další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Kala
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny  
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aliju
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 15:29    Předmět: Kala Odpovědět na téma Odpovědět s citací
hezky den preji.. rada bych pestovala KALU , ale nevede se mi najit vhodnou literaturu ktera by mi v tom pomohla. prosim poradite mi s tim.. mnohokrat DEKUJI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 16:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
kala se sází asi 8 cm hluboko do země.Velmi málo zvlhčíme zem a až se objeví nad zemí,zálivku zvyšujeme.Nejvíce vody potřebuje pro tvorbu listů,až dostatečně naroste listová část zálivku mírně snížíme tím podpoříme tvorbu květů.Jak vytahne květní stvoly znovu zálivku zvíšíme.Na podzim až začnou žloutnout listy zálivku snížíme na minimum aby rostlina částečně nebo úplně zatahla list,to dle odrůdy.
Ve vegetačním období 1x týdně hnojit.
Můžete i narašenou po zmrzlých vysadit ven.
Skladovat pokud máte hlíznatou v chladnu a suchu,nebo jestli máte
Aethiopicu přezimuje na okně s mírnou zálivkou/to je ta klasická bílá/ta nemá úplné období klidu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 28. 2. 2008, 20:00    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Kaly si potrpí na světlé, případně polostinné stanoviště, pokud letníte venku, nevystavujte ji prudkému slunci.
S přihnojováním během vegetace můžete pokračovat až do kvetení, a po odkvětu přestaňte přihnojovat i zalévat.
Po zatažení listů je dobré vyklepat zem z kořenových balů a oddenky znovu vysadit do nové zeminy, tak jak píše paní Hana T.
V zimě stačí rostlinám teplota kolem +10°C, při vyšších teplotách jdou spíš do listů.
Občas kalu napadají i v bytových podmínkách svilušky nebo mšice, celkem dobře se dají zlikvidovat postřikem Omite 30W, nebo přípravkem Vertimec 1,8EC. Mnohdy postačí napadené listy pořádně omýt nebo otřít (hlavně spodní stranu listů) - pokud není škůdců moc.
Kdybyste měla chuť experimentovat, zkuste kalu pěstovat jako hydroponii Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vitmac
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 29. 2. 2008, 19:05    Předmět: Kala. Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tento rok zacali trosku skor kvitnut.Prezimovali pri teplote 7-10stupnov.


Naposledy upravil vitmac dne po 3. 3. 2008, 21:20, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 29. 2. 2008, 19:41    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
nejde otevřít obrázek zkuste to znova,byla by škoda se nepodělit s krásnými květy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 29. 2. 2008, 23:10    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Doma mě kaly vůbec nešly. Ale v práci vyrostly z malých rostlinek na velké květuschopné rostliny za necelý rok.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HanaT
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 0:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
to jsou kaly !!!ja měla taky jednu,ale aby mě takhle kvetla?
A ke všemu ji rostly listy pokroucené,nechtěly se rozbalit a byly jako by prokousané nebo prolezlé nějakým červem tak jsem je sestříhala.
teď se ukáže jestli porostou dál a červ bude pryč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bosto2
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 1. 3. 2008, 0:11    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Fotil jsem je včera.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Ostatní okrasné dřeviny a rostliny  
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group