další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jak se jmenuje tato podivná rostlinka?
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 10. 2. 2008, 14:00    Předmět: Jak se jmenuje tato podivná rostlinka? Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Před několika lety jsem dostala od sousedky několik asi půl centimetrových sazeniček rostlinky na obrázku - přesně stejné jako ty, co vyrůstají po obvodu listů a jsou i spadlé vedle květináče. Velmi rychle z nich vyrostly tučnolisté rostliny, se středně zelenými listy, které jsou na spodní straně světlejší s hnědavou tygrovanou kresbou. Po obvodu listů se začaly objevovat nové rostlinky, které při sebenenším otřesu nebo dotyku z rostliny odpadnou. Vypadá jako nějaká podivná masožravka, ale tou není. O pokojovkách mám přehled, co nevím najdu, ale tuhle potvůrku nikoliv. Hledala jsem všude, jednou jsem narazila na obrázek obdobně vypadající rostlinky, kde tvrdili, že se jedná o kalanchoi. Těch mám ale několik a nikdy se nezačaly rozmnožovat tímto způsobem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hvězdička
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 10. 2. 2008, 18:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to jsem nikdy neviděla!!! Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 10. 2. 2008, 19:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kdysi jsem ji měl, ale jak se jmenuje to také nevím Embarassed
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 10. 2. 2008, 23:44    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Měla by to být Kalanchoe pinnata - kolopejka, která je "živorodá". Po celém obvodu listů se vytváří spousta malých rostlinek, které se uvolňují při dotyku ( i samovolně) a dobře zakořeňují Smile. Kolopejek je hodně druhů a nejsou si často ani trošku podobné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 11. 2. 2008, 0:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky za ozřejmění příbuzenstva té mojí "Adély", takže zřejmě je to skutečně kalanchoe. Tento způsob rozmnožování mi u kalanchoí unikl Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 11. 2. 2008, 1:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dřív byly tyhle živorodky dost často v prodeji, ale nějak se vytratily a prodávají hlavně různobarevně kvetoucí kolopejky. Kolegyně jednu "množilku" měla, nestačila nám rozdávat a nabízet širokému okolí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 11. 2. 2008, 1:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jsem na tom podobně, rozdávám a ty, co najdu spadlé pořád někam přisazuju, protože je mi líto nechat je uschnout, takže z nich asi jednou taková "Adélí rodinka", co všechno slupne, stejně bude Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group