další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Využití biologického odpadu v bytě?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Hnojiva  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Taiko_CZ
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 30. 12. 2007, 19:25    Předmět: Využití biologického odpadu v bytě? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, napadá vás nějaký způsob, jak by mohl člověk z bytu využít biologický odpad, který produkuje? U nás ve městě nejsou zatím kontejnery na biologický odpad a zahrádku ještě nemám. Přesto mi je líto vyhazovat to všechno společně s dalším odpadem, když by si na tom mohly pochutnat nějaké bakterie a potom třeba i rostliny.

Jenže mě osobně nenapadá žádný způsob, jak biologický odpad v bytě využít. Kdyby to nesmrdělo, nasekal bych to a smíchal se zahradní zeminou a nechal hnít atd. Ale smrad do bytu nechci. A kdybch to uzavřel do PET láhve, nemělo by to vzduch a pak by to spíš kvasilo než hnilo a alkohol vyrábět taky nechci Laughing

Máte nějaké nápady?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
Mývalice
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 30. 12. 2007, 19:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já jsem ještě jako dítě uschlý a opadaný listy dávala do kyblíku, na zimu jsem to zasypala hlínou a nechala přes zimu na balkoně.
_________________
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Moderátorka diskuzního fóra Živě.cz

O víkendu spustíme SuperFórum!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 1. 2008, 21:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Je dobré myslet ekologicky,je to dnes moderní a každý chce být in.Ale aby jsemřekl pravdu dost mne to s příchodem nového roku pobavilo.Nezlobte se.Zkuste si vzít dva pytle na odpad ty velké a ukládejte do nich bioodpad na zkoušku po dobu třeba týdne nebo třech dnů.Záleží na velikosti rodiny.Ale s určitostí už nyní mohu říci,že budete za těch pár dnů si připadat jako někteří starší spoluobčané kteří s bioodpady v bytě žijí.Rozklad i bioodpadu neprobíhá takovým fofrem aby se to jen v bytovém prostředí dalo zvládnout.Proto spíš se přimlouvám zajděte si raději na obecní úřad a dejte podnět k vytvoření sběrných míst na bioodpad.Bude to snadnější a méně starostí. Ještě jednou se omlouvám za názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taiko_CZ
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 1. 2008, 22:12    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Není zaco se omlouvat, rád jsem pobavil. Ale špatně jste si můj dotaz vyložil (nebo spíš: nenapsal jsem ho zrovna dokonale).

Můj příspěvek neměl být o ekologii. Nemám v úmyslu využít všechen biologický odpad. Pravda, těmi kontejnery na bioodpad jsem asi trochu zmátl, ale zrovna v tu chvíli jsem to tam chtěl plácnout. Spíš mi jde o to, jestli se vůbec dá nějaké množství bioodpadu v bytě nějak (jakkoliv) využít.

Na zahrádce si dám všechno na kompost. Až se mi kompost rozloží, bude pro mě znamenat úrodnou půdu, ne? Ale co doma? Nemůžu si ročně doma nějak vyrobit nějaké to kilo dobré půdy bez kupování půdy či hnojiv? Asi ne Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 3. 1. 2008, 22:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vyrábět v bytě kompost asi nebude vítaná akce. Možná nějaký malý kompostér na balkon - prodávají se běžně v různých velikostech. Za použití urychlovače zrání byste mohl nějaký kompost vyrobit. Ale na malý panelákový balkon se kompostér taky moc nehodí Crying or Very sad .
Pokud jezdíte i v zimě na zahradu často, pak je řešením odvézt bioodpad na kompost (pro ty, kdo mají příměstskou zahrádku za humny) Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Hnojiva  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group