další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Pomáháte v zimě zvířátkům? Proč jste si nezasoutěžili?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 31. 1. 2008, 12:20    Předmět: Pomáháte v zimě zvířátkům? Proč jste si nezasoutěžili? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
O tom, jak dopadla soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček, jste si mohli přečíst ve stejnojmenném článku. Proč, podle vás, byla účast tak malá? A jak jste na tom vy, přikrmujete v zimě zvířátka a jak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matej S
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 31. 1. 2008, 21:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
no ja som sa nezapojil, lebo vianocny stromcek pre zvieratka je podla mna skor pre lesne zvery, srnka, zajac a tak. a tieto zvery sa snazim hlavne v zime drzat co najdalej od pozemku, lebo mi kazdy rok obzeru ovocne stromky, a ked som tam bol, tak tam bolo tolko snehu ze som sa dajak do lesa nedostal Very Happy

Inak, ja prikrmujem jedine vtáčence, som im pred dvoma rokmi postavil jedno velikanske krmitko, tak tam je pre celu familiu miesto.


Je to na starej slivke, a zacala hned obrasat , tak predpokladam ze za par rokov to bude zarastene, teda aspon zo severu.
Som to cely den stĺkal, mesiac nadtym špekuloval, a skoro si odrezal ruku motorovou pílou, tak to krmitko ma premna taku inu hodnotu, tak pozrite jak to vyzera Wink

_________________
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 31. 1. 2008, 21:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Podle mě, vypadá Vaše krmítko moc pěkně a jak zarůstá, tak bude opeřencům připadat jako zcela přirozená součást zahrady. Hlavně, aby se tam nechodily krmit kočky, když je tam taková ptačí úroda.
No a stromeček můžete ozdobit také jen dobrotami pro ptáčky (lojové koule, klásky, kukuřici apod.), aby to nelákalo nezvané návštěvníky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matej S
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 31. 1. 2008, 21:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
náš kocur tam uz skusal skakat, aj doskocil ale neudrzal sa, tak to vzdal, je to dost vysoko, ja ked im to cistim tak sa z toho bazena musim docahovat, vyse dvoch metrov nad zemou to je.
a loj, a taketo veci vtacikom davam ale do tej budky, ked som to mal vonku tak to zozraly dajake velke vtaky, a tie male nemali nic, tak.. tak

