další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Slonia noha
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
balazka1
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 17. 2. 2008, 22:23    Předmět: Slonia noha Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Prosim o radu. Mame v byte sloniu nohu asi 5 rokov. Stale sa jej darilo a vyzerala zdravo. Tuto zimu vyzera stale uvadnuto. Zmenili sme jej miesto. Doteraz bola v pootieni. Teraz sme ju dali do zimnej zahrady orientovanej na juh. Listy su skrutene a ked ich chytim akokeby boli suche. Nemaju ziadne skvrny, ale cela rastlina vyzera choro. Bolo by mi luto keby sme o nu prisli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 18. 2. 2008, 8:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den,nejpravděpodobnější příčinou schnoucích listů beaukarnie,,sloní nohy"bude přelívání.Tato rostlina má ráda hodně světla a tepla protože pochází z Mexika pěstujte ji spíše jako sukulent zálivka mírná v zimních obdobích dá se říct skoro žádná a teplota by se měla snížit,ne však pod 10 stupňů.Takže pozor na zalívání!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 18. 2. 2008, 8:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ty zkroucené listy,to je u starších rostlin normální jev,kroutí se do spirály.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balazka1
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 18. 2. 2008, 20:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to znamena ze 5 rocna rastlina je starsia
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 18. 2. 2008, 21:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Muj syn ma již tříletou a stáčí se taky.Jestli vy jste přestěhovali rostlinu do chladnější místnosti měli by jste snížit zálivku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 18. 2. 2008, 21:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
balazka1 napsal:
to znamena ze 5 rocna rastlina je starsia

Pětiletou rostlinu můžete považovat za starší. Jinak se řidte radami paní Hany T. , sloní noha se uzdraví a bude v pořádku Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balazka1
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 21. 2. 2008, 12:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
dakujem za rady, budem informovat neskor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balazka1
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 16:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
chcem sa este opytat, ci slonia noha moze byt v zimnej zahrade, kde teplota ked svieti slnko je dost vysoka, alebo ju mam premiestnit do miestnosti kde az nie je tolko slnka a tepla
dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
agi08
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 17:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
četla jsem, že může být klidně venku, že slunce jí nevadí, ale nesnáší přímý déšt, čili před ním schovávat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
agi08
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 17:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
milý pěstitelé,nevíte někdo, jak se docílí toho, aby Nolina, která má od cibule jen listy měla i tu krásnou sloní nohu? květinu mám, ale jen v této podobě, ne v té krásné předpěstované jaké jsou k vidění v obchodech..děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 20:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Než udělá nolina "sloní nohu", trvá to dlouho, někteří pěstitelé udávají až deset let Crying or Very sad .
Mrkněte na http://www.divnykytky.wz.cz/webove_stranky/divnykytky/nolina.htm - je tam šikovný návod, jak se o nolinu starat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 20:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
agi08 napsal:
milý pěstitelé,nevíte někdo, jak se docílí toho, aby Nolina, která má od cibule jen listy měla i tu krásnou sloní nohu? květinu mám, ale jen v této podobě, ne v té krásné předpěstované jaké jsou k vidění v obchodech..děkuji



Toho docílí jen čas Wink , sama si u té svojí taky počkám Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 21:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám ji 6 let a už se tvoří noha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 21:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já mám zas druhým rokem Brachychiton ze semene, a jestli bude mít někdy ztlustlý kmen, tak mně potěší. Zpočátku neměl ani listy podobné svým příbuzným, teprve vloni v létě narostly první patřičně tvarované. Jinak je to jen špejlička s listy, ale věřím, že se za pár let ukáže Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 22:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já mám těď dost velký problém s kocourkem .Nějak moc se mu líbí ty dlouhé pokroucené listy . Aby nolinu nesundal ze skříně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group