další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Slonia noha
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
balazka1
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: ne 17. 2. 2008, 22:23    Předmět: Slonia noha Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Prosim o radu. Mame v byte sloniu nohu asi 5 rokov. Stale sa jej darilo a vyzerala zdravo. Tuto zimu vyzera stale uvadnuto. Zmenili sme jej miesto. Doteraz bola v pootieni. Teraz sme ju dali do zimnej zahrady orientovanej na juh. Listy su skrutene a ked ich chytim akokeby boli suche. Nemaju ziadne skvrny, ale cela rastlina vyzera choro. Bolo by mi luto keby sme o nu prisli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 18. 2. 2008, 8:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den,nejpravděpodobnější příčinou schnoucích listů beaukarnie,,sloní nohy"bude přelívání.Tato rostlina má ráda hodně světla a tepla protože pochází z Mexika pěstujte ji spíše jako sukulent zálivka mírná v zimních obdobích dá se říct skoro žádná a teplota by se měla snížit,ne však pod 10 stupňů.Takže pozor na zalívání!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 18. 2. 2008, 8:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Ty zkroucené listy,to je u starších rostlin normální jev,kroutí se do spirály.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balazka1
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 18. 2. 2008, 20:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to znamena ze 5 rocna rastlina je starsia
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 18. 2. 2008, 21:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Muj syn ma již tříletou a stáčí se taky.Jestli vy jste přestěhovali rostlinu do chladnější místnosti měli by jste snížit zálivku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 18. 2. 2008, 21:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
balazka1 napsal:
to znamena ze 5 rocna rastlina je starsia

Pětiletou rostlinu můžete považovat za starší. Jinak se řidte radami paní Hany T. , sloní noha se uzdraví a bude v pořádku Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balazka1
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 21. 2. 2008, 12:38    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
dakujem za rady, budem informovat neskor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balazka1
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 16:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
chcem sa este opytat, ci slonia noha moze byt v zimnej zahrade, kde teplota ked svieti slnko je dost vysoka, alebo ju mam premiestnit do miestnosti kde az nie je tolko slnka a tepla
dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
agi08
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 17:14    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
četla jsem, že může být klidně venku, že slunce jí nevadí, ale nesnáší přímý déšt, čili před ním schovávat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
agi08
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 17:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
milý pěstitelé,nevíte někdo, jak se docílí toho, aby Nolina, která má od cibule jen listy měla i tu krásnou sloní nohu? květinu mám, ale jen v této podobě, ne v té krásné předpěstované jaké jsou k vidění v obchodech..děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 20:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Než udělá nolina "sloní nohu", trvá to dlouho, někteří pěstitelé udávají až deset let Crying or Very sad .
Mrkněte na http://www.divnykytky.wz.cz/webove_stranky/divnykytky/nolina.htm - je tam šikovný návod, jak se o nolinu starat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 20:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
agi08 napsal:
milý pěstitelé,nevíte někdo, jak se docílí toho, aby Nolina, která má od cibule jen listy měla i tu krásnou sloní nohu? květinu mám, ale jen v této podobě, ne v té krásné předpěstované jaké jsou k vidění v obchodech..děkuji



Toho docílí jen čas Wink , sama si u té svojí taky počkám Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 21:45    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám ji 6 let a už se tvoří noha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 21:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já mám zas druhým rokem Brachychiton ze semene, a jestli bude mít někdy ztlustlý kmen, tak mně potěší. Zpočátku neměl ani listy podobné svým příbuzným, teprve vloni v létě narostly první patřičně tvarované. Jinak je to jen špejlička s listy, ale věřím, že se za pár let ukáže Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 22:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já mám těď dost velký problém s kocourkem .Nějak moc se mu líbí ty dlouhé pokroucené listy . Aby nolinu nesundal ze skříně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 22:06    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Buď uvázat nolinu, nebo macíka Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 22:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
jaký máte brachychiton,mě se moc líbí s úzkými a dlouhýmy listy.Já jsem jednou nasela a vyrostl mě s listy spíše srdčitými
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 22:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
je to moc pěkný sukulent
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 22:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Taky má listy spíš srdčité, ale prodlužují se ty nejmladší, trochu jsou jako vykrajované - semena byly od firmy Koexflor, ale momentálně nevím druhové jméno Brach., musím se mrknout. Taky ho zítra při denním světle vyfotím a pošlu.
Když si čtu ten popis listů, to je úžasné, a hlavně odborné, že? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 22:22    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
HanaT napsal:
je to moc pěkný sukulent

Některé jsou spíš jako sukulenty, mají v pozdějších letech dost ztlustlý baculatý kmen, a některé jsou jen trochu ztlustlé. Ale za úspěch považuju už to, že z pěti semen vyklíčila dvě a ze dvou rostlin jedna přežila.
Z objednaných červených mučenek (5ks semen) mi nevzešla ani jediná. Že by bylo něco špatně Question , i to je možné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 22:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
taky jsem obědnala semena od tý firmy krásně klíčila Jatrhopa zítra pošlu taky foto vypadá moc pěkně jsem zvědavá jak poroste dál,
každý kdo k nám přijde tak si myslí že je to dizygotheka ale s tlustou nohou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 22:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to vůbec nemám představu, jak to vypadá, fotka se bude náramně hodit. U některých nabízených rostlin mají obrázky, u něčeho ne, člověk neví, co by z toho mohlo vyrůst, aby se pak nemusel za pár let vystěhovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 29. 2. 2008, 15:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
takže zdravím a posílám foto Jathropy co jsem včera slíbila,
u té firmy se mě taky nelíbí to že tam nemají žádný popis rostlin ani návod na výsev,když mě přišli semena tak jsem je měla jako pokusný králíky a čekala co se bude dít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 29. 2. 2008, 20:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zkouším otevřít obrázek, zatím bezúspěšně... Crying or Very sad
Mně se dnes nepovedlo Brachychiton vyfotit, teď už je na to špatné světlo, tak zítra dopoledne se do toho pustím, určitě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 29. 2. 2008, 20:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
ještě jedno foto z jiného pohledu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 29. 2. 2008, 20:12    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to není možné mě se dnes tady nedaří otevřít obrázky a ty co jsem fotila posílám asi pul dne.stranky ukažto jsou nějak přetížené.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 29. 2. 2008, 20:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zas to dělá nějakou neplechu: ani známka, že by tu měla být fotka. Třeba se časem povede, už se mi to párkrát stálo, že nebylo nic a najednou naskočil obrázek celý. Zkusím za chvíli, třeba se umoudří Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 29. 2. 2008, 20:18    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak tu první fotku už vidím - ale rostlinu neznám. Vypadá zajímavě, asi bude dost velká - nějaký stromek, nebo bude plodit či kvést? To asi Koexflor nepsal, s tím si moc hlavu nedělají Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 29. 2. 2008, 20:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak nakonec se ukázala druhá fotka, a první zmizla Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 29. 2. 2008, 20:33    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
zkuste se podívat na jejich stránky mají tam foto dospělého keříku ten mě upoutal a musela jsem si ty semena koupit klíčila moc pěkně a myslím že to nebube tak náročný.
Najdete ho v sukulentech JATROPHA MULTIFIDA .
Doufam že to nedopadne tak jak jste psal /buď vystěhuju kytku ja nebo ona mě/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group