_________________
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 31. 1. 2008, 23:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Přikrmuji ptáčky, mám krmítko strategicky před oknem tak to máme místo televize.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 5. 2. 2008, 21:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Matej, nebyli ti velcí ptáci černobílí? Nám chodí na lůj strakapoudi a snesou se dobře jak s brhlíky, tak sýkorami. Sojky se také pokoušely, ale neumí šplhat a na zavěšeném loji se neudrží - spíš lezou do krmítka.
Vám se ten ptačí restaurant opravdu povedl Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matej S
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 5. 2. 2008, 23:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
no su ciernobiely, dalsi druh je zas taky do hneda a mensi, a minuly rok tam zacali vo velkom chodid Drozdy (po česky Kos ak sa nemylim),a tie si tiez pochutnaju, vsetko zožeru, ale tak aspon sa tu zdrzuju aj vlete, tak aspon dajaka vyhoda Wink
_________________
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 6. 2. 2008, 0:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
I česky máme drozda - hnědý s kropenatou hrudí - jak říkáte (ale ten většinou na zimu odletí),spíš to bude samice kosa (český kos je černý se žlutým zobákem a samice hnědá). Ti tedy do krmítka lezou, ale na zavěšený lůj taky ne, jinak jsou docela žraví - sednou do krmítka a nepustí tam nikoho jiného, dokud se pořádně nenacpou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 6. 2. 2008, 15:55    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Krmítko před oknem je určitě jeden z nejhezčích "televizních" programů stanice Přírody, škoda jen, že bývá jen sezónní. Tohle mi v našem současném bytě v centru chybí - na balkónek nám jen občas zabrousí kosice (tedy kromě léta, kdy si v truhlíku opakovaně chtěla udělat hnízdo, což vzhledem k našim dvou zvědavým hafušům, nebyl nejlepší nápad, a tak jsme jí to názorným zatarasením vyhlídnutého místa názorně rozmluvili Confused . Straky a sojky jsou docela usurpátorské, ale co je to proti rackům, na ty vzpomínám jako na nejšílenější návštěvníky zimních "okenních rautů" naší maminky. Vždycky po ránu nasypala na parapet nějaké vločky apod. slétli se ptáci z celého okolí a pak se najednou ozvala rána, jako když někdo hodí do okna pořádný kámen, časem už jsme věděli, že do lokálu dorazil námořník Laughing Protože racek je přeci jen kolos, na parapetu nemohl pohodlně přistát, takže vždycky zobákem vrazil do okna, přitom rozepjatými křídly, které se přesně vešly do výklenku okna, srazil ostatní hodovníky a dal se poklidně do snídaně Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 6. 2. 2008, 20:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to zírám, racka bych teda nečekal. K nám přilétají sýkorky modřinky a koňadry, mlynaříci,brhlíci,strakapoudi,zvonci,kosáci,hrdličkya bohužel i vrabci. Ojediněle se objeví červenka ,čížek a hýl a na jaře špačci a na jmelí se někdy objeví drozd a brkoslav.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 6. 2. 2008, 20:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To máte skutečně bohatý ptačí ansámbl - a snad neříkejte bohužel vrabci, ale bohudík, vrabec je už totiž na seznamu ohrožených druhů, tak se pokochejte dřív než z naší přírody vymizí.
Racci jsou zase důkazem toho, jak se zvířata uzazují ve městech, kde je víc potravy. Těmhle rackům, stačila vodní ploška potoka Botiče, který v Praze víc připomíná stoku než co jiného. A odtud podnikali a možná ještě podnikají, své výpady do okolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 6. 2. 2008, 21:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
U nás na severu bývali rackové často vidět - je tu pár sádek, a mokřin kolem rybníků. Asi před pěti lety jich značně ubylo, a vloni jsme neviděli v okolí jediného. Zatím se nás drží pravidelně chřástal - vidět ho není (prý je hodně plachý a pohybuje se převážně po zemi), ale dokáže dělat neuvěřitelný noční "koncert", kterým drhne o uši, to je síla!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 19. 2. 2008, 22:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dnes jsem se kochal ohroženými vrabci. Napočítal jsem jich 25. Všechny slunečnice sýkorkám sežrali a ještě je z krmítka vyhazovali. Moc se mě nechce kupovat kila slunečnic jen vrabcům,kteří se mi odvděčí tím že po celý rok žerou slepicím žrádlo ,které není také moc levné! Nemám pocit že je vrabec ohrožený druh. U mojí známé která má dům zarostlý břečťanem je vrabců minimálně 100! Má to ale jednu výhodu, v břečťanu je tolik trusu že s ním může hnojit celou zahradu. Ještě že se na ně zaměřil krahujec.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 19. 2. 2008, 22:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
pokuď nechcete vrabce v krmítku,udělejte závěsný krmítko a bude pokoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: út 19. 2. 2008, 22:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Proto máte vrabce - že chováte pipky! Dokud jsme měli slepice, bylo na dvorku vrabců jak máku. Od té doby, co nám slepice (již po několikáté) likvidoval a zlikvidoval krahujec, jsou vrabci vzácným úkazem Shocked
Zato teď máme spostu kosů: žerou jak vrabci a všechno jak slepice rozhrabou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 19. 2. 2008, 22:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
kosi si v zimní zahradě udržíte hlavně na rozkrojeném jablku.
To je pro ně velká lahůdka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 13:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
určitě bych na zahradě radši viděla vrabce než slepice, užitkovost nikdy nebyla naší prioritou a na vrabce se dá na rozdíl od slepic koukat, od těch slabomyslných strojů na vajíčka moc zábavy neužijete. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 13:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to nesouhlasím! Já mám slepice ráda odmalička, docela jsem si s nimi na dvoře vyhrála. Very Happy Teď máme nová kuřata a nevěřila byste, jaký to je relax, když je jdu ven "pást". Mr. Green
A slepice zas tak hloupé nejsou, když chtějí, jsou docela vyčůrané. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 20:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
ottova napsal:
určitě bych na zahradě radši viděla vrabce než slepice, užitkovost nikdy nebyla naší prioritou a na vrabce se dá na rozdíl od slepic koukat, od těch slabomyslných strojů na vajíčka moc zábavy neužijete. Laughing


