další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Věčný problém s voděnkami
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ottova
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 24. 2. 2008, 15:14    Předmět: Věčný problém s voděnkami Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Už léta mě při pěstování voděnek provází jeden stálý problém - jejich schnutí. Ať už šlo o běžné druhy, naposledy o miniaturní formu, vždy to má stejný průběh. Mám rostlinu nebo si přinesu vrcholový řízek. Rostlinka se dá do bujného růstu a přesně v době, kdy je nejkrásnější - má dlouhé výhony, je hustá, jí začnou nejdříve usychat lístky a pak začnou schnout stonky od kořenů. Nakonec musím tu bývalou krásku ostříhat, vrcholové řízky, co zbyly, znovu zasadit a koloběh se znovu opakuje, pokud se řízky uchytí. Což se většinou naštěstí stane. Pěstovala jsem je v různých bytech, s různými podmínkami, takže v tom to asi není. Je to tím, že už rostlinka vydala všechno? Máte s tím někdo podobné zkušenosti? Vím od kamarádky, že jí se to děje také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 24. 2. 2008, 20:54    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Většinou uschne v zimě když je nedostatek světla. Já mám jen jednu už 3 rok a drží se statečně. Je na světle. Loni mě v ní vyklíčil datlovník takže ji včas nařízkuji a až zbytek uschne tak mě zůstane datlovník Wink
_________________
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Pokojové rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group