další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Novoroční předsevzetí???
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 1. 1. 2008, 23:27    Předmět: Novoroční předsevzetí??? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Milí zahrádkáři, dáváte si nějaká novoroční předsevzetí, která by se týkala zahrádky a spol.? Já obvykle jen to, že už domů nebudu nosit tolik rostlin, aby se u nás dalo ještě hnout, ale to vlastně během celého roku... Mr. Green - asi to znáte, vždy zůstává jen u těch slibů Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaromir.malich
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 1. 2008, 9:41    Předmět: Re:Novoroční předsevzetí Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Abych vám pravdu řekl paní Dvořáková, tak u nás je to úplně přesně naopak. U nás to je, když vidíme nějakou pěknou pokojovku tak hurá s ní domů. No a jinak co se týká předsevzetí ,,zahradního charakteru", tak by to asi chtělo častěji sekat zahradu, aby ta tráva nerostla tolik jako v minulých letech.
_________________
Spolupracovník www.abecedazahrady.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Irena Petris
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 2. 1. 2008, 15:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Žádná novoroční předsevzetí si nedávám, ale pokud jde o rostliny, manžel říká, že by se to už mělo léčit Very Happy A když musím na nějakou dobu odjet a jemu svěřím zalévání, běhá prý jako požárník Very Happy Very Happy Obávám se však, že mě nevyléčí, rostliny miluju doma i na zahrádce u chalupy a těším se na jaro a zdravím všechny, kteří jsou na tom stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Špenát
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 3. 1. 2008, 20:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Paní Dvořáková, já to mám podobně, taky jsem si říkal, že už domů nebudu furt tahat ty kytky, ale potom mě zase přítelkyně přemluví a mám po předsevzetí... Wink

Nicméně, mám i takové rozumější předsevzetí, které bych chtěl stále dodržovat (to už je třetího ledna!): Chtěl bych nahradit umělé vitamíny a léky čerstvým ovocem a bylinkami. Nevím, jestli to bude levnější, ale budu z toho mít aspoň lepší pocit. Jenom teď v zimě je to takové hluché období, moc vitamínů mi na zahradě momentálně neroste, takže jsou to jen nějaké naklíčené fazolky, sušené bylinky a ovoce ze supermarktů (a slivovice). Těším se už ale na jaro!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 3. 1. 2008, 22:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Letošní předsevzetí? Už žádné další fuchsie, není místo vlétě, natož v zimě, pokrotím svou vášeň pořád něco kupovat a nosit od známých. Tak!
Včera přišel nový katalog fuchsií... spousta novinek... a pnoucí muškáty... Embarassed


Naposledy upravil Fidych dne pá 11. 1. 2008, 20:22, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 3. 1. 2008, 22:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zimní vitamíny, Špenáte, můžete pěstovat už teď: do misky vysejte na husto řeřichu (stačí na papírovou vatu) a za pár dní máte vitamíny na posypání krajíců. Nechte vyrašit cibuli a řežte rašící nať, taky vitamíny. Salát z naklíčené čočky je nejen zdravý, ale i dobrý.
Když nejde jaro rychleji k nám, musíme mu jít naproti jak se dá Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Špenát
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 5. 1. 2008, 13:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji za rady! A jak je to vlastně s tou cibulí? To stačí úplně normální cibule z obchodu, tu mám dát do vody / do hlíny / na vatu / nebo jak? Pak uříznu ten zelený vršek? To potom ještě roste? Je možné podobně užít i česnek? Děkuji za rady, klíčení různých semen mám rád, ale cibuloviny jsem takto nejedl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 5. 1. 2008, 20:08    Předmět: ad Špenát Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já bych mrkla na cibulky a stroužky česneku, které máte doma nebo koupíte, a vybrala ty, u nichž je nějaký náznak rašení. Zasadila bych je do truhlíku či květináče a pravidelně zalévala. Musí mít dostatek světla. No a pak už jen stříháte. Very Happy

Naposledy upravil Kateřina Hradová dne so 5. 1. 2008, 20:11, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 5. 1. 2008, 20:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Aktuálně mám doma semena rokety seté, ta se dá pěstovat na buničité vatě stejně jako řeřicha. Má vysoký obsah vitaminu C, podporuje chuť k jídlu (né, že by se mi zrovna jí nedostávalo Mr. Green ) a hlavně prý čistí krev, což by se mně aktuálně mohlo vzhledem k ataku bacilů hodit. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Špenát
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 5. 1. 2008, 20:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobře, děkuji, zkusím to. To jsem zvědavý, jak mi to bude chutnat, resp. jestli to vůbec poroste, když to budu uřezávat. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 5. 1. 2008, 21:26    Předmět: Jak na cibulkovou nať Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Milý Špenáte, nemůžete to seříznout úplně Wink - nejdřív nechte nať trochu vyrůst a potom vždy seřízněte kousek (část by měla zůstat a pokračovat v růstu).
Myslím, že by bylo dobré, kdybyste použil větší květináč (a nejlépe truhlík) - do něj se vejde víc cibulek, takže bude i víc natě a vitaminů. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 5. 1. 2008, 22:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Cibule je v rašení snaživá: když ji posadíte na sklenku s vodou tak, aby nezapadla dovnitř, začne v krátké době pouštět k vodě kořínky a nahoru vyrazí nať, na kterou čekáte Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Špenát
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: st 9. 1. 2008, 21:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji, to je dobrý nápad, zkusím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra Nachtmanová
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 11. 1. 2008, 5:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mé letošní ani ne tak novoroční, ale už se to táhne delší dobu, že si zasadím konečně banánovník a mangovník! A taky kokos by to chtělo! Smile No ale asi to zůstane jen u představ, protože pes nám všechno vyhrabe!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 12. 1. 2008, 16:48    Předmět: novoroční předsevzetí Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nu, u mě je to spíš předsevzetí, které si táhnu za sebou i do nového roku: konečně najít i pro zbývající kytičky správné místo v bytě. Pár jich už víc jak rok po přestěhování čeká v zatím nedodělané místnosti na svoje místečko a taky ty, co to potřebují přesadit. Ale mám jich tolik, jak se vždycky někde nějaké nechtěné ujmu nebo se mi rozmnoží, že je to stále nějak nad mé síly i prostor ;o)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group