další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jak se daří zazimovaným balkonovkám?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 14. 1. 2008, 23:29    Předmět: Jak se daří zazimovaným balkonovkám? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Moje fuchsie se letos moc ve sklepě neprospí - začínají vyrážet výhonky (pochopitelně nítěnky), připadá mi, že nějak předčasně. Nezalívám jak jednou za šest týdnů, možná ani to ne, přesto se nějak brzy budí. Bacopa mi ve skleníku nepřežila, dva roky se jí to dařilo. Muškáty vypadají dobře všechny.
Jsme tak v půli běhu k jaru: napište, jak se vede vašim rostlinám?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 16. 1. 2008, 16:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zdá se, že letošní zimu rostlinky moc "nespí", balkónovky zimuji v chladném pokoji, kde je teplota tak do 16°C - nic lepšího nemám, takže mi ostříhaná chryzantéma vyrazila také takové dlouhé neduživé výhony. Obrazila i bacopa a verbena, ty stačil předtím poškodit první mrazík na balkóně, ale mají drobné pěkné lístečky, takže tam snad problém nebude. Muškáty mám v chladném obýváku, kde taky trochu vytahují do délky, ale zase se dobře vzpamatovaly z okusu od škvorů, kteří se poschovávali v husté letničce, se kterou se dělily o prostor. Až po její likvidaci (sama uschla koncem října) začaly růst nové neokousané listy. Čajovník i levandule stagnují a Tradescantia má sice nové výhony, ale také nijak neženou. A ještě mám jednu převislou balkónovku, u které přesně nevím název, vypadá jako z rodu Purtulaca, ale má fialovorůžové květy tvarově a velikostně podobné chudobce nebo malé astřičce. Ta začala vysazovat nové výhony, ale staré zasychají a odumírají, takže nevím, jak to s ní dopadne. Mám jí první rok, takže žádné zkušenosti. Koupila jsem jí od pěstitele v holešovické tržnici, takže se nemám čeho chytit a nikdy jsem žádnou podobnou neviděla. Vychrlil na mě název jako "deloslerma", ale pod ním jsem nikde nic neobjevila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 16. 1. 2008, 20:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nebude to Delosperma? Lístečky by odpovídaly popisu, a kvítka má červená, nebo spíš fialovo červená, asi jako malé jednoduché astřičky (velikosti chudobek). Měla by přežít zimu v chladné místnosti celkem bez problémů, nechce ale zalívat, i když se trochu scvrkne. Na jaře po přesazení můžete i zastřihnout a vesele obrazí. Je to vlastně sukulentní rostlina, takže jí to sucho opravdu neuškodí Smile Prý jsou i květy žluté a bílé, ale u nás v žádném zahradnictví není vidět Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 16. 1. 2008, 20:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky za informaci, to bude určitě ona. Zatím jí zalévám jen trošku, když už je opravdu suchá zem, tak to ještě omezím. V létě byla opravdu moc pěkná a pořád nakvétala a hlavně vydržela sluneční úpal - s tím jsem si jí kupavala. Zatím jsem jí skutečně nikde jinde v nabídce, tak snad zimu vydrží!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 16. 1. 2008, 20:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak jsem zadala do vyhlédavače správný název a ejhle tady nabízejí žlutokvětou variantu: http://www.trvalky.com/index.htm?pod=/_382...igenum.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 17. 1. 2008, 0:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No to je paráda - takové pokušení! Jen ji šupnout do košíku, pak k tomu ještě něco, protože kupovat jednu rostlinu nemá cenu, to se nevyplatí. Tak jak asi dlouho vydržím odolávat tentokrát Rolling Eyes ? Díky za tip
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 17. 1. 2008, 14:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Není zač, hlavně aby to stálo za to Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 19. 1. 2008, 19:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Delosperma deschampsia a cooperi - nabízejí je také manželé Koníčkovi na www.lukon-glads.cz cena za kus by měla být 20 Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 19. 1. 2008, 23:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Červenou mám již pár let, dobře se množí, tak rozdávám, ale zkusím jinou barvu. Problémy s delospermou nebyly žádné, zdá se mi nenáročná a odolná Smile Dík za tip .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaromir.malich
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 20. 1. 2008, 18:02    Předmět: Co pelargonie? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mě by třeba pro změnu zajímalo, jak čtenáři zimují muškáty-pelargonie. Každý má trochu odlišný přístup.
_________________
Spolupracovník www.abecedazahrady.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 20. 1. 2008, 19:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Všechny muškáty v truhlíkách strčím pozdě na podzim do přídomního skleníku, ostříhám je přitom, a tam čekají na jaro. Občas, opravdu jen velice málo, je zalívám. Vydrží mi tady v lepším stavu (teplota kolem 12 stupňů) než když jsme je zimovali ve sklípku na okně. Kupodivu nerostou, sem tam žlutý list očistím a jara se dočkají ve zdraví. Pak teprve hluboko sestřihnu (tak v březnu), přesadím a hotovo Wink.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 22. 1. 2008, 23:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kontrola mých zimovaných rostlinek dopadla docela dobře - řízkovance anglických pelargonií ještě na podzim krásně zakořenily, pepina a rostlinky Solana jasminoides v truhlících mají jen pár lístečků, ale vypadají, že jsou v pořádku.
Výborně se daří všem sedmi daturám, tento rok jsem jim dopřála ještě více chladu, aby měly na jaře do začátku sezony co nejméně lístečků a zvládly po zmrzlých rychlé navyknutí na sluneční paprsky.
Zimu zvládá i buganvilea, fuchsie, tymián a hrnkové růže, taky moje listopadky pěstované v květináčích - těch mám teď jedenáct (i když u tří nevidím žádné zelené lístečky, tak až na jaře poznám, jak to je).
Dobře si vede buxus a jedna hortenzie (u druhé si nejsem jistá), škumpa.
Nevím, co vrba, ibišek a tamaryšek.
Na několik dní jsem byla mimo domov a trošku to odnesly oleandry, které nikdo nezalil.: Crying or Very sad Jeden maličký asi uschnul Crying or Very sad, dalších šest či sedm to snad zvládne.
Zítra ještě všechno obhlídnu a upravím.
Některým řízkovancům pelargonií budu muset zaštípnout prodlužující se slabší výhonky.
No a pak klasické pelargonie - listy jim žloutnou jako vždy, tak by se měly obrat.
Snad to stihnu. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 22. 1. 2008, 23:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Páni, to máte pěknou zimní školku k ošetřování!
U nás to vypadá, jako by mělo být každou chvíli jaro, ale zatím nic venku neraší, ani neleze (snad se ochladí).
Starost mi dělá jen Fuchsia arborescens - má kvést v zimě, na což se taky ve skleníku nachystala už v půli prosince. Od té doby má poupata a nic - ani neopádavají, ani se nerozvíjí. Crying or Very sad Rostlina je pěkná, zelená, všechno v pořádku, jenom má možná na kvetení málo tepla (mezi 12 - 15 stupni)?
Nechci ji stěhovat, aby neopadala kvítka úplně, a jen čekám na ten zimní zázrak Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 23. 1. 2008, 0:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A poupata vypadají, že jsou v pořádku? Nescvrklá, neuschlá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 23. 1. 2008, 0:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Fidych napsal:
Páni, to máte pěknou zimní školku k ošetřování!


To máte pravdu, občas musím kytičky přeskakovat. Very Happy Je jich hodně, už je nemám ani kam dávat, musím se začít krotit. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group