další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Bouganvilea
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
aboveandbeyond
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: po 18. 2. 2008, 23:14    Předmět: Bouganvilea Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobry den,
chtel bych delat duplicitni tema....ale

Minuly rok jsem si privezl ze Spanelska ze zahradnictvi Bouganvileu barvy jak cervene tak fialove. V zahradnictvi jsem se jeste ptal zda nepotrebuje extra substrat ci hnojeni, rekli mi ne. Ale to je asi stejne jako napr. s Oleandrem, v prirozenem prostredi se nehnoji a nadherne kvete. Proto jsem bral reci v zahradnictvi s rezervou. Cestu letadlem preckali holky obe, jen trochu ztratili listy, ale bylo jeste zari a hodne se zpamatovaly a nabraly nove i vetvicky hodne prirostly. Ke konci rijna jsem je dal do sklepa k oknu, bylo tam tak mezi 7-10 stupni.
Zaleval jsem je kazdy tyden jen malo aby substrat nebyl suchy. Ale tak pred 14 dny mi ta potvurka fialova zacala z jedne pulky usychat a asi polovina uschla, kdyz ji zastrihavam tak ma vetvicky suchy hnedy, zadna barva zelene. Ty nove listy ze zari neshodila a uz jim zacinaji vyrazet z pupenu nove. Tak jsem ji dal do teplejsi svetle mistnosti, teplota okolo 17 stupnu a zacal jsem hnojit nejakym univerzalnim hnojivem na pokojove rostliny (jednou za 14 dnu, pak asi v breznu interval zkratim na 1 za 14 dnu). Jsem napjaty zda vubec bude kvest. Snad tak po zmrzlejch ji dam ven na prime slunicko a budu zalevat hojneji.
Prosim o radu jestli to zatim delam dobre a kdyby je bylo dobre zastrihat? Doba treba jako u Vistarii (unor, cervenec).
Nevim zda plati u Bouganvilei, ze kere kvetouci na jare se rezou po odkvetu (tavolnik, kolkwicie) a kere kvetouci v lete se rezou casne zjara (ibisek..)
Diky moc za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aboveandbeyond
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: út 19. 2. 2008, 16:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
samozrejme se omlouvam za chyby...

nechtel jsem delat duplicitni tema...
a interval hnojeni snizim na 1 x za tyden.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 27. 2. 2008, 14:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobrý den,
ve vašem případě to asi bude opravdu velice vlhkým substratem.
Nemohu to určit naprosto přesně poněvač to nevidím,ale už ty mušky to naznačují.Kupte si žlouté lepky na hmyz nastříhejte trojůhelníky a vpíchněte do koflíku mušky to bude přitahovat.Za druhé zmíznit zálivku,mít ji v chladnu asi 10 stupňů,opad listů je normální jev na zimu,listy shazuje proto,aby si udržela vodu,přes list by došlo k velkým strátám vody.
Ja bugenvilleu na podzim odnesu z venku do místnosti která má optimální teplotu přes zimu 10 stup. přestanu zalívat až opadnou listy,
zalívám jen tehdy když se zdá že je velice přeschlá,ale jen opatrně.
sestříhuji asi prosinec-leden,a s přibívající teplotou zvišuji zálivku ona obroste a jak nehrozí mrazíky tak ji přivykám slunci venku.
Snad jsem vám trochu pomohla a v létě krásně pokvete.
Ještě bych ji přesadila.
Držím palce ať vydrží
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 27. 2. 2008, 14:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
píšu vám to semka protože to nejde odeslat na e-mail.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group