Také nesouhlasím ,slepice mám ochočené a zobou mě z ruky. Navíc nedávají jen vajíčka ,ale i cenné hnojivo. Navíc sežerou skoro vše dokonce i polystyrén ( zateplovali dům tak jim ty odřezky dávám).Pokuk chcete vrabce mužete si je u nás zdarma nachytat. Když jich pochytáte 25 máte u mě tisícovku.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 21:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
tak na slepice také nedám dopustit,kor když jsme tak početná rodina,to si bez nich nedovedu představit.Ale moje reakce je na ten polystyren,vždyť je to vyrobeno z ropy dovedete si představit co po takovéto stravě obsahují vejce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 22:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Když jsem byla malinká a našla doma polystyren, hodila jsem ho slepicím taky. Ten jim chutnal! Ale teď bych jim ho rozhodně nedávala! Naprosto souhlasím s Hankou, je to něco, co ze zdravotních důvodů do těla ani slepic, ani vašeho naprosto nepatří! Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 22:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No on ten polystyrén slepicema projde takřka bez úhony a když pak hnojím slepičákem zahradu tak ještě zlehčuji zem bez namáhavého strouhání polystyrénu. Slepice mají další funkci :slouží jako drtičky polystyrénu. Laughing
Takže si shrneme: slepice slouží na snašení vajec, tvoření hnojiva,likvidátoři odpadů z kuchyně a jako drtič polystyrénu.
A ještě se s nima můžete pomazlit. Ale pozor mají muňky a to se pak udrbete. Mr. Green

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 22:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Bez úhony určitě ne. Všechny škodlivé látky se v určitém množství v jejich tělech ukládají - stejně jako u lidí - a pak to máte ve vajíčkách. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 22:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Domácím mazlíčkem mého časného dětství byla slepice - bílá liliputka s rousy na nohou. Nevím, kde se vzala v hejnu nosnic, ale byla určitě chápavější. Nechala se vozit na rámu kola a sedala vedle mně jak okrasná soška na schodech k domu. Jen si nevzpomenu, kde a jak skončila. A vajíčka nesla maličká, kulatá Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 22:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Páni, na rámu kola! Mr. Green Já měla taky slepice jako věrné kamarádky, když si prohlížím fotky, jak je tahám v náruči, říkám si, jak musely být šťastnéSmile
"Vařila" jsem jim jitrocelové kompoty atd., docela jsem se vyžívala. A pipky za mnou utíkaly jak divé. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 22:26    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak já jim ho dávat nebudu ,ještě bych mohl mít opletačky ohledně týrání zvířat (a Srstka by mě mohl vyrazit zuby).
Ale ptáčkům nedávám nic špatného. Dávám jim lůj ,jablka,šípky,semínka slunečnic a lojové koule(doufám že je výrobci dělají zdravotně nezávadné) a můžou si na zahradě nazobat plody jmelí a ochmetu.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 22:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Fidych napsal:
Domácím mazlíčkem mého časného dětství byla slepice - bílá liliputka s rousy na nohou. Nevím, kde se vzala v hejnu nosnic, ale byla určitě chápavější. Nechala se vozit na rámu kola a sedala vedle mně jak okrasná soška na schodech k domu. Jen si nevzpomenu, kde a jak skončila. A vajíčka nesla maličká, kulatá Laughing

