1. 2008, 9:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mockrát děkuji, maminka si myslela, že by to mohl být nějaký druh fíkusu ale v knížkách, co máme doma jsme ho nenašli.
_________________
Naco bych tam couvala, když můžu zajet popředu Smile

Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 22. 1. 2008, 13:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Určitě je to "benjamínek" a také mám přesně tyto zkušenosti - v zimě, zvláště když se víc topí nebo je víc ve stínu anebo změní radikálně umístění začnou mu opadávat listy. Nebojte se, dokáže obrazit na jaře nebo jakmile mu snížíte teplotu, i kdyby mu zbylo jen pár lístků ( i to už se nám po stěhování stalo). Jinak ten Vaší maminky si doslova říká o tvarování jako bonsaj ;o)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 22. 1. 2008, 23:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Přidávám se, je to zcela určitě Ficus benjamina. To, co se děje tomu vašemu, se děje občas v zimě i mému (asi před týdnem začal opadávat taky, ale už se to lepší) - ale ať se maminka neznepokojuje a hlavně nemění jeho stanoviště - na změnu bývá velmi citlivý a zhazoval by ještě víc listů. Když dodržíte, co píše Fidych, bude benjamínek zase v pořádku!
Jen poznámečka: počkejte, až bude list celý žlutý a sám z rostliny upadne - není totiž dobré trhat ho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 22. 1. 2008, 23:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Máme benjamínky v obýváku tři, dva zelené a jeden pestrolistý. Celoročně jsou na parapetu v oknech směrem na severozápad, a letos opadly snad jen dva tři listy z každého, i když je pod parapetem radiátor ( ale nepřetápíme, teplota se drží na 21,5 stupních). Fíkusům s velkými listy se ale nikdy moc v pokoji nedařilo, nedostatek světla v zimě snášejí špatně, benjamínci to zvládají na jedničku Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mischelinka.OK
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 23. 1. 2008, 16:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
ottova napsal:
... Jinak ten Vaší maminky si doslova říká o tvarování jako bonsaj ;o)


Rády bychom se o to pokusili ale není tu pravděpodobnost, že bychom rostlině mohli ublížit? Zkoušela jsem najít nějaký článek jak benjamínka tvarovat na bonsaj ale nic jsem nenašla. Mohu jsem vložit kvalitnější fotku, že byste mi poradili podle ní? Tato fotka byla pořízena narychlo mobilem, protože jsem neměla foťák u sebe.

_________________
Naco bych tam couvala, když můžu zajet popředu Smile

Alcatel wap -> Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 23. 1. 2008, 19:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mischelinko,

teď byste mu ublížily. Nechte ho, aby se vzpamatoval a na jaře se můžete pustit do tvarování.
Nicméně: péče o bonsaje se odlišuje od pěstování jiných rostlin, musíte vědět, jaký typ bonsaje chcete mít, jakou nádobu použít, jak zalévat, hnojit atd. O bonsajích najdete na AZ dost článků, pročtěte si je, ať víte co a jak. Potom doporučuji rozšířit tyto znalosti speciální literaturou.
No a na jaře plánujeme reportáž přímo z bonsajového centra, v níž popíšeme a zdokumentujeme, jak se bonsaje mohou tvarovat - tedy přesně to, co potřebujete. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group