další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Choroba Phalaenopsisu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci Jít na stránku 1, 2, 3  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 21. 2. 2008, 22:38    Předmět: Choroba Phalaenopsisu Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dnes jsem objevil podivné zhnědnutí listu orchideje.
http://fotoalba.cz/fotky/10771835

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 22. 2. 2008, 9:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
jo tak tohle už jsem viděla,když jsem dostala paphilopedium chvíli vypadalo pěkně,ale myslím že mojí příčinou přelitím se oběvilo to samé a letělo na hnojniště.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: pá 22. 2. 2008, 21:56    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Možná byste něco našel tady:
http://haki.hu.cz/local/fotogalery/index.htm, jsou tam docela pěkně vyfocené choroby orchidejí - jak postupují.
Ale tohle poškození vaší rostliny bude spíš z nějakých nevhodných podmínek (mokro, ochlazení - průvan?)) - ale těžko vám budu radit, když pěstujete orchideje kdoví jak dlouho, a já žádné Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 22. 2. 2008, 22:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Problém je v tom že do teď mě rostly bez problému takřka samy. Toto je vůbec první případ choroby.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 23. 2. 2008, 21:05    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Možná je to babská rada, ale zrodila se v době, kdy moc chemických přípravků nebyla: naše babča měla stále zásobu hypermanganu, a používala ho nejen na lidi, ale hlavně na kytky, když na nich objevila nějakou nepravost (plísně a "suché hnití", jak ona říkala). Slabým roztokem omývala listy, nebo rostliny stříkala a musím říct, že byla docela úspěšná Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 23. 2. 2008, 21:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Díky skusím to. Já hypermangan používám na vypuzení žížal z květináčů. Žížaly v květináčích umějí napáchat dost škody.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 23. 2. 2008, 21:30    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Hypermangan jako odpuzovač žížal, to je zas novinka pro mně Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 23. 2. 2008, 21:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zaleju slabým roztokem rostlinu v květináči a až žížaly vylezou z květináče tak je vyhodím z okna na záhon. Lepší je zeminu na přesazování před přesazováním propařit ,zbavíte se tak všech škůdců a plevelů. Nakupovaná zemina žížaly nemá, já totiž používám kompost a tam je plno žížal a někdy i plevele.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: ne 24. 2. 2008, 21:51    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám taky kompost a pařeništní zem, kupuji jen substrát na kaktusy.
Velké žížaly při prohazování kompostu vyberu, ty vidím i bez brýlí, občas mi uteče nějaká menší mrška a pak doroste. Ale vzhledem k mé "slepotě" je ještě výskyt žížal v květníkách minimální Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 24. 2. 2008, 22:19    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dnes jsem pozoroval vajíčka mšic a svilušek na větvích stromů. U živých svilušek vidím i nožičky.Vidím i semínka begonií a ledovek. Jenže když budu trávit každý večer takhle dlouho u počítače tak se s dobrým zrakem můžu rozloučit.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 25. 2. 2008, 13:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nedávno byl zajímavý článek o omylech týkajících se zdraví, které se šíří mezi lidni. Mezi tím i nějaký očař psal, že rozšířený názor, kterak si špatným osvětlením a namáháním očí kazíme trvale zrak, je jeden z bludů. Očím prý to nevadí, pouze se unaví, ale opět rychle zregenerují. Prostě zkažené oči se nekonají a tak klidně čtěte dál při baterce pod dekou, a pozorujte seminka a nožičky svilušek. Nějak brzy se probírají k aktivitě Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 25. 2. 2008, 20:24    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak to je dobrá zpráva.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 25. 2. 2008, 22:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to já taky neustále čučím do lupínku,čekám co vyvedou molice na myrtě.Loni jsem se jich nemohla zbavit a tak jsem milou rostlinku nechala na verandě kde bylo i -8 čekala jsem že se zbavím molic i s myrtou,ale myrta přežila,tak jsem zvědavá ještě na tu havěť.
Myslím že mě nemyle překvapí,nic odolnějšího se jen tak nevidí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: po 25. 2. 2008, 22:39    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jo molice to jsou pěkně odolný potvůrky. Žádné postřiky na ně nezabírají.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: po 25. 2. 2008, 23:23    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na molice mám metodu: ne že by byla zrovna stoprocentní, ale mám aspoň dobrý pocit, že dostaly co proto. Popadnu kytku, šup s ní ven (aby bylo pokud možno chladno), protřepu jí ručně a molice lítají a letí a letí... Mr. Green Dost jich uletí, někdy skoro všechny, a trvá to jen chviličku, takže nestačí rostlina nastydnout. Pochopitelně orchideje nebudou to pravé rostlinstvo na lítací metodu (mají orchideje skutečně molice?)
Výsledek je ten, že molice jsou věčné, jen jejich stavy kolísavé Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci Jít na stránku 1, 2, 3  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group