Já mám bílou liliputku. Dali jsme ji svobodu(jako jediné ji nezastřihuji křídlo),může si chodit po dvoře a po zahradě jak se jí zachce. Vajíčka nesla krásně malinká, ale těď už 2 roky nenese je jí už 8 let.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 22:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jé, vy si ji chováte taky jako kámošku! Mr. Green To jsme se tu všichni sešli, že? Wink
Moje prateta měla taky slepici - co si vzpomínám, tak jedinou, měla výběh po celé zahradě a žila snad sto let.Smile Teta si vždycky sedla na stoličku na schody (ke vstupu do domu jich vedlo dost) a slépka za ní vyskákala až nahoru pro jídlo. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 22:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No vidíte, ne všechny slípky jen tupě zírají a krákají. A mně nahradila Běluška (teď mi naskočilo její jméno) psa i kočku, co jsme nikdy doma neměli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 22:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Slepička měla k sobě i kohoutka který krásně jasně kokrhal. Stačilo kdekoliv v okolí 50 metrů od něj zakokrhat a už kokrhal jak divej. Bohužel už není mezi námi.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 22:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to se nam to tady rozjelo ze zahrady jsme vlezli přímo do kurníku. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 23:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ne ne liliputka nežije v kurníku.Ta spí na tyči nad brankou ke kurníku. Aby měla nožičky v teple tak jsem jí přivázal na tu tyčku kousek teplé látky. Do kurníku už vůdec nechodí.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 23:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
bosto2 napsal:
Ne ne liliputka nežije v kurníku.Ta spí na tyči nad brankou ke kurníku. Aby měla nožičky v teple tak jsem jí přivázal na tu tyčku kousek teplé látky. Do kurníku už vůdec nechodí.


To si neumím moc dobře představit - nad brankou ke kurníku? Ale nemáte ji venku, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 23:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ne je pod střechou. Ona si to místo vybrala sama. Nejdříve spala na brance, ale já jsem ji rušil když jsem večer chodil pro vajíčka a ráno se žrádlem.Teď mám strach aby mě někdy nešprkla na hlavu.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 20. 2. 2008, 23:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to jo. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 21. 2. 2008, 13:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak se slepicemi skončím,ale mam ještě jeden negativní názor na polystyren /v zahradě/ Nemůžu se dívat na to jak se přidává do hlíny a jak ho všude propagují,věřím že je dobrým pomocníkem,maj to někde otestováno,že se do pudy neuvolňují nějaké škodlivé látky,co se v té půdě zachvíli bude moct pěstovat,když si to budeme sypat do zahrady?Snad jen nějaká ta okrasa a co zelenina a ovoce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 21. 2. 2008, 14:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To by chtělo nejakého chemika . Já netuším jestli se nějaké látky do půdy uvolnují.
Necháme ty slepice a polystyrén bejt a vrátíme se k zvířátkům.
Já přikrmuji jen ptactvo( z ostatních zvířat nechtěně potkany)

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 21. 2. 2008, 22:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Máme sousedy bydlící na samotě v lese, a ti pomáhají ptáčkům celý rok. Tak si je navykli, že se k nim hrnou hlavně strakapoudi a sojky v létě a hledají, co by se dalo smlsnout (bezpracně). Proto se i dohadujeme - nejsem pro celoroční krmení, a sousedům to připadá normální Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 21. 2. 2008, 22:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Krmit začínám od listopadu a přestávám od dubna.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 21. 2. 2008, 22:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To je normální, ale kupovat v létě lůj pro sýkory a strakapoudy? Navíc aby se mi kolem oken ve vedrech plácaly mastné cáry... Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 21. 2. 2008, 22:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No právě, lůj za tepla pěkně teče a zabíjí vše živé pod ním.A ty mastné skvny na chodníku no fuj!
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 21. 2. 2008, 23:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobře, omlouvám se vašim slepičím kamarádkám, zatím jsem na žádné přítulné sama nenarazila. Blíž jsem s nimi přišla do styku jen u svých místních kamarádek na chatě. Tam se s nimi nikdo nešmajchloval, slepice byly vždycky takové upatlané a co mě rozčilovalo, že je pouštěli všichni ven, aby si nahoře na polích slepice nacpaly zadarmo bachůrky, jenže oni pak lezly i k nám pod plotem a rozhrabaly záhony apod. Za to kuřátka, ta bývala úžasná, takové krásné nadýchané plyšové hračky a zdála se i docela učenlivá, a pak zřejmě jak rostla a rostla, tak nečinností hloupla Wink

A snad ještě jedna vzpomínka ohledně toho šmajchlování. Prvního psího kamaráda mi rodiče pořídili od známého z vesnice, samozřejmě, že přišel do styku se slepicemi. Nu a když jsme to roztomilé štěňátko přinesli na chatu, dostalo jeden z polštářů jako pelíšek. Když to uviděla spořivá babička, div jí neranila mrtvice, polštář sebrala a vzala si ho s sebou do pokoje. V noci se konalo něco jako důchodcovský stryptýz, neb polštář obsadili čmelíci a pak následně obsadili i babičku. Babička vylítla z pokoje a aby dodala důkaz té hrůzy co jí rodina způsobila, jala se ze sebe strhávat a vyklepávat svršky před mírně řečeno šokovaným a zprvu nic netušícím zetěm Embarassed Laughing Takže se slepicemi se užije i jinak Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 21. 2. 2008, 23:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Laughing Laughing
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 9. 3. 2008, 14:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
mám na zahrádce párek kosů zimu v pohodě přečkali kocour je nechytil a za odměnu,že jsem je v zimě přikrmovala běhaj po trávníku a pilně zbírají nevděčný hmyz.
Fotila jsem je,ale kosák se zalekl oběktivu zato kosice si ničeho nevšimla a spokojeně pila vodu z bazenku,je v rohu.

Ta deska co plave na vodě je pro ptáčky a včelky,do té doby než narůstou leknínové listy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 9. 3. 2008, 17:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Taky jim dáváme do bazénku prkno, aby se nenakláněli k pití z hladkých okrajů, ale někdy to nepochopí a pak jde o to, jestli mají štěstí, že je někdo nablízku a pomůže jim Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 9. 3. 2008, 23:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
I já mám na nádrži s vodou prkýnko jako pítko pro včely z blízkého včelína. Tím pádem nikdo nechce brát vodu do konví, že by ho včely napadly Rolling Eyes Přitom za celé léto nedostanu jediný ďobanec, a že se tam holky jen hemží Exclamation Ptáci si poradí na kamenech u jezírka - jen se mi nelíbí, že sem začala chodit kočka od zahrádkářů, co ji tu nechávají přes týden (asi hledá společnost). Číhá potvora nejen po našich kosácích, ale po všem, co peří má Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 15. 3. 2008, 19:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
taky se staráme o včelky máme 2 ha sad a tak jsou u nás potřeba.Ono dříve bylo,co sadař to včelín a dneska jich je pomálu.Vždyť včelkám vděčíme za každý plod,který nám na zahradě vyroste.

To je náš včelín.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 20. 3. 2008, 8:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Chudáci včelky je takle chladno a už plodují a oteplení v nedohlednu. Jívy už kvetou a včelky nemohou létat.

Včera jsem ještě mimořádně koupil lojové koule a pověsil je ptáčkům protože má mrznout až do konce března. Chudáčci malí už stavějí hnízda. Jen doufám že ještě nekladli vajíčka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 20. 3. 2008, 21:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Taky jsme zasypali krmítko slunečnicí a prosem, lůj měli naštěstí v řeznictví, a tak se zas vyrojilo sýkorek, brhlíků! Ostatní se přidali taky (jen vrabce nevidět). Ještě si asi užijeme zimy Mad
Budky jsou zatím neobsazené...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 20. 3. 2008, 21:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Má být zima až do konce března. Snad to bude poslední pokus zimy o nadvládu. Ale furt je to lepší když se to vyblázní teď než až v květnu jako loni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 10:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Sněhu stále přibívá a tak musíme zasejpat ptáčkům včera jsem byla přikoupit slunečníci a dneska si pochutnávají

je to lepší než kdejaká televize.
Dívala jsem se do budek a vajíčka zatím nejsou žádné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 11:01    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
V pondělí se objevili špači - poskakovali trochu zmateně ve sněhu, ale snad si něco najdou. Včera ještě visely ze střechy rampouchy, dnes je trošku tepleji, a slibovaný víkend? Necháme se překvapit, jak bude to oteplení vypadat. Možná to vyjde, už zase ptáčci pozpěvují Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 11:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Taky si myslím že je to lepší než televize. Sníh naštěstí už nemáme.
Ptáčci žerou jak zběsilí 15 lojových koulí a 2 kila slunečnic sežrali za týden.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 13:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ty teda musí mít nafasovaný bříška Exclamation Smile Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 14:34    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jsou tak těžký že pod nima praskaj větve na stromech Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 14:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Do krmiva jsem letos dal cca 500,- kč tak doufám že se mi za to odvděčí tím že pozbírají škodlivý hmyz a já ušetřím stejnou částku za postřiky Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 19:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To si pište ,že budou zbírat hmyz,bez nich by nás ta havěť sežrala Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 20:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ptáčků mnoho druhů taky je plno tak se škůdci třeste. Můj kamarád je ornitolog tak po městě a okolí vyvěsil stovky budek takže mají kde hnízdit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 21:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Když jsme u těch ptáčků a hnízdění: v rozhlase mluvil znalec (ornitolog) a říkal, že pokud u nás na zahradě hnízdí ptáci, co si hnízda staví, nemáme jim je nechávat do nové sezóny, ale sebrat, aby si postavili nové. Jinak si ptáci "myslí", že je to něčí hnízdo a už prý se do něj nevrací a poblíž jiné nepostaví (dodržují teritoria). Možná to všichni víte, ale pro mně to byla docela novinka Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 21:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to je pravda. Já vždy stará hnízda na podzim likviduji a stalo se že tam za rok ptáci zahnízdili znova.Dokonce když ho opustí teď na jaře tak je lepší ho dát pryč protože si ho tam můžou postavit znovu,ale pozor aby bylo opravdu opuštěné.Na podzim je to jisté. V 90tých letech jsme s kamarádem jezdili kroužkovat ptáky a tohle jsem věděl od něho. Ale někteří ptáci se na svoje staré hnízdo vracejí(čáp,káně lesní a další) A staré stračí hnízdo občas použije kalous ušatý takže to bych taky nelikvidoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 21:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Stračí hnízda v lese, to už je mimo (a moc vysoko), ale co v zahradě neshodí podzimní vichry, to likvidujeme. Každý rok si v břečtanu a v jehkličinách staví ptáci nová hnízda, ani jim proto nevadí, že budky zabírali vrabci. Ale už jsme nechali jen na javoru v poli za plotem budku špačkům, ostatní nevyvěšujeme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ani jim to vadit nemůže páč ptáci co si stavějí hnízda budky a dutiny nepotřebují.Nekteří ptáci si hnízda staví jiní používají opuštěná hnízda jiných ptáků a jiní hnízdí v dutinách starých stromů a někteří si dutiny vysekávají nebo hloubí nory. A člověk staré a pro ptáky potřebné stromy kácí Evil or Very Mad měly by se budky věšet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Likvidovat stará hnízda je třeba už na podzim,protože ptáci,kteří zde přezimují,vyhlíží nejlepší místo na hnízdění už v zimě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Taky se dokáží pěkně hašteřit a prohánět, když jse o místo k žití!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 22:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Je to zajímavé jak kosice staví hnízdo. Co se nashání materiálu. A je taky zajímavé že se při tom vůbec nebojí klidně je metr ode mne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Oni kosy jsou celkově ofouklí Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel Bozner
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A taky jako jediní vědí kde je ve skleníku ventilace a vesele si tam chodí na víno. Čabaňská perla nám tam zraje už koncem července a oni na to hned přijdou Evil or Very Mad

Naposledy upravil Daniel Bozner dne čt 27. 3. 2008, 23:39, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 27. 3. 2008, 23:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Pod sítě proti ptákům na révě si vlezou i když je přidělaná k zemi, skulinka se vždycky najde... a vybrat si nejlepší hrozen, to jim jde taky dobře Rolling Eyes. Kdyby aspoň dožrali co nakousnou a nepoďobali kde co Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Život zahrádkáře  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group