další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Muškát převislý
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
avoklibokavi
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 22. 2. 2008, 9:36    Předmět: Muškát převislý Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Včera jsem už nevydržela a přesadila jsem zakořeněné řízky převislých muškátů. Řízkuji do písku do zavlaž. truhlíku Lebiš. Vždy se mi dařilo, ale letos mají rostlinky nad kořenem stonek černý(do výše jeden cm), asi plíseň. Crying or Very sad Jak je mám ošetřit, abych o ně nepřišla? Iva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 22. 2. 2008, 11:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak tenhle problém mám také. Jsou už kolikrát zakořenělé a stejně krček zčerná.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 22. 2. 2008, 19:31    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
nechci vás strašit ale jak zčerná krček tak se s ní můžete rozloučit tu už nemá cenu zachraňovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 22. 2. 2008, 19:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
posílám odkaz na pěstování muškátu je tam i o černání krčků
http://www.pelargonie.cz/3obsah.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 22. 2. 2008, 21:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Děkujeme
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 26. 2. 2008, 0:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Černání krčků způsobuje přílišná vlhkost substrátu. Naprosto jsem tuto chorobu odstranila tímto postupem: poté, co získám řízky, nechám je přes noc jen tak položené někde v chladnější místnosti (aby úplně nezavadly). Do substrátu je zasadím teprve další den - poté, co spodní část jejich stonků "vymáchnu" v práškovém stimulátoru. Zasadím, půdu lehce orosím a nezalívám takových čtrnáct dnů. Pak jen sleduji stav rostlin a zalévám po malých dávkách jen tehdy, začínají-li řízkovance povadat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 26. 2. 2008, 0:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
A ještě poznámka: takto napadené jedince je lepší vyhodit, léčba totiž nebývá úspěšná a choroba se šíří dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 26. 2. 2008, 7:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
i hlínu zlikvidovat protože zárodky této choroby mohou být už v půdě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 26. 2. 2008, 8:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dobré je také zeminu propařit (zahřát na 30 minut na 100°C)
S tou vlkostí máte pravdu ,Občas je zaleju a pak je inverze a substrát vůbec nevysychá. Nejlépe je když jsou po řízkování slunečné dny.

_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 26. 2. 2008, 9:02    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Jasně, zlikvidovat i zeminu a předtím ji propařit - i když to druhé, přiznávám se, moc nedělám. Zeminu si sama míchám ze svých zdrojů a nemám s ní problémy (na rozdíl od občas koupeného substrátu Confused )

Naposledy upravil Kateřina Hradová dne út 26. 2. 2008, 9:48, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 26. 2. 2008, 9:37    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
já substrát nekupuji,vůbec se mě to nelíbí míchám si hlínu taky sama,no asi bych to neměla říkat,ale máme v práci velikou komopostárnu a když vidím co se do toho substrátu míchá...........
tak už bych to nekoupila no,ale to je každýho věc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 26. 2. 2008, 11:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Také mám možnost si brát zeminu z práce ale přesto to nedělám. Největší radost je když si udělám zeminu vlastní. Já vše kompostuji mám drtičku zahradního odpadu takže i větve ze stromů využiju a nemusím aspon znečištovat ovzduší spalováním.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 26. 2. 2008, 13:35    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
já to dělám nápodobně.Máme kousek lesa takže,když jdeme na procházku nesu si vždy igelit na hrabanku,kterou přimíchávám a také hledám krťáky s pěknou tmavou zeminou.Ne každá louka má úrodnou a kvalitní zem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: út 26. 2. 2008, 13:49    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Na lesní hrabanku nedám dopusit. Míchám ji dohromady se zeminou ze zahrady, k tomu kompost - paráda!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: út 26. 2. 2008, 19:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Já také. Když jedem na houby tak zpátky táhnu lesní hrabanku. Nechtěl jsem to předtím napsat protože se to nesmí( umíte si představit ty lesy kdyby to dělali všichni). Ale když už jste se přiznaly tak se taky přidám.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: st 27. 2. 2008, 19:57    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Máte pravdu, že kdyby to dělali všichni, nedopadlo by to s lesem dobře. Naštěstí to takto dělat nemusím - znám místo, kde se dřív těžíval písek. No a před pár lety tam začali lesáci navážet lesní hrabanku s kusy kůry. Různé druhy, obrovské množství. Důvod neznámý, a protože to nezarovnali celé, předpokládám, že nemají v úmyslu něco tam sázet. Tak si občas zajedu pro pár kýblů. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 27. 2. 2008, 21:08    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
U nás zase dělá Agro CS zeminu v bývalém cukrovaru a větrem a deštěm se zemina dostala do příkopu u silnice. Je toho tam plno. Už jsem si tam párkrát kbelík taky nabral. Ibišky v tom jdou jak diví. Takže už asi na zeminu do lesa nebudu chodit.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 27. 2. 2008, 21:43    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to mě se taková příležitost nenaskytla,jedině v práci,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 27. 2. 2008, 21:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
V práci děláme zem z hnoje tzv. pařeništní zeminu. Z odpadu z vazby děláme jehličnatku. Pařeništní zeminu požíváme téměř na vše. Na náročnější rostliny požíváme směs pařeništní zeminy,jehličnatky a rašeliny(tu jedinou nakupujeme).
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 27. 2. 2008, 22:09    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To v lesní školce se dělá z rozloženych kůr protože máme v podniku katr,hlíny,rašeliny taky vozí úžasný ekologycký hnůj z čističky atd.
Tam se dělá substrat spíše kyselý.Pěstujeme hlavně stromky,thuje konifery....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 27. 2. 2008, 22:16    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nám vozí pravý čerstvý koňský hnůj. Katr máme ruční(prostě ručo fučo).Ale už jsme si koupili rotavátor a tak si s ním před katrováním občas pomáhám. Zálivku máme také ruční. Jen občas někam dám postřikovač.
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: st 27. 2. 2008, 22:48    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tedy, vy se všichni máte - takových možností! Ale i na mně se usmálo štěstí v podobě tří ořů ubytovaných v pronajatém objektu nedaleko. Dojdu s kyblíkem na koblížky a podsypu zmijovci, ten si bude přímo lebedit.
Lepší by bylo dojet s valníkem,že Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 27. 2. 2008, 22:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No jo proč troškařit. Mr. Green
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Choroby, plevele a škůdci  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group