další fóra :: počítače :: mobily :: auta :: digifoto :: hry :: audiovideo :: peníze :: o životě :: vaření   
Jahody na balkoně
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Drobné a ostatní ovoce Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
oddie
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 13. 10. 2006, 10:27    Předmět: Jahody na balkoně Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dal jsem si na jaře na balkon do truhlíku jahody, a teď trochu váhám, co s nimi na zimu. Pokud je nechám venku v truhlíku i přes zimu, tak pravděpodobně promrznou. Takže je můžu dát buď do chodby, kde je stálých cca 15°C a relativně i světlo, a nebo je můžu přesadit před barák na záhonek k ostatním, co tam jsou. Co myslíte, že bude lepší?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceny
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 13. 10. 2006, 13:28    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Zdravím,
my je přes zimu dáváme do záhonku. Možná by ale stačilo zabalit a přikrýt truhlík nějakou tkaninou nebo slámou, ať to nepromrzne.

Čeny
www.carmen-flora.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 13. 10. 2006, 19:29    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Určitě bych je i s truhlíkem zakopala do země. Nevím sice kolik jahod jste vysadil, já bych je nejspíš vyhodila, pokud je nemáte, kde uskladnit, vzhledem k tomu, že pořizovací cena není až tak moc vysoká. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
oddie
Kolemjdoucí

PříspěvekZaslal: pá 13. 10. 2006, 22:04    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Dík za reakce, vyhazovat je nechci, nejde o cenu, prostě se mi zrovna nějak líběj (resp., ty co mi zbyly, polovinu co se mi nelíbila už jsem vyhodil). Takže mi zbývají dva truhlíky, možná tři, když rozsadím odnože. Tak holt asi dva truhlíky pověsím na zábradlí v chodbě, a zbytek nastrkám do záhonu jahod před barákem, celý truhlík zakopávat nebudu, to už se mi nechce. Jinak docela sranda, mít to na balkoně, žena tam má pelargonie, tak já si tam dal jahody, abych měl taky nějaký kytičky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Červík
Návštěvník

PříspěvekZaslal: so 14. 10. 2006, 7:42    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
No jo, ona ta moje odpověď vypadala drasticky co se týče jahod, ale já teď poslední dobou zahrádku moc nestíhám, tak to vše řeším ráz na ráz.
Přemnožily se mi ty pnoucí, kdyby šly poslat po síti, tak Vám je tam překlopím. Je pravda, že jahody máme ještě teď, ale všechno má své, ale řekla bych na úkor chuti. Confused
Příroda je mocná čarodějka, ta si poradí. Wink Ještě si vzpomínám, že jeden truhlík mi zůstal venku pod sněhem a jahody zase obrazily, ale spíš jim vadil nedostatek vody - to byl konec, zkrátka přežili jen silní jedinci. Ještě můžete zkusit, pokud ještě najdate nějaké nové odnože jen tak v trsu je zahrabat do země v záhonu přes zimu (jako rezervu) a na jaře s nimi do čerstvé země do truhlíků, aby jste si zachoval stejné výnosy jako rok před tím, teď už si nejsem jistá, zdali 2. rok se výnos nesnižoval. Ale zkuste uvidíte. Hodně zdaru! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 1. 11. 2006, 21:52    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Nebuďte barbar,na vyhazování je vždy dost času.Je pravda,že na nějakou zásadní akci je už dost pozdě.Ale zkuste listy ostříhat asi 1 cm nad srdíčkem a pokud máte truhlík takový který do jara v zemi vydrží zahrńte ho na záhonku zeminou.A budete-li chtít zjara pokračovat v truhlíkovém pěstování,tak jahody z truhlíku vyklepněte,vyměńte substrát za čerství a můžete se těšit na novou úrodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 8:13    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Mám s přezimováním také zkušenosti - nejdřív jsem měla v truhlíku normální jahody, na zimu jsem ho dala domů na východní okno a decentně zalévala, samozřejmě zastřihla všechny listy asi 2-3 cm od hlíny. Teď pěstujeme několikátý rok lesní jahody, přezimovávám stejně, jenom občas musím zastříhávat ještě jednou v průběhu zimy, pokud se začínají příliš brzy tvořit listy (cca zač.února). Jinak všechny nám plodí stále již několikátý rok... Wink
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kateřina Hradová
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt 12. 4. 2007, 12:07    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Záleží také na tom, jaké jahodníky pěstujete. Pokud jste do truhlíku zasadil velkoplodé odrůdy, jež se běžně pěstují na záhonech, tak byste je měl po třech letech odstranit. Nejvyšších výnosů dosáhnou rostlinky v druhém roce po výsadbě, od toho třetího se ve většině případů začnou objevovat virózy.
Ale třeba měsíční jahůdky můžete nechat růst tak dlouho, dokud budou plodit. Já je mám na záhonku už několik let a jsou stále ve výborné kondici. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 13. 4. 2007, 16:25    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Před asi patnácti lety jsem si koupil u jedné české východočeské zahrádnické firmy tzv.australské jahody.Dají se přirovnat k lesním trávnicím.jsou drobné lahodně sladké,a plody zvláštní v tom,že jsou bílé(výborné na zdobení dortů a zákusků),existuje prý i červená sorta.Ale proč to píši .:tyto jahody se nerozmnožují šlahouny ale rozrůstáním trsů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: ne 15. 4. 2007, 22:20    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Tak dneska jsem provedla poslední jarní zástřih cca 2 cm od hlíny, nechala jsem jen nové rašící a vyrašené lístky a vystrčila truhlík ven na parapet... A hurá do další jahodové sezóny... Razz
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: st 18. 4. 2007, 21:36    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
HEČ UŽ MI VENKU ZAČÍNAJÍ KVÉST.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hajoska
Návštěvník

PříspěvekZaslal: čt 19. 4. 2007, 22:17    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
To bude určitě nějaký omyl Surprised))))), kdo to kdy viděl (kromě Marušky), aby takhle brzo byly jahody.....Surprised)
_________________
Mějte pěkný den !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: čt 26. 4. 2007, 22:15    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Je to tak, Maruška bude moct letos na jahody vyrazit opravdu brzy - u nás ještě nekvetou úplně - ale za pár dní, při tomhle počasí! Ještě doženeme ostatní Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StanislavKrejcar
Návštěvník

PříspěvekZaslal: pá 27. 4. 2007, 21:46    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Je pravdou,že se v poslední době přece jen trochu zbrzdily,ale kvetou fest,přitom jsou to odrůdy které nepatří mezi rané(Darselecty a Florance),a Karmen se nechtějí také nechat zahambit.A vím o firmě která bude začínat sklízet kolem 10.5.,ale ta je pěstuje pod kryty a za pomoci mex.čmeláků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fidych
Zahradník

PříspěvekZaslal: so 28. 4. 2007, 0:47    Předmět: Odpovědět na téma Odpovědět s citací
Letos máme šestitýdenní náskok snad ve všem! Jen jsem zvědavá, co bude za roční období od července, když se jaro tváří jako léto, možná i dvě sklizně budou...?
P.S. Jak vypadají mex. čmeláci - ještě jsem o nich neslyšela, ani o tom, jak se využívají k opylení jahod Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Odpovědět na téma    Obsah fóra :: Drobné a ostatní ovoce Jít na stránku 1, 2  Další  [Vše]
Přejít na:  


alexisBlue v1.2 :: Theme Created By: Andrew Charron :: Icons in Part By: Travis Carden
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group