další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
nekvetoucí Hippeastrum
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 14. 1. 2008, 15:04    Předmět: nekvetoucí Hippeastrum Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Před lety jsem dostala "amarylis", byl to takový ten v dárkové krabičce s narychlenou cibulkou. Ale po zasazení vyrostly jen krásné silné listy a květ nikde. Ani pravidelné zimování na tom nic nezměnilo. Rozmnožil se na čtyři cibulky, ale ani ty nekvetou. Vyženou listy a to je všechno. Před ním jsem měla jiný, ještě po babičce a ten bez problémů nakvétal každý rok. Moc lituji, že jsem ho nechala v bývalé práci a nevzala si ho s sebou.
Nemáte někdo nějaký tip, jak na něj vyzrát, když tradiční postup selhává? Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 14. 1. 2008, 22:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hippestrum by neměl mít průměr květníku o mnoho větší, než je velikost cibule, jinak tvoří většinou jen listy. Po letním odpočinku zasadit tak, aby cibule víc jak polovinou byla nad zemí a hlavně nezalévat hned (zase by hnal do listů). Počkat tak dva týdny a pak mírně zalít - nejprve by měl vyrazit květní stvol, a teprve po jeho vyrašení zálivku zvýšit.
Ale jestli tohle všechno máte za sebou, a přesto nekvete Question , nic jiného mně nenapadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 15. 1. 2008, 15:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky za tipy, dělám snad všechno, jak jste popsal až na tu zálivku, začnu ho zalévat hned, jak ho vytáhnu na světlo. Takže ještě zkusím tuhle možnost. Ta předchozí cibulka po babičce vždycky nasadila na list, ale současně i na květ. Takže se květ objevil vždy mezi dvojicí listů a teprve po čase začaly přibývat další listy. Ještě jednou díky za radu, dám vědět, jak to dopadlo. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 8. 2. 2008, 23:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
zdravím,
ja si myslím jestli na podzim jak žloutnou listy,tak jestli je neobírate moc brzy. Měly by zatahnout,aby se živiny z listů dostaly do hlízy ja je odlamuji až začnou schnout.Mnoho ůspěchů v pěstování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 9. 2. 2008, 13:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkuji za poslední tip, ale listy neodlamuji, naopak nechám je úplně zaschnout a většinu obírám, když vytahuji cibulku znovu na světlo, takže tím to asi nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 11. 2. 2008, 21:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací


zdravím posílám vám ukázku jak mě právě vykvetl amarilis.
tak držím palce aby i vám vykvetl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 11. 2. 2008, 23:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Alespoň že někomu dělá amarylis radost, je moc pěkný!
Díky za motivaci, asi bych měla k monitoru vzít ty vzdorovité cibulky Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 12. 2. 2008, 0:27    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vloni se mi povedlo zapomenout Embarassed hvězdník v přískleníku, nějak mi dočista vypadl z hlavy. Koncem ledna se mezi zazimovanými pelargoniemi a jinou terasovou zelení objevilo "něco" krásně barevného. Při bližším pohledu to byl květní stvol s třemi velikými květy Exclamation Dal o sobě chudák vědět bez péče a ošetřování, prostě si tak vyrostl a vykvetl sám od sebe. Letos ještě nekvete Crying or Very sad a péči má, jen strká květní stvol pomaloučku na světlo. Někde budu mít loňskou fotku, zkusím najít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group