další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Buganvilea kvete pozdě
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 31. 1. 2008, 22:21    Předmět: Buganvilea kvete pozdě Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám šestiletou buganvileu. Pěkně roste, je zdravá, ale nikdy nevykvétá dřív, než v srpnu, a to je ještě brzy! Většinou až v polovině září, často až po přestěhování domů někdy po půlce října.
Je pravda, že nemá celodenně slunečné stanoviště, ale na jihu rostou i ve stínu a kvetou jak o život. Možná bude problémem větrná hůrka, kde bydlíme... fičí dost a vydatně po většinu jara i léta.
V zimě ji nechávám tak dva - tři měsíce v klidu, seřezávám, a stejně má zpoždění. Něco je špatně, neporadíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 31. 1. 2008, 23:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Sama zkušenosti nemám, ale odborná literatura uvádí, že: letnění je velmi vhodné. Rostlina má být umístěna na výsluní, ale s květináčem zapuštěným v zemi. Nové výhony pak prý lépe a rychleji vyzrávají a další rok lépe kvetou. Takže možná by krasavice chtěla víc sluníčka, aby na tom byla podobně jako ve své domovině Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 31. 1. 2008, 23:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Letnění má každoročně, ale spíš to bude tím, že plné slunce se k ní dostane opravdu až odpoledne po jedné hodině (což je vlastně v létě poledne). Zkusím jiné místo a zapustit do země, díky za radu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 1. 2. 2008, 0:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Za pokus to možná stojí. Třeba se ozve někdo, kdo má vlastní zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Irena Petris
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 1. 2. 2008, 11:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Sama s ní zkušenosti nemám, ale větrem to nebude. U moře, kde září všechny možné barvy, to fouká pořád. Někdy se ohýbají i palmy. To takový vítr snad nemáte Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 1. 2. 2008, 17:03    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Takový neustálý fujavec nemáme, spíš protahuje (nechráněná poloha) z kopců do údolí, takže je opravdu málo dnů v roce bezvětří. Navíc většinou fouká od severozápadu, dost studeně, ani v létě nic příjemného. Prostě téměř trvalý průvan Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 1. 2. 2008, 21:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jakou barvu mají listeny kolem květů? Moje buganvilea růžovofialkovou a o takových se právě říká, že u nás kvetou později. A je to opravdu tak, že když ji nechám na chladnějším stanovišti přes celou zimu (úplně stejně jako třeba oleandry nebo durmany), vykvete až ke konci července (u Vás bude srpen dán severnějším místem).
Řeším to proto tak, že v únoru ji dám na teplejší místo - začne pomalu obrůstat, tak jen zaštipuji, co je třeba, aby se hustě větvila. Můžete začít i s dřívějším hnojením (doporučuji nejdřív Kristalon Start, pak Květ a plod) - ne až po zmrzlých. Jinak na podzim zastřihnu, co je třeba (klidně radikálně) a znovu i v únoru, když zjistím, že je něco suché.
Tímto procesem jí nastartujete sezonu dřív a kvetení se posune právě tak akorát. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 1. 2. 2008, 22:21    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak jste trefila hřebík na hlavičku!!! Listeny jsou růžovofialové, asi bude mrška pozdější. Budím ji každoročně v únoru, zaštipuji a zastřihuji, takže je pěkně košatá, ale ještě zkusím teplejší místo. Jednou se snad stane zázrak a pokvete alespoň v červenci. Určitě dám vědět, jak se bude chovat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá 1. 2. 2008, 23:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Normálně ji dávám do chodby, kde je tepleji než v místnosti, v níž ji zimuji, ale tentokrát chci kvetení urychlit ještě víc (buganvilea kvete dlouhé měsíce, takže dokud bude venku, určitě jí to vydrží) - a mám pro ni vyhlídlé místo přímo v hale, klasická pokojová teplota. Myslím, že jí to rozhodně neublíží. Wink Zkuste to také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 1. 2. 2008, 23:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám ji přes zimu v přídomním skleníčku, je tam tak 12-15 stupňů, když nesvítí slunko. Jenže stojí na zemi, kde bude chladněji Crying or Very sad Přestěhuji ji zítra na verandu, kde je aspoň 18 stupňů, to by ji mohlo stačit? Začíná pěkně rašit, tak se těším, že snad bude letos lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: so 2. 2. 2008, 0:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na tu zem pozor, buganvilea je hodně citlivá na chlad zespodu - mé známé takto zahynula - šupněte pod květináč čtverec z polystyrenu, to bohatě stačí. Osmnáct je ideální teplota. Podle mě by zvládla i víc, ale postupně, ne vzít ji z chladné místnosti a dát rovnou nad sálající radiátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 2. 2. 2008, 0:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nestojí přímo na dlažbě, to mi nějak podvědomě došlo, že to není pravé ořechové. Má pod sebou dvoucentimetrový polystyren, ale postěhuje se se do tepla, ať ukáže co dovede Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 10. 2. 2008, 10:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den,
pěstuji bugenvileu taky už nějaký rok a kvete/můžete se podívat do pokojovek mam tam vložené foto/,no ale k věci ja ji mam přes zimu na verandě kde je okolo 8-10 stupňů,ale myslím si že u vás bude chyba v sestřihu.Vy píšete že stříháte v únoru a já již listopad nejpozdějác začátkem ledna,to stejné je u ibišků.Nevím jestli to bude ta správná rada,ale držím palce aby kvetla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 10. 2. 2008, 20:50    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Vaše bouganvilea mně zaujala, možná budete mít pravdu se sestřihem. Stříhám v předjaří, protože b.začne kvést na podzim, pak je ještě dlouho zelená a čekám, až opadají listy a bude mít chvíli zimního klidu. Letos (touto dobou) už střihat nebudu nic, nechám ji ať si roste podle svého, tak uvidím, jak brzy vykvete Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 10. 2. 2008, 21:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
já jsem to takhlenk měla s ibišky ty začali kvést až jsem je měla uklízet do zimoviště a květy po přestěhování opadaly a bylo po kráse,ale od ty doby co stříhám spíš tak o to dříve nasazují nakvět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group