další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jestlipak vám teď v zimě doma něco krásného vykvetlo?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 4. 2. 2008, 11:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to mě překvapuje, s tím jsem se ještě nesetkal. Já zalévám nejdříve jednou za týden.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 4. 2. 2008, 12:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Taky jsem byla překvapená, protože rostliny zalévám zhruba stejně často jako Vy, občas i za delší dobu, pokud stáhnu topení. A totéž platí i pro rostliny s květy - ale už rozvitými. Ze své zkušenosti vyvozuji, že nejrizikovější dobou je ta, kdy jsou květy ve stádiu poupat - mohou velmi rychle zaschnout a potom už s tím nic neuděláte. Opravdu to "rozdýchal" jen ten jeden květ, který byl už předtím asi z poloviny rozvitý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 4. 2. 2008, 20:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
My máme v pokoji 18°C jen vijímečně 20°C.To asi orchidejím vyhovuje.Skoro vúbec je nerosím. Ze začátku jsem měl snahu ale pak jsem často zapomínal. Orchideje jsou v kůře jabloně a smrku. Zalévám je dešťovou vodou. Poupata mě u starších rostlin nezasychají. Zasychají jen u nově koupených rostlin. Poupata na nových stvolech které vyrostly u mě doma nikdy nezaschly (naštěstí).
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: po 4. 2. 2008, 23:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To já je mám v pokoji, kde je rozhodně vyšší teplota, než jakou jim dopřáváte vy. Je celkem logické, že občasné rosení jim proto vyhovuje. Nicméně se snažím otužovat sebe i je. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 5. 2. 2008, 8:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No my setříme. Ušetřené peníze vrazím do orchidejí.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny Jít na stránku Předchozí  1, 2  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group