další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jsem blázen?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jsem blázen?
Ano
60%
 60%  [ 3 ]
Ne
40%
 40%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 5

Autor Zpráva
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 4. 1. 2008, 21:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Paní Ottová nemůže vědět, jaký jste člověk, to ani já a nikdo - podle příspěvků ve fóru toho o celé osobnosti moc nedokážeme říct - ale to, jaký má člověk vztah k rostlinám poznáme právě jen a pouze podle jeho příspěvků - a podle toho opravdu působíte i na mě jako ne zcela vyzrálá osoba, omlouvám se, ale je to můj názor. Jsem zvědavá, jestli budete mít stejné cíle za dva roky. Je možné, že ano, já bych si tím ale jistá nebyla. Nadšení vám sice nechybí, ale to za nějakou dobu pohasne...
Tím klíčovým tématem není, zda a co rostliny cítí, ale co si chce člověk takovým přístupem, jaký popisujete, dokázat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 1. 2008, 21:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jsem taky blázen ,vysel jsem už jmelí bílé pravé , jmelí bílé borové , jmelí bílé jedlové , ochmet evropský. Vše krásně roste už několik let. Moje obec je snad jediná kde tyto všechny 4 druhy poloparazitů žijící v Česku jsou na stejném místě. Dokonce jsem vypěstoval jmelí na ochmetu (hyperparazitismus) a jmelí na jmelí (autoparazitismus). Teď budu umírat s pocitem že po mě zůstane daleko viditelná a možná hodně dlouhodobá památka (řádově miliony let). Páč u nás do teď jmelí nerostlo.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Taiko_CZ
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 4. 1. 2008, 22:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Přestože jsem do toho vletěl po hlavě a naslepo, je mým cílem naučit se pěstovat rostliny a mít z nich radost. Doteď jsem v pokoji neměl žádnou rostlinu.

Zasadil jsem semena toho, co mě zaujalo a ve volných chvílích se snažím přečíst o pěstování co se dá. Informace získávám zásadně z internetu. Učím se jen to, co se mi podaří nějak někde vyhledat. Mnoho zásadních informací se dovídám třeba až tady na fóru nebo třeba neznám vůbec.

Můj "ležérní" přístup mi nevadí, protože rostliny považuji za organismy, které necítí bolest a neuvědomují si vlastní existenci. Stejně tak, jako třeba bakterie. Každý člověk denně zabíjí cíleně i nevědomky milióny bakterií např. kvůli svému pohodlí. Tak proč je podle vás "ledabylé zabíjení rostlin" horší než "ledabylé zabíjení bakterií". A co trhání a zabíjení plevele? Má plevel menší právo na život než třeba mrkev? A co živočichové nebo plísně, kteří škodí vašim rostlinám? Mají menší právo na život, než vaše květiny?

Tak proč vám vadí, že já zasadím semínko a zkouším vypěstovat rostlinu, přestože o tom zatím vím kulový a podle vás ta rostlina třeba nemá naději na přežití nebo má prostě špatné vyhlídky?

Skutečně dělám něco horšího než vy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
Špenát
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 5. 1. 2008, 13:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ahoj Taiko_CZ, mám takový pocit, že tato diskuze se zvrhává od původního dotazu a tématu o rostlinách a zahradě spíš k filosofování o právu na život organismů. Je to možná zajímavé téma, ale asi někde do hospody - tak po šestém pivu (přip. panáka Jelcina - pro ty, které pivo nepijí). Odhaduji, že Tvým původním zaměrem je dozvědět se více o rostlinách, a to je jistě fajn.

Pobouřilo asi Tvé nadšení a rozmáchlá gesta. Působí to dojmem, že se umíš do všecho děsně rychle pustit, ale že neumíš vytrvat, a proto asi někdy ty negativní reakce. Ale nenech se odradit!

Třeba takové liči (litchi) je strom z Číny, roste děsně dlouho, v našich podmínkách prakticky neplodí, potřebuje trpělivost a klid. Sám jedno mám, taky v bytě. Rostlo krásně, ale v posledních měsících se nějak zastavilo. Zalévám, rosím, a přesto teď nějak živoří. Řekli byste možná, je to tím, že je zimní období, ale ono mu totiž hnědnou listy (od špičky, potom okraje). Našel jsem na internetu plno informací, ale často protichůdných, takže jestli máte někdo vlastní praktické zkušenosti, dejte mi prosím vědět, rád se poučím.

Takže, Taiko_CZ, co Tvé liči, už klíčí? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taiko_CZ
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 5. 1. 2008, 13:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Máš pravdu, zvrhlo se to. Proto jsem před několika příspěvky psal, aby se založilo nové téma. Ale lidé si to vyložili po svém a reagovali způsobem, kterým mě přivedli k tomu, abych začal obhajovat svůj přístup, přestože jsem to původně neměl vůbec v úmyslu. Psal jsem, že pokud to filozofování chtějí probírat, ať začnou nové téma, ale oni ho začali tady. A když už začali, tak pokračuji.

Máš pravdu v tom, že je mým cílem pokusit se vypěstovat rostliny, které jsou pro mě zajímavé. Náročné, nenáročné, venkovní, pokojové, exotické, tropické, arktické, vodní, pouštní ... je mi to jedno. Pokud to nějak jde, tak se o to prostě budu pokoušet. A myslím, že když se chce, tak všechno jde. A pořád jsem přesvědčen a nikdo mi to zatím nevyvrátil, že tím rostliny netrápím, protože rostliny prostě nic necítí.

Jistě, v dnešní době máme všichni mnohem víc možností, co a jak dělat. Ale to neznamená, že přístup jednoho člověka, který je jiný, než přístup většiny, je špatný. Já jsem se do toho pustil po hlavě, ale nikdo neví, jak rychle se budu učit. Můžu mít i se svým extrémním přístupem větší úspěchy, než jiný člověk, který si předem nastuduje všelijaké bichle a za rok studia si pořídí tu nejméně náročnou rostlinu, kterou po útrapném roce vyhodí do koše.


A skutečně je podle vás špatné vypěstovat ve špatných podmínkách slabou rostlinu, která třeba bude mít kratší život než kdyby vyrostla v "ideálních" podmínkách? Není to přecijen lepší, než semínko vyhodit do koše a nechat ho někde na smetišti zplesnivět?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ Skype
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 5. 1. 2008, 22:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Uf, to se nám to pěkně rozjelo!
Pěstujte si, zkoušejte, kombinujte co uznáte za vhodné, ale neříkejte, že rostliny nic necítí.
Pochopitelně ne způsobem srovnatelným s naším vnímáním, ale přestože se nemohou pohybovat a komunikovat slyšitelně, jsou živé, ne?
Nakonec co o tom víme? Jsou to jen naše dohady, ale určitě vám leckterý pěstitel potvrdí, že pokud s rostlinami hovoří, daří se jim lépe. Nemají uši, tudíž neslyší, ale možná vnímají nějaké "vlny", nebo pozitivní energii, nevím jak to přesně nazvat.
Chcete-li se rostlinám věnovat (jakýmkoliv), přistupujte k nim prosím, jako k živým bytostem Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 8. 1. 2008, 15:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dávám za pravdu paní Dvořákové!Chce to stát pevnými nohama na zemi.Pokud nemáte pěstební podmínky tak to co by jste si představoval je skutečná utopie.Nejde ani tak o to vypěstovat semenáčky ze semínek nebo pecek ale každá rostlina roste a potřebuje nejen odpovídající pěstební prostor,tepelné a světelné podmínky,ale i vodní režim.A pokud nic z toho nemáte,máte možnost následující.:Najít si milenku která toto vše má,a bude ochotná se i po rozchodu o to starat Very Happy ,nebo vyměnit byt za malé zahradnictví se skleníkovým hospodářstvím. Cool Razz Nic ve zlém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 11. 1. 2008, 15:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jsem také BLÁZEN i když si myslím realnější,než vy.Zakládám už třetím rokem sad o 600 jedincích.Ale na rozdíl od Vás mám prostor,který mne vlastně k tomu vedl.Přes problémy které každý kdo se pro něco takového rozhodne musí podstoupit se už těším až bude první sklizeň.A to samozřejmě přeji i Vám.A k té Vaší idei o založení nového diskusního fora.Vždyť Vám v tom nikdo nebrání aby jste ho založil.Budu se rouhat a propagovat "konkurenci"ale můžete se o tento pokec podělit na "Subtropech a tropech " na chatu www.Lidé.cz -Zahrada a pěstitelství.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 1. 2. 2008, 22:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Špenát napsal:


Třeba takové liči (litchi) je strom z Číny, roste děsně dlouho, v našich podmínkách prakticky neplodí, potřebuje trpělivost a klid. Sám jedno mám, taky v bytě. Rostlo krásně, ale v posledních měsících se nějak zastavilo. Zalévám, rosím, a přesto teď nějak živoří. Řekli byste možná, je to tím, že je zimní období, ale ono mu totiž hnědnou listy (od špičky, potom okraje). Našel jsem na internetu plno informací, ale často protichůdných, takže jestli máte někdo vlastní praktické zkušenosti, dejte mi prosím vědět, rád se poučím.

Takže, Taiko_CZ, co Tvé liči, už klíčí? Smile


Moje liči se má docela k světu. Vždycky mu vyroste lístek, pak se růst jakoby zastaví a za nějakou dobu, když už si říkám, co se děje, mě znovu překvapí. Jak vypadají ta vaše? Wink

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group