další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Kdy mám ošetřit angrešt proti plísni?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Drobné a ostatní ovoce  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Koniklec
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 10. 1. 2006, 17:25    Předmět: Kdy mám ošetřit angrešt proti plísni? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Angrešty mi v zahrádce poslední dobou ničí podivná plíseň. Nemůžu se jí zbavit ani postřikem. Ale asi s ním začínám pozdě. Stříkám až v době květu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 14. 1. 2006, 19:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den. Plísně angreštu jsou vemi rozšířené a je potřeba proti nim začít bojovat co nejdříve, takže už jakmile začnou listy hnědnout na okrajích, je potřeba je odstříhat. Pokud tak neučiníte, plíseň bude na keři přezimovat a na jaře zase nastoupí v plné síle. Nejjistější jsou však chemické postřiky. První se provádí kterýmkoli protihoubovým přípravkem právě v této době. Může to být Fundazol, Karathane, Rubigan nebo Novozir. Druhý postřik se dělá v době, kdy angrešt odkvétá nebo po odkvětu a plůdky jsou jako malé hrášky. Tyto dva postřiky zaručí, že angrešty zůstanou čisté až do sklizně.
Po sklizni se provede třetí, poslední chemický postřik protihoubovým přípravkem.
Po chemickém ošetření se doporučuje udělat ochranu mechanickou. Tj. na konci září nebo na začátku října, když jsou ještě na keři či stromku listy, ostříhat jejich konce nůžkami a spálit je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
miljan
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 14. 1. 2006, 23:32    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ano, mechanická ochrana je nejúčinnější, také jsem ji provedl motykou a od té doby mám pokoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
germi123
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne 15. 1. 2006, 10:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
miljan: To je také jedno z možných řešení. Když už s keřem nic nelze udělat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Pickuper
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 15. 1. 2006, 22:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No ono je potřeba si ujasnit, pojem "plíseň angreštu".Odborně se toto nazývá "padlí angreštu", přičemž zejména je rozšířené tzv. americké padlí angreštu" Já osobně proti americkému padlí používá fungicidní přípravek KARATHANE LC což je postřikový ve vodě emulgovatelný přípravek, který se používá v dávkování 5ml/10l což je velmi ekonomické vzhledem k balení 2×5ml (24ks), 1×50ml (15ks). Mimo angreštové padlí je tento přípravek vhodný i proti padlí na jabloni, okurkách, mrkvi, petrželi, tabáku, révě vinné a růžích.
Wink

_________________
...a Prorok Muhammad děl: "Dobrá, tato bitva je vyhraná. To však byl pouze malý džihád, nyní začíná velký džihád."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ma.krtek
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 25. 9. 2006, 23:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Lze použít i přípravky "bez jedů", např. BIOOL nebo BIOTON
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Drobné a ostatní ovoce  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group