další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
postřik ovocných stromů
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jádroviny Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kulda.m
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 15. 2. 2008, 19:19    Předmět: postřik ovocných stromů Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den, kdy a jakým přípravkem se provádí postřik ovocných stromů v této době či na jaře? Idea Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Josef Zavřel
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: so 16. 2. 2008, 19:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý večer.Postřik je dobré provádět v bezvětrný podvečer,kdy odpolední teploty vystoupily na + 17 st.C a stromy jsou narašené ve stadiu myšího ouška.Použít lze přípravky na bázi oleje(např.Oleoekol a pod.) v dávce 100 ml/ 10 l. vody. a nebo Calypso 2,5 ml/ 10 l.vody.Zasáhnete přezimující savé a žravé škůdce,včetně květopasa.Hezký večer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 18. 2. 2008, 22:53    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Samozřejmě má pan Zavřel pravdu.Jen by jsem to trochu upřesnil,přípravky Oleoekol,frutapon i Nissorun jsou přípravky které jsou vhodné pro použití v nynějším předsezoním období.Jsou ekologicky neškodné a mají za úkol pokusit se o likvidaci přezimujících stádií škůdců na větvích stromů.Postřik se provádí od stádia tzv.myšího ouška po růžové poupě.V dnešní mírné zimě a při větším množství ošetřovaných stromů se toto může použít i dříve případně provést po čtrnácti dněch přestřik.Calypso je vhodné použít až v době plného růstu,i případně kvetení,v předepsané koncentraci není škodlivé ani včelám,čmelákům aní jinému užitečnému hmyzu.Jinak pro zdraví a bezproblémový vývoj plodů je dobré nezapomínat na dostatečné prosvětlení koruny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 18. 2. 2008, 23:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Prosvětlení lidé hápou jako silný zmlazovací řez. To co se děje v mém okolí je hrůza. A nejvíc mě může namíchnout že když si s tím množstvím vlků co jim po tomto radikálním řezu naroste nevědí rady tak přijdou za mnou abych jim to ořezal.
Omlouvám se ale nemohl jsem to vydržet a musel jsem se vybrečet.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 19. 2. 2008, 18:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zmlazování a prosvětlovací řez jsou dvě věci,a dva způsoby úpravy koruny stromů!Prosvětlovací řez se provádí,tehdy pokud chceme regulovat poměr zelené hmoty koruny k užitné hodnotě koruny.Kdežto zmlazení koruny se provádí v době kdy strom přestává mít uspokojivé přírůstky a úroda zpravidla začíná klesat.Jestliže u prosvětlovacího řezu odstraňujeme pouze letorosty které zahušťují korunu zpravidla dovnitř,případně nevhodným směrem.A na úrodu v tom roce to má minimální vliv ,tak u razantního zmlazení se koruna zmlazuje na nejníže postavené jednoleté letorosty a dle vývoje koruny se doporučuje toto zmlazování u zahrádkářů rozvrhnout na dobu tří let,tedy každý rok 1/3 koruny.Kdy se omezí výpadek úrody na snesitelnou úroveň a relativně se vyhneme tvorbě zavlčených korun.Ve větších výsadbách se můžeme setkat s jiným řešením,ale to má základ v ekonomičnosti než v estetičnosti zásahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 19. 2. 2008, 21:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já každému říkám: nehnojit,nezalejvat,neobrejvat a málo řezat aby nerostly vlky.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 27. 2. 2008, 13:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
ale v takto "ošetřované" koruně se s vlky spíše setkáte než v rozumně upravované,ekologické pěstování není o tom,že se rostliny nechají svému osudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 27. 2. 2008, 15:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Chyba to je krutý omyl.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 21:40    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
bosto2:
To byste měl vidět umělce, na jehož dílo musím koukat dnes a denně z okna! Každoročně se přijde ptát, kdy a jak řezat stromy...
V listopadu udělá na třech jabloních několik pořádných věšáků a konec. Minulý týden ho vidím s křovinořezem motat se mezi stromy (koupil kdysi opravdu úžasnou a ukázkovou zahradu s řadou všemožných odrůd jabloní): člověk nevěří vlastním očím, když vyzubal hlavní terminál asi v polovině koruny tím křovinořezem, vypadá to jak od bobrů. Zbytek koruny zarovnal ze dvou stran jak živý plot, s tím, že aspoň ty stromy budou k něčemu. Vlků má na nich víc než požehnaně Crying or Very sad Přitom zahradu vlastní čtyři roky a k tomu stačil zdevastovat tři jezírka (zavíst svinčíkem, neb nesnáší žáby), sekerou zarovnat azalky a ibišky... srdce mě bolí. Trávník seká i v největších vedrech těsně při zemi, (jen se práší), že tolik neroste a nemusí se sekat často.
Já vím, že jsme u ovocných stromů, ale to zas je můj pláč nad lidskou blbostí Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 21:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já se naštěstí musím dívat jen na ty stromy.Se divím že někoho baví pěstovat jen vlky. Ale to co popisujete je strašný. Shocked Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 21:59    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nejhorší je, že původní majitelé byli skoro osmdesátiletí, ale zahradníci tělem i duší. Zahrada kvetla od jara do zimy, nikde binec, fakt výstavní. Nevím, proč si někteří pořizují zahradu - patrně ukládají peníze do nemovitostí.
No, a nějaký postřik ovocných stromů? To už vůbec nehrozí Exclamation
(To aby se vrátilo původní téma na své místo)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 22:42    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No jo postřiky už se musím zase předzásobit. Broskvoně jsem už stříkal. Ještě to bude chtít jednou. Tento víkend ale má být vychřice tak z toho asi nic nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 29. 2. 2008, 14:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
čím stříkáte broskve já Delanem ještě chci stříkat jednou,ale čekám až budou malinko v rozpuku,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 29. 2. 2008, 15:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
1 postřik jsem dělal Championem a 2 se chystám udělat Syllitem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 29. 2. 2008, 20:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Delan mi tady na kadeřavost doporučovala myslím paní Forejtová, že nestříkala ničím jiným a zákrok byl celkem úspěšný snad po jednom postřiku. Tak ho mám koupený a chci zkusit, co to udělá Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Jádroviny